Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bevalljam a bátyámnak és a...

Bevalljam a bátyámnak és a sógornőmnek? Félek hogy mit fognak szólni.

Figyelt kérdés
4 éves fiukra vigyáztam ma, szoktam gyakran. Ma valahogy annyira kihozott a sodromból, nem fogadott szót, idétlenkedett, mindenhová felmászott az udvaron (náluk voltunk) , attól féltem valami baja lesz és én leszek a híbás, szóval addig feszítette a húrt hogy végül ráütöttem a fenekére. Sírt szegény, végül már meg is sajnàltam, kibékültünk, utána normálisan viselkedett. Nem tudom elmondjam e nekik. Későn jönnek, most fektettem le a gyereket, és ezen őrlődöm. Ők nem szokták megütni, úgy tudom. Én sem, sosem volt még ilyen, pedig nem először bízzák rám. Félek nagyon hogy mit szólnak. Ti mit szólnál ha a ti gyerekekkel történt volna ez? Nekem még nincs gyerekem. 22L
2018. ápr. 30. 20:55
 1/10 anonim válasza:
62%

Szerintem ebben nincs akkora nagy probléma,hogy rácsaptál a seggére,mert rosszalkodott...én is kaptam 1-2pofont vagy kisebb hajtépéseket,mert rossz voltam,de minden gyerek rosszalkodik és te csak meg akartad óvni...szóval úgy mond el,hogy meg akartad óvni és ezért leállítottad

18/L

2018. ápr. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindenképpen be kell vallanod. Különben is jobb, ha tőled tudják meg, mi történt, mint ha a gyerektől.

Mi sem fegyelmezünk veréssel, ezért bele tudok gondolni, mi lenne, ha az én tesóm tette volna ezt. Egyrészt mondd el részletesen, hogy miért akadtál ki ennyire rá, mert pl ha nem hallgatott rád, és veszélyes volt önmagára, amiket csinált, én megérteném.

Másik dolog, hogy nekem iszonyatosan nagy segítség, ha a tesóm egyszer-egyszer vigyáz a gyerekemre. Tehát ítélkezés helyett ezt mindenképpen szem előtt tartanám, hogy rendes vagy, amiért gyakran vigyázol rá.

2018. ápr. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Én kiakadnék ha megtudnám hogy valaki megütötte a gyerekem. Nálam ez kiüti teljesen a biztosítékot. De én alapból sem ütöm meg sose. De ha a tesódéknál néha befigyel 1-2 akkor biztos hogy jobban tolerálják.
2018. ápr. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp mond el, mert a gyerek pár napon belül tuti el fogja mesélni.
2018. ápr. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el, hogy ez történt. Ha számukra ez akkora törés, akkor többet ne bízzák rád.

Hidd el, ha rá vannak szorulva, hogy vigyázz a gyerekükre, akkor akármilyen elveik vannak, le fogják nyelni ezt. :DDD


Amúgy: nekem is 4 és fél éves kisfiam van. Mi sem ütöttük meg soha. Feleségemnél ez elvi kérdés, én meg tiszteletben tartottam ezt. De ha ilyen történt volna, akkor a gyereket venném elő, hogy hogy merészelt így viselkedni.

Mondjuk én úgy bíznám másra a fiamat, hogy előtte nagyon komolyan elmondanám neki, hogy most X-re lesz bízva, őneki köteles engedelmeskedni, és ha panaszt hallok rá, akkor nagyon mérges leszek!

2018. ápr. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Ovodàban sem ütik a gyerekeket ott pedig24-re kell vigyàzni, nem egyre.


Az idétlenkedést kimerüles is okozhatja plkimaradt a déli alvàs


Mondd el, én ezer szàzalékra tudni akarnàm mi megy a gyerekem körül.

Amugy ha nem ismerné a gyerek az agressziot, popsiütest, nem sirt volna mert nem asszocialt volna büntetesre ill arra hogy ez szandekos bantalmazàs lett volna.

2018. máj. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

6-os, ennyi hülyeséget már rég olvastam.

A kérdező nem óvónő, még gyereke sincs, ne hasonlítsd össze a kettőt szerintem...


Amit még utána írtál, az extra nagy hülyeség. 4 évesen egyrészt biztos hallott már arról, hogy ha valakinek a fenekére vernek az egy büntetési forma, másrészt valószínűleg megelőzte rászólás, fenyegetés, stb.. a kérdező részéről, nem csak rögtön minden kommentár nélkül a fenekére vert a gyereknek...


Kérdező, mondd el, tudniuk kell.

2018. máj. 1. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
41%
Én bevallanám, és örülnék szülőként, ha tudnám, és nem akadnék ki. Az én gyerekeim sem angyalok, simán kinézem belőlük, hogy úgy kiborítanak valakut, hogy ráüt. Tudom, hogy ekvileg nem szabad, de néha elszakad a húr. Egy fenékreütés nálam beleférne.
2018. máj. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%

Az óvónőkröl csak annyit, hogy nálunk könyvvel csapkodták a fejüket, a fülüket ráncigálták, és szemtanúja voltam annak, hogy egy gyereket úgy kihajítottak a csoportból, hogy három métert csúszott a padlón.A fiamnak úgy megszorította a karját, hogy egy hétig meglátszott az ujjai nyoma a karján.Természetesen elbeszélgettem az óvónővel az eset után.

Mindez egy jóhírű óvodában.

Ennek ellenére azt gondolom, hogy egy jelzés értékű fenékre ütés nem a világ vége. Remélhetőleg a szülők meg fogjàk érteni.

2018. máj. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. máj. 2. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!