Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adhatok a gyerekemnek külföldi...

Adhatok a gyerekemnek külföldi nevet?

Figyelt kérdés

Édesapám külföldi származású, általa félvér vagyok és az ő állampolgárságát is viselem. (kettős állampolgár vagyok)

Így ugye adhatok külföldi nevet a gyerekemnek, normál, nem magyarosított helyesírással, hanem úgy ahogy eredetileg is írva van.

Nem szeretnék egyszerű “tömegnevet” adni a gyerekemnek, hogy aztán minden második, harmadik szembejövőt is úgy hívjanak, ráadásul a vezetéknevem is külföldi, jobban illene hozzá egy szintén külföldi keresztnév.

Köszi előre is!



2018. máj. 6. 11:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Hiába a te vezetékneved külföldi az apjáé is az?

Vagy a te nevedre kerül a baba?

De igen ífy adhatsz külföldi nevet neki.

2018. máj. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%

Nem szeretnék egyszerű “tömegnevet” adni a gyerekemnek


Igazad van, kell még egy esély hogy csúfolják a gyereket, hajrá sok sikert:-) Magyarországon élsz, miért nem jók neked a normális nevek? Amúgy meg gondolom az apa vezetéknevét fogja kapni a gyerek és nem a tiédet.

2018. máj. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%

Miért csúfolnák a gyerekek a neve miatt?

Kivéve ha esmeralda vagy valami hasonlo.

A gyerekeimnek különleges egyedi nevük van.még soha egyszer sem csúfolták őket!

2018. máj. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%
Igen, adhatsz.
2018. máj. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem:


Kérdező = A gyermek apja


Vagy ide csak nők/anyák írhatnak?


Kérdező, adhatsz olyan nevet is.

2018. máj. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%

Nem azt kérdezte a kérdező, hogy mi a véleményed a témáról hanem,hogy adhat e külföldi nevet. Bocs nem mindenki akarja,hogy 100 másik Petike meg Esztike rohangáljon az oviban... Ez a típikus korlátolt gondolkodás komolyan kiakaszt. Adjad te a gyerekeidnek a generikus neveket,mert az nyílván nem csúfolható. 😅 Én magyar nevet kaptam világ életemben csúfoltak.

Kedves kérdező szerintem nincs akadálya mivel kettős állampolgár vagy.

2018. máj. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm annak, aki