Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen vezetéknevet kapott/kap...

Milyen vezetéknevet kapott/kap majd a gyereketek?

Figyelt kérdés

A kötőjeles formát, az apjáét, vagy esetleg az anyjáét választottátok?

Akiknél csak az apa nevét kapta meg, ott ez nem zavarja az anyukát? Én ezt nem szeretném választani, hiszen ez én gyerekem is lesz, miért is kapná csak az apjáét?


2018. ápr. 29. 09:49
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
67%

19!

Nem lehetséges ilyen. Max két vezetékneve lehet egy embernek, így a te példáddal élve Szabó-Kis János és Kovács-Nagy Aranka gyereke neve pedig Szabó-Kis, Kovács-Nagy, Szabo-Kovacs, vagy Kis-Nagy Benjamin Levente lehetl

2018. ápr. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
24%
De ha ők is ilyen önérzetesek, mint te.. Mindkettő meg akarja tartani a nevet, merthogy mindkettőjük gyereke. Ez már válási ok?
2018. ápr. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
56%
Csak az apjáét. Pedig én szeretem a vezetéknevemet és ritka is, de nekem az a természetes, hogy ha az apjáét kapja. Kötőjellel biztos nem adnánk, mindkettőnknek elég hosszú vezetéknevünk van, ráadásul hülyén is szól egymás után.
2018. ápr. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
59%
Az apjáét és én is felvettem a férjem nevét. Nem zavar, hogy lemondtam a saját lánykori nevemről, a férjem neve pedig szép. Nem akartam -né lenni, mert az nekem nagyon régimódi, meg nem is tetszik és külföldi okiratokon például zavaró tud lenni. Most így az egész családnak ugyanaz a neve :-) Egyébként a férjem azt akarta, hogy mindkét neve legyen a gyereknek és akár nekem is, de én nem akartam hosszú vezetéknevet.
2018. ápr. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
32%
Amúgy, ha kötőjellel van írva az egy vezetéknévnek számít, kötőjel nélkül kettőnek.
2018. ápr. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
35%
Gondolom a sok csőlátású hagyományőrző azt is megszólná és azonnal lepontozná, ha valaki azt írná, hogy csak az ő, azaz az anyja leánykori vezetéknevet kapta....Nem értem miért egyértelmű, hogy automatikusan az apja nevet kell kapja a gyerek és elítélendő, ha valaki nem így vélekedik. A 21.szazadban élünk, pont ilyeneken már nem kéne fennakadni!! Máskülönben én hordtam ki 9 hónapon át a gyereket, ami nem mellesleg a végig hanyinger és hanyos terhesség volt, és szültem meg óriási fájdalmak között, szóval én szenvedtem meg a gyerekünkkel, talán nem nagy kérés, ha szeretném h az én vezetéknevemet is viselje a gyerekünk...!
2018. ápr. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
78%

25!


Nem igaz.

[link]

2018. ápr. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
72%

"Nem értem miért egyértelmű, hogy automatikusan az apja nevet kell kapja a gyerek és elítélendő, ha valaki nem így vélekedik. A 21.szazadban élünk, pont ilyeneken már nem kéne fennakadni!!"


Hol ítélte el itt bárki? Már az "elítélés", ha valaki csak egyszerűen megválaszolja a feltett kérdést, hogy az apja vezetéknevét szeretnék továbbvinni? Vagy már ettől valaki csőlátású?

Jesszusom...

2018. ápr. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
52%

26!


Igazad van. Elvégre egyenjogúság van. Ne is lehessen csak az egyik nevet adni, legyen kötelező a kötőjeles vezetéknév! Sőt, az apa legyen kötelezve a szülési szabadságra, gyedre, gyesre, mert mi az, hogy csak az anya marad otthon a gyerekkel

2018. ápr. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
91%
Én úgy látom, hogy azok lettek lepontozva, akiknek természetes, hogy az apja nevét kapja a gyerek... Szerintem ennek a hagyománya arra vezethető vissza, hogy az anya személye az mindig biztos, az apáé pedig nem. Így egyértelmű, hogy kinek a gyereke. Szerintem senkit nem kellene lepontozni, egyik sem helytelen, egész egyszerűen, mindenki meg tudja indkolni, miért melyik formát választotta vagy választották.
2018. ápr. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!