Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem barátkoznak az...

Miért nem barátkoznak az anyukák? Vagy mindenkinek jó egyedül rajtam kívül?

Figyelt kérdés
Bármikor vagyunk a védőnőnél vagy gyerekorvosnál, hiaba van ott 3-4 anyuka a babájukkal, mindenki hallgat, elvan egyedül. Amikor elkezdek velük beszélgetni, akkor jókedvűen csevegnek, de egyszerűen nem kezdeményeznek. Az utcánkban van egy anyuka, hasonló korúak a babáink és mondtam neki, hogy nyugodtan csörögjön be, iszunk egy kávét, elmegyünk sétálni, mert tudom, hogy neki még annyi társasága sincs, mint nekem. Látszólag nagyon őrült neki, még a férje is külön köszönte, de ennek 3 hete és sehol senki.
2018. máj. 3. 13:34
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
41%

Szörnyű mennyi magának való, befelé fordulo ember van.Ez nemcsak a kisgyerekesekre igaz.Jóformán csak az öregekkel lehet beszélgetni...

Tudod mi a szörnyű?Hogy üresek a játszóterek...egyáltalán hol bannak az emberek??

Én is nagyon sokszor egyedül érzem magam.

2018. máj. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
53%
Ha választanom kellene a foghúzás vagy aközött, hogy más anyukákkal nekiálljak csevegni a váróban, akkor köszi, de inkább a foghúzás... Utálok idegenekk felszínes és unalmas témákról kotkodácsolni és nem akarok új barátokat sem, tökéletesen elégedett vagyok a meglévőkkel :/
2018. máj. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
88%

Nem "barátkozok", mert:

- felszínes beszélgetések totál lefárasztanak,

- általában a "barátkozós" anyukák nem rám kíváncsiak, hanem beszélni (kiselőadásokat tartani) szeretnének az ő saját dolgaikról (tapasztalataikról, a mindenkinèl szuperebben fejlődő gyerekükről, nevelési elveikről stb...), szóval igazából hallgatóságot keresnek, nem barátokat

- aki rám is kíváncsi, az általában előbb- utóbb indiszkrét dolgokat is firtat, hogy legyen miről pletykálnia,

- utálom, ha váratlanul beállít hozzám valaki (a barátkozós anyukáknál mondjuk ez a normális, jönnek-mennek, általában nagyon ráérnek...),

- kellemetlenül érezném magam, ha előzetes egyeztetés nélkül "kellene" beesnem valakihez, mondjuk egy kávéra,

- se kedvem, se energiám nincs másokkal rendszeresen udvariaskodni,

- tök jól érzem magam egyedül,

- nem vagyok kíváncsi addig ismeretlen emberek magánéleti problémáira, gyerekére, családjára, egészségi állapotára, terhességére stb.

2018. máj. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszoló jól összefoglalta, hogy az ilyen csevegést miért utasítják el sokan. Azzal viszont vitatkoznék, hogy külföldön biztos, hogy mások az emberek. Nem mindegy, hogy hol él az ember. Egy nagyvárosban vagy vidéken. Ott sem mindegy egyáltalán. Magyarországon ugyanez van. Nagyvárosban beszédesebbek, közlékenyebbek az anyukák. Lakótelepeken ugyan oda hordják nap mint nap a gyerekeiket, megvan a szimpátia vagy az antipátia. A lényeg, hogy nem közömbösek egymás iránt az anyák. Sőt inkább egymással beszélnek, minthogy a gyerekeik után néznének, aki lehet hogy épp homokot szór egy másik gyerek fejére..
2018. máj. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Aki barátságos, az le lett pontozva, a sok magánakvaló meg fel. Ez igen! Ez is mutatja milyen emberek vagytok.

Hozzám bármikor be lehet csörögni, először is azért, mert mindig igyekszem rendet tartani, nem csak akkor, mikor várok valakit. Másodszor pedig ha épp nincs egy pohár elmosva vagy a gyerek játékai nincsenek katonás rendben, akkor sem hiszem, hogy gond lenne és ezen bárki is megbotránkozna.

