Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elfogadható, hogy a féltestvér...

Elfogadható, hogy a féltestvér kezdje el megnevelni a kisöccsét, vagy túlzásokba esem?

Figyelt kérdés
Fiatal anyuka vagyok, a férjemnek az előző házasságából van egy 12 éves lánya. Nekünk van egy lassan 2 éves fiúnk. Szeretem a mostohalányomat (csúnya ez a kifejezés), nagyon sokmindent meg tudunk beszélni, el is fogadtuk egymást teljesen, úgy érzem ő is viszont szeret. Viszont az utóbbi időben, ahogy kamaszodik kezdett szemet szúrni egy pár dolog. Mintha előtört volna belőle a testvérféltékenység és egyre jobban ki akarja sajátítani az apját, mikor velünk van. Az apja nagyon ritkán szól rá valamiért, inkább élvezi a nagylánya figyelmét és mindent meg akar adni neki, úgy anyagilag mint érzelmileg. Ezzel nincs is gond, örülök neki, de szerintem a nagylányommal kezd elszaladni a csikó. A kisfiam egy kis izgő mozgó sajtkukac, mindenbe benne van, és mindnt ki akar próbálni, fel akar fedezni. Innen jön, hogy a nagylányom meg akarja nevelni, ha valamit ő nem lát helyesnek azt nem engedi meg, függetlenül az én döntésemtől. Példának okáért a nagylány kimondottan szereti az állatokat, ezért sokszor előfordul, hogy nem engedi a kisfiút a kutyáink vsagy macskáink közelébe, nehogy bántsa az állatait, pedig a kicsi csak simogatni akarja az állatokat. Ilyenkor rá is szól dühösen, megszidja és elviszi onnan, a kisfiú visszamegy mert érdekli de a nagy továbbra sem engedi, rákiabál. Vagy előfordult, hogy a kicsi ki akart pakolni a szekrényből (2 szekrény meg van neki engedve, hogy szórakozzon néha vele) de a nagy nem látta helyesnek ezért először rászólt majd nem engedte, hogy kinyissa és nevetve nézte ahogy a kicsi kínlódik és idegeskedik mert nem nyílik ki, és mikor a kisfiú nagyon felidegesítette magát a nagylány rákiabált és megcsapta a kezét, úgy, hogy a kicsi elkezdett sírni. Még ritkán előfordul ez a rácsapkodás a lánynál ha valami nem tetszik neki, de csak a testvére irányába. Hiába szólok rá, elszégyeli magát akkor de ugyanazt csinálja én meg úgy érzem nem oktathatom ki a nagylányt, nem vagyok az anyja. A férjemnek mondtam, de ő nem csinál semmit, esetleg ha látja nagy ritkán rászól, hogy hagyd a kicsit is,máskor meg a kisfiára kiabál rá, hogy ne hisztizzen. Szerintem a férjem most elvan ebben a rózsaszín ködben és élvezi a lánya kisajátító szeretetét. Sokszor ha a kicsi felkérdzkedik az apja ölébe a nagy is odamegy és az apjához bújik,az ölbe ül és puszilja, öleli, közben kitúrja a kicsit. Ha megyünk vásárolni és nézünk valamit a kisfiúnak a nagylány elkedi mondani, hogy de neki még ez a ruha tetszik, vagy az kell még a suliba es menjünk és vegyük meg. Vagy olyan is elöfordult, hogy egy kisebb baráti összejövetelre mikor készülödtünk azt mondta, hogy inkább ne vigyük a kisöccsét mert nehéz vele. Lassan úgy érzem, ha a nagylány velünk van, mi a fiammal ki vagyunk túrva az apja figyelméből,és inkább a férjem is a nagylányt viszi magával mindenhová, minthogy mennénk mi is a fiammal velük. Komolyan olyan érzésem van, hogy a férjem jóval jobban szereti a nagyot mint a kicsit, pedig 1 évvel ezelőtt hasonlót sem éreztem. Kezd kissé ellenszenves lenni a nagylányom, de nem szólhatok rá, nem nevelhetem mert nem a vérszerinti, a gyengéd tanítást, magyarázást pedig figyelmen kívül hagyja tőlem, először úgy tünik, mintha megértené de utána mlugyan azt csinálja. Segítsetek!! Túlzásokba esem? Vagy mit tegyek?
2018. máj. 3. 16:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én nem fiatal anyuka vagyok. Röviden és tömören a válaszom, hogy nagyon-nagyon gyorsan állítsd le a lányt.
2018. máj. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szóval ne szóljak rá senki gyerekére mert az anyja dolga, de ha az a gyerek éppen a szekrényemet akarja kirámolni, és (normálisan, nyugodtan) kérem ne tegye , akkor egy utolsó ember lennék? A saját szekrényében azt csinált, amit engednek neki, de a saját dolgaimnál had figyelmeztessem, hogy légyszives ne vidd el stb.

Bár ez az oda csapás kicsi T durva, meg a kiabálás is :(

2018. máj. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Miért nem szóltál a férjednek, hogy beszélje meg a lánnyal, hogy TI azt mondjátok és úgy gondoljátok, nem helyes rácsapni a kicsi kezére? Félsz tőle, ez egyértelmű. Miért nem állsz ki magadért és a gyerekedért?


Itt párkapcsolati gond van elsősorban, csak másodlagos probléma a kislány viselkedése.


A férjed tojik rád és a véleményedre, de még a kisebb gyereke érdekeire is.


Gondolj bele, hogy reagálna, ha azt mondanád a kicsinek, hogy csapjon a lányra, ha az olyat csinál, ami neki nem tetszik?


Szerintem ordibálás lenne, és teljesen letolna téged a gyerekek előtt, hogy ők is lássák, hogy nincs szavad vele szemben.


Mondd nyugodtan, ha szerinted nem így van, de inkább próbáld ki.


Te alárendelt vagy a kapcsolatban, tisztában vagy ezzel, és még a gyereked kárára is hagyod, hogy elnyomjon apa és a lánya is.

2018. máj. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!