Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem barátkoznak az...

Miért nem barátkoznak az anyukák? Vagy mindenkinek jó egyedül rajtam kívül?

Figyelt kérdés
Bármikor vagyunk a védőnőnél vagy gyerekorvosnál, hiaba van ott 3-4 anyuka a babájukkal, mindenki hallgat, elvan egyedül. Amikor elkezdek velük beszélgetni, akkor jókedvűen csevegnek, de egyszerűen nem kezdeményeznek. Az utcánkban van egy anyuka, hasonló korúak a babáink és mondtam neki, hogy nyugodtan csörögjön be, iszunk egy kávét, elmegyünk sétálni, mert tudom, hogy neki még annyi társasága sincs, mint nekem. Látszólag nagyon őrült neki, még a férje is külön köszönte, de ennek 3 hete és sehol senki.
2018. máj. 3. 13:34
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
50%

Kedves #20. Nem úgy beszèlek külföldrôl, mintha egy orszàg lenne. De aki volt màr több orszàgban (nem csak 1-2 hètre), annak egyèrtelmû, hogy minden nemzetnek màs a mentalitàsa. Nem tudom ebben mi a baj, hogy èn tapasztaltam 2 èvig egy màsik mentalitàs ès kultúra anyukàinak a többsègèt, ès a magyarokèt. Emiatt nem vagyok buta, hogy leírtam a vèlemènyem, ès nem tudom mibôl gondolod, hogy kevès ragadt ràm. Nyilvàn Angliàban ès Nèmetorszàgban is vannak introvertàlt anyukàk, hol nincsenek? De ameddig itt Magyarorszàgon a vàróteremben vagy a jàtszótèren tènyleg nem olyan baràtkozósak az anyukàk, màshol èn úgy vettem èszre, hogy igen. Lehet, hogy ahol èn èltem külföldön ott is egy vàróteremben 10 anyukàból 4 szólt hozzàm, a többi meg nem, de itt 10 anyukàból nagyritkàn 1 szól màshoz. Bocsànat, hogy ez a tapasztalatom, ès leírtam :-) ebbôl egybôl lekövetkeztetheted, hogy külföldöt egy orszàgnak gondolom, ès hogy nem vagyok valami okos.

Egyèbkènt voltak magyar ismerôseim is külföldön, ketten is mondtàk, hogy ameddig Magyarorszàgon laktak ôk is zàrkózottabbak voltak, de miòta elköltöztek, azóta teljesen màsok ès sokkal nyitottabbak...

2018. máj. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
32%

21, értő olvasás?

Az nem megy neked. Helyette remekül általánosítasz, mind a misztikus "külföldöd" (amiről még mindig nem tudjuk hol van neked), mind a magyar anyukák terén, akiknek szintén egy kis szeletét ismered.

Erre leírtam, hogy az én általam huzamosabb ideig megismert külföld még annyira se nyitott, mint a magyar.

Érettségid legalább megvan?

2018. máj. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
50%

:DDDmièrt kène leírnom, hogy hol laktam? Legyen csak misztikus neked. Fôiskolàt vègeztem, bàr direkt nem említettem, mivel egy 8 àltalànossal rendelkezô ember is lehet okosabb egy egyetemistànàl.

Megy az èrtô olvasàs, bàr elismerem, lehet, hogy fèlreèrtettelek, ès emelett nem biztos, hogy jól fejeztem ki magam. Fèl ève lakom Magyarorszàgon, ès nem itt nôttem fel, nem ezt a nyelvet beszèltem a legtöbbet. De direkt mindig kiemelem, hogy azt írom, hogy ÈN mit tapasztaltam. Elhiszem, ès elfogadom, hogy neked màs a tapasztalatod. Nekem ez. Ettôl egyikünk sem tèved, csak màs emberekkel talàlkoztunk màs helyeken. Èn ezt a következtetèst vontam le, te pedig azt. Semmi gond nincs ezzel, azzal van a gond, hogy engem pàr mondatból megítèltèl.

