Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülinapi zsúr osztálytársakka...

Szülinapi zsúr osztálytársakkal? Szerintetek is ciki?

Figyelt kérdés

8 éves a kisfiam, néhány osztálytársát hívtuk csak meg a szülinapi zsúrjára. Az osztályban viszont a meghívottak hangosan kérdezik időnként a gyerekemet, hogy milyen ajándékot szeretnél? A többi nem meghívott gyerek is hallja ezt természetesen. A férjem szerint ez vér ciki. Szerintem meg nem. Nem hívhatunk meg minden gyereket, volt amelyik még nem is játszott az én fiammal. Engem sem hívtak meg minden osztálytársam bulijára, mégsem éreztem emiatt rosszul magam.

Vagy rosszul gondolom?


2018. máj. 3. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Csak olyanokat hívunk meg akikkel barátkozik a fiam. 8 évesen már eltudja dönteni kivel játszik és kivel nem :)
2018. máj. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

A szülinapi bulin a családnak és a barátoknak van helye, másnak nem. Szóval olyan gyereket, aki cikizi a gyerekemet, vagy nem játszanak és szólnak egymáshoz egész évben, azokat én sem hívnám meg. Mint, ahogy az esküvőre sem hívom meg a komplett munkahelyemet, max. azt a 2 embert, akivel nagyon jóban vagyok.


Persze ez másképp jön le a kicsiknek (sokszor a felnőtteknek is), így ha gond lenne belőle, és kényelmetlenül érezné magát a fiam emiatt, akkor beszélnék a tanárral, hogy úgy általánosságban beszélgessen el a gyerekekkel erről a dologról, nem kell személyhez kötni.

2018. máj. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
Nem ciki. Bulira csak a jogágatokat hívjuk. Mi külföldön élünk, itt az ünnepelt a születésnapján visz valamit azg egész osztalynak: édességet, chipset, apró ajándékokat, kinek mi jut eszébe. Esetleg tinis csinálhattok ilyet, ha ennyire zavarja a ferjedet a helyzet
2018. máj. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kisfiamék mindenki szülinapját megünneplik az osztályban az osztályfőnökkel. Buliba viszont csak a barátokat hívjuk. Mivel téli gyerek, így lakásban volt ez, én 5 emberben maximalizáltam a létszámot. A fiam az osztályából senkit nem hívott meg, ellenben a párhuzamos osztályból 4-et, plusz egynek az ovis kistesóját (meg egynek a nagytesóját, de az nem jött). Ennek ellenére az osztályban másnap a kis barátnője hozott neki csokit, felköszöntötte.

Szerintem egyáltalán nem gáz. Azokat hívja, akikkel jól érzi magát, és nyilván annyit, amennyit te megengedsz.

2018. máj. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Már oviban sem gáz, a 3 évesek is felfogják, h akivel az életben nem játszottak még együtt, ahhoz nem mennek bulizni. Közösen tortázunk, énekelünk, felköszöntjük az ünnepeltet, házon kívül pedig csak a barátok találkoznak. /óvónő vagyok/
2018. máj. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
27%

Ostobaságot beszél a férjed!

Mi a fészkes fenének kéne egy osztálynyi gyereket vendégül látnotok?


És visszakérdezek: hány osztálytársa hívta meg a lányodat szülinapi zsúrra? Biztos nem az összes!

Felnőtteknél is úgy működik, hogy általában azt köszöntöd meg születésnapján, aki téged is megköszönt a tiéden, nem?

2018. máj. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!