Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen vezetéknevet kapott/kap...

Milyen vezetéknevet kapott/kap majd a gyereketek?

Figyelt kérdés

A kötőjeles formát, az apjáét, vagy esetleg az anyjáét választottátok?

Akiknél csak az apa nevét kapta meg, ott ez nem zavarja az anyukát? Én ezt nem szeretném választani, hiszen ez én gyerekem is lesz, miért is kapná csak az apjáét?


2018. ápr. 29. 09:49
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
75%
Nem értem ezt a nagy vitát ezen a téren. Manapság már netm tud úgy világra jönni egy gyerek, hogy ne kössön bele a családon kívül még a fél világ is mindenbe. Hogy született, szopik-e, mivel játszik, meg persze, mi a neve. A keresztnév választósdi sem semmi, de hogy még a vezetéknév is... Én elolvasva a válaszokat azokat kérdezném, akik a kötőjeles változatot választották és azok közül is a harcosabbakat, akik ragaszkodtak hozzá, hogy mivel mindkettőjük gyereke ezért mindkét nevet hordja a gyerek, hogy szóval: ha pl. egyikőjük neve Kiss, a másikójuké Nagy...vagy Nagy Kalapos vagy Kis Szegfű vagy hasonlók... Akkor is ennyire elvhűek maradtak volna? Szerintem itt több szempont is játszik és nem kellene senkibe belekötni vagy a másikat letolni, mert lehet, hogy az ő helyzetében mi is úgy láttuk volna jónak. Örüljünk inkább, hogy több lehetőségünk van választani, mint például a szüleinknek volt. Én mindenképpen örültem, hogy nem lett belőlem szimpla -né.
2018. máj. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
72%
Ha hülyén is hangzik a kötőjeles forma, az még nem egyértelmű magyarázat és indok arra, hogy az apja nevére kell iratni a gyereket, hisz épp annyira lehet az anyjáéra is..!
2018. máj. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
62%
Erre ugyanaz a válaszom, mint amit már leírtam egyszer. Hogy az anya személye mindig biztos. Az apáé viszont nem. Az, hogy tradícionálisan egy gyerek az apja nevét hordja, egyáltalán nem véletlen.
2018. máj. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
49%
Könyörgöm, mi az hogy az apa személye nem biztos...??! Menetközben változik az hogy a gyereknek ki az igazi apja vagy mi a szar? Ne gyertek már ezzel az idióta ürüggyel. Fel percbe telik rákérdezni a gyerek apjának nevére, ha valaki nem biztos benne!! És valóban emiatt kéne adni az apja vezeteknevet?? És mert ez a tradíció? Na és akkor mi van? Mindenkinek joga van olyan nevet adni a gyerekének, amilyet akar! És ezen a semmitmondó ürügyön kívül SEMMI más épkézláb, normális “magyarázatot” nem tud senki mondani, hogy miért is kéne automatikusan kizárólag az apja nevere írni a gyereket. Az hogy “tradíció” nem magyarázat semmire.. Ha már az én hasamban fejlődik emberre 9 hónapon át és én viselem a terhesség és szülés minden fájdalmát, akkor a minimum szerintem, hogy ugyanúgy az én vezetéknevem is szerepel a tulajdon gyerekem nevében! És nem kell megelegedjek azzal, hogy a gyerek irataiban benne van a nevem...
2018. máj. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
33%
Például éppen a leírtak miatt fontos az apa neve hagyományosan. Hogy nem a postásé a gyerek és hogy a férfi felvállalja, hogy ez az ő gyereke. Az anya volt vele terhes, az apának pont ezért is lehet fontos a név, amivel ő is a külvilág felé jelzi a gyerekhez való tartozását. Te tényleg nem vagy képes felfogni, hogy két össze nem illő kötőjeles vezetéknév esetén csak a gyerekkel van kitolva???
2018. máj. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
90%
Számomra inkább az a megdöbbentő, hogy elvileg felnőtt emberek vitatkoznak ezen név, arc és minden más nélkül 2 egész napja. Az helyett, hogy elfogadnátok, hogy más esetleg nem azonos véleményen van veletek.
2018. máj. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
33%
Igen nyilván az apa egyetlen kifejezésmódja arra, hogy “felvállalja” a gyereket az az, hogy az ő nevére kell íratni. És te tényleg nem vagy képes felfogni, hogy nem mindenki a hagyományok szerint el??! A mi vezeteknevunk teljesen osszeillik, egyedi és nem kilométer hosszú. Mit faj ez neked?? Te lovagolod itt kommentek óta, hogyha a ket vezetéknév nem illik össze, akkor egyértelműen az apja nevet kell továbbvinni... Azt képtelen vagy felfogni, hogy az anya nevet is épp ugyanannyira lehet adni egy ilyen helyzetben, mint az apaet?! És te akarod itt mindenkinek megmagyarázni mondvacsinált kifogásokkal (“hagyomány”), hogy ez így kell legyen? Hát te csináld így, szerinted érdekel bárkit is? De nehogy már te akarsd megmondani ki milyen nevetni adjon a tulajdon gyerekének!
2018. máj. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
Egyszer írtam le és belekötöttél! Pont írtam, hogy el kellene fogadni más véleményét és ekkor kötöttél bele! De gratulálok, az unokáknak akkor majd három vagy négy névből álló vezetéknevük lesz a te elveid alapján. Vagy a kötőjeles gyereked különben már nem fog tudni élni miattad a te mostani előjogoddal ha majd ő is szülő lesz...
2018. máj. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:

58! Nagyon ki sikerült sarkosítani.

Ami összeillő, lazán lehet kötőjeles. Ha az övéké szépen cseng, akkor az tök jó! Nyilván buta pl volt a Kis-Nagy előhozakodás! Ez nem kiszúrás. Ennyi erővel egy 2.keresztnév is az, mégis felnőnek boldogságban a gyerekek..

2018. máj. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
38%
Kb. annyira buta, mint amikor valaki azt mondja, hogy mindenáron mindkét nevet akarta és nem tudja elfogadni, hogy másvalaki más megfontolásból csak az apa nevét akarja. Beleköt a hagyományt alapul vevő érvelésbe, de a sajátjában lévő buktatókra már nem gondol.
2018. máj. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!