Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen vezetéknevet kapott/kap...

Milyen vezetéknevet kapott/kap majd a gyereketek?

Figyelt kérdés

A kötőjeles formát, az apjáét, vagy esetleg az anyjáét választottátok?

Akiknél csak az apa nevét kapta meg, ott ez nem zavarja az anyukát? Én ezt nem szeretném választani, hiszen ez én gyerekem is lesz, miért is kapná csak az apjáét?


2018. ápr. 29. 09:49
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
55%
Én sosem rajongtam a terjengős kötőjeles vezetéknevekért, viszont az én (apa) vezetéknevem Nagy, és keresztnévből is általában a gyakoriak tetszenek, ezért végül mindkettőnk vezetéknevét megkapta, a feleségemé is egy szótagos csak, szóval még így sem hosszú.
2018. ápr. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
49%

Én csak leírtam a véleményem, de le lettem pontozva. Ezek szerint nem én vagyok a csőlátású a hagyományos vezetéknév választással, hanem a kedves "már pedig az én gyerekem is" kérdező, és válaszolók akik lepontoznak.


Az a réteg akinek nem társ kell hanem spermadonor...

2018. ápr. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
64%

Apukáét kapta.

Nem zavar hogy az Ő nevét kapta.én szeretem viselni a Férjem nevét.nem fordult meg a fejemben hogy az én vezeteknevemet kapja!

2018. ápr. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 A kérdező kommentje:

Én a 32-es válaszolón kívül senkit sem pontoztam le.

Szerintem attól még, hogy nem veszem fel a nevét és a gyerekünk sem csak azt kapja, szerethetem a párom mindenné jobban. Ha már elkanyarodtunk a házasság témához, ez csak egy név. Ami nekem már van, és fölösleges meg zavaró lenne lecserélni. Nem tudnék megszokni egy új nevet. A szeretet nem ebben nyilvánul meg szerintem.

A legtöbb indok teljesen elfogadható, ezért is nem pontoztam le. Egyedül azzal nem értek egyet, hogy csupán hagyományőrzésből adja valaki az apukáét. Én személy szerint utálom a hagyományokat. Nem minden feltétlenül jó, csak ezért mert régi. Sokan ragaszkodnak rossz dolgokhoz hagyományőrzés címszó alatt.

Ha valaki más okból adja az apukáét, abban semmi kivetni való nincsen szerintem.

2018. ápr. 29. 13:06
 35/62 anonim ***** válasza:
51%
Utálod a hagyományokat.... Szegény gyerek.
2018. ápr. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
64%
csak a ferjem nevet. ez nem is volt kerdes.
2018. ápr. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:

Csak az apáét.

Èn utálom a sajàtomat, úgyhogy az kizàrt volt! Ha egyszer összeházasodunk, én is az ő nevét fogom felvenni simán, nem -né ként.

Az övé ritka egyébként, csak rossz, hogy lépten-nyomon elrontják

2018. ápr. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
80%
Azért az meg van agyban mindenkinek, hogy milyen pici dolog miatt köpköditek egymást?
2018. ápr. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
73%
Az apáét. Nem zavar, hosszú, leírhatatlan, kimondhatatlan vezetéknevem van, egész életemben szívtam vele, eszembe se jutott megszívatni a gyerekeimet is. A férjem amúgy benne lett volna a kötőjeles verzióban, én mondtam, hogy nem.
2018. ápr. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
58%

Apja nevét kapta.

Feleslegesnek tartom a kötojeles formát, az anyja neve mindig az lesz és minden hivatalos helyen szerepel.Míg a vezetéknevet felnott korban simán megváltoztathatja ha akarja.

2018. ápr. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!