De köszönöm a válaszokat, mind hasznos volt, így legalább százalékosan tudom, hogy milyenek a magyarországi anyukák. Azt sajnálom, hogy a kisebbik része csak normális, de hát ez van.

2018. máj. 4. 09:37
 16/29 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, sok múlik azon, hogy hogyan teszed fel a kérdésedet. Azok írtak többségében, akikről a kérdésed szól... A gyerekem óvodás, nagyvárosban élünk, soha nem okozott gondot a beszédbe elegyedés pedig egyáltalán nem vagyok egy közvetlen típus, de ha például egy másik szülő gyerekei együtt játszanak az enyémmel, általában szokott lenni egy kis csevely. Születése óta így van, de még nem emlékszem arra, hogy valaki tolakodó lett volna. Ha nem stimmel a kémia az anyukával, akkor nem beszélünk, ilyen is van. Az nem igaz, hogy ilyenek a magyarországi anyák, csak neked ilyen tapasztalataid vannak, talán mert túl rámenős vagy, túl közvetlen, vagy akár egy olyan közegben élsz. Attól, hogy veled nem beszélnek, nem jelenti azt, hogy benned van a hiba, de azt sem, hogy ők egyedül lennének. Én például beszélgetek, de ha a gyerek velem van, akkor rá figyelek elsősorban. Én nem olyan vagyok, hogy leülök a játszótéren egy padra trécselni, a gyerek meg csinál, amit akar. A lényege a mondandómnak az, hogy én éppen az ellenkezőjét tapasztalom, mint amit te.
2018. máj. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
88%
Hogy jön ide a rend meg a koszos pohár? :D Szuper, hogy hozzád bármikor lehet menni és imádsz végtelen mennyiségű időt idegenekkel elpicsogni, de az ugye megvan, hogy nem te vagy a világ sablonja, hogy követendő példának kellene tekinteni? Játszuk azt, hogy a túlszociális anyukák trécseljenek és látogassák egymást meglepetésszerűen, aki pedig ezt nem szereti, azt hagyják békén. Élni és élni hagyni, hasonlókkal barátkozni. Ez nem rakéta tudomány és nem ezekamagyaranyákpföpfö...
2018. máj. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
81%

Meg amúgy milyen jogon minősítesz bárkit is? TE és a hozzad hasonlóak az egyik oka annak, hogy ÉN pl nem akarok barátkozni. Mert ha nem vagyok ugyanolyan, mint te az számodra "nem normális" és fix, hogy azonnal elkezdesz a segítő szándékú baromságaiddal fárasztani.


Miért nem változol meg te? Ki mondta, hogy ahogy te viselkedsz az a "normális"?


A különbség köztünk az, hogy én maximum bosszantónak tartom a beszélgetős anyukákat, de nem teszek fel gyakorin kérdést arról, hogy milyen idióták. Nem idióták. Hanem ilyen személyiségek. Mindenki barátkozzon azzal, aki passzol hozzá, nagyon egyszerű.

2018. máj. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Kerdezo! Rohadtul nem vagyok magamnakvalo, ezt ki kerem magamnak! csak van kivel beszelgtnem, nem erdekel az idegenek elete, gyerekei, problemai! Szerintem meg nincsenek barataid, nincs kivel talalkoznod. Ha lenne, nem idegeneket hivnal a hazadba. Es ezt ugy irom, hogy kulfoldon elek, itt mindenki mosolygosabb, kozvetlenebb, de van egy hatar.
2018. máj. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
25%

10-es, te is úgy beszélsz, mintha külföld egy ország lenne. Ennél több tudás is rád ragadhatott volna "odakint".

Angliában pl.: rém kirekesztőek az emberek, nem csak a játszótéri anyukák (akiknek 80 %-a valójában csak bébiszitter).

A németek se túlságosan nyitott emberek.

2018. máj. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!