2018. máj. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
30%
Kedves kérdező, az lejött a kommentedből, hogy SZERINTED te vagy az etalon, a "normális", követendő példa. Sajnálom, hogy nem szorult beléd egy csöppnyi empátia sem (ez együttérzést, elfogadást jelent, ha esetleg nem tudnád mi az...). SZERINTEM te egy unatkozó, alacsony érzelmi intelligenciával megáldott, ráérős anyuka vagy. Gratulálok, hogy magadtól ennyire el vagy ájulva. Váljék egészségedre! Csak hagyd békén a többi "nem normálist"!
2018. máj. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Kedves 24. válaszoló. Te komolyan így fel tudod húzni magad egy teljesen ismeretlen ember kérdésén és válaszain, itt a gyakorin? Akkor kivel is van baj?

A többieknek írom, hogy nekem ez az egész azért furcsa, mert mikor például hozzájuk szólok már nem lehet őket leállítani, szóval én abszolút nem vagyok rámenős vagy hasonlók, csak nem kezdeményeznek. De lehet, hogy sokaknak volt negatív tapasztalata egy-egy olyan anyukával, aki nem annyira barátkozós és ezért hallgat inkább mindenki.

Ja és azért írtam a rendetlenséget, mert sokan ezért akadnak ki a váratlan vendég miatt.

Nagyon sok barátom van, de csak egynek van babája, ő is 400 km-re van sajnos. És lássuk be a még gyermektelen barátnőkkel nem lehet épp tapasztalatot cserélni mindenféle baba témában.

2018. máj. 5. 10:16
 26/29 anonim ***** válasza:
Na ez az! En nem akarok tapasztalot cserelni! Szoval nem kivanok valakivel csak azert baratkozni, mert gyereke van!
2018. máj. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Nekem van még egy indokom: az életem jelentős részét az teszi ki, hogy a gyereknevelés témájában olvasgatok, kutatok, érdeklődök, keresgélek. Fórumozom stb.. Telítődve van vele az agyam, állandóan ezen pörgök. És NEM NEM NEM NEM akarok erről még tapasztalatot cserélni is, pláne nem idegenekkel.


Én a mai napig nem gondolom azt, hogy az anyasággal a személyiségemnek is lőttek, hogy innentől csak a szarospelenka meg a miértnemalszik volna az életem. Kifejezetten nagyon szeretem, hogy a barátaimmal nem kell állandóan a gyerekről beszélgetni. Gondolkozom rajta éppen eleget.

2018. máj. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
69%
27-es, én nem akartam belefolyni a fenti vitába, nem is tudom, hogy min vitatkoztok már, de amit most írtál nagyon ellentmondásos. Ha kutatsz, írsz, fórumozol idegenekkel, aki miért vagy telítődve? A fórumokban is laikusok vannak, ha pedig melletted ül egy idegen anya, akkor mi a különbség? Soha nem tudhatod, hogy a melletted lévő anya milyen történetet tudna neked mesélni, amiben vagy megerősíti az általad olvasottakat vagy éppen hogy megkérdőjelezi. Nekem is van gyerekem, én is olvasok dolgok után, de csak ami ránk vonatkozik. Nem szoktam fórumokat böngészni csak úgy. Az elején jó volt tapasztalatokat cserélni akár a játszótéren is, de miután belerázódtam, már nem foglalkozom ezzel. Nem tudom, te mi okból vagy úgy ráállva a gyerekneveléssel kapcsolatos dolgokra, hogy aztán már ne tudjál hús-vér emberekkel ugyanebben a témában értekezni. Ez azért elég furcsa.
2018. máj. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
51%
Neked furcsa, én meg így érzek és ezzel kb vége is a történetnek, mert nem kell egymásnak megfelelnünk.
2018. máj. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!