Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a helyes...

Szerintetek melyik a helyes “nevelés/támogatás” ebben a korban? Szülők ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy 19 éves lányotok, aki most érettségizik és jelentkezett egyetemre. Engedte, hogy a választásban tanácsot adjanak a szülők, legyen beleszólásuk. Tehát közösen választottatok lehetőségeket.

Egyszer csak rájön az egyik szülő, hogy ez bizony havonta nagyon sokba fog kerülni: lakbér+kaja/néha ruhák/tanszerek+ha nem kerül be a gyerek államira akkor félévente az egyetem... Megjegyzéseket tesz, de nem egyenesen mondja meg mi a baj, csak szép lassan áll össze a kép.

A másik szülő inkább lakás vásárláson gondolkodott, de nem beszélték meg újra egymással. Ez a szülőfél nem gondolja úgy, hogy ne tudnák kifizetni ezt, bár ő is tudja, hogy sok pénzről van szó.

Elvárnátok, hogy a gyereketek inkább ne menjen ebben az esetben egyetemre, és dolgozzon egy évet helyette, majd jövőre újra jelentkezzen olyan helyre, ami mellett majd dolgozni is tud?

Vagy tartanátok magatokat az eredeti elképzeléshez, tehát megy egyetemre és kifizetnétek a havi magas összeget?

A saját erejéből boldogulhat egy fiatal a mai világban érettségi után?

(Remélem érthető lett)


2018. ápr. 28. 01:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
57%
Én mondjuk nem értem az olyan családot, ahol csak az egyik szülő pénzkereső, tehát mondjuk a másik háztartásbeli, de arra nincs pénz, hogy a gyerek egyetemre menjen...
2018. ápr. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A lány most végzősként is kitűnő tanuló, nincs vele gond, valószínű, hogy államira megy. Viszont több évet nem veszíthet, mert cserediák volt, így egy évet már “vesztett”.
2018. ápr. 29. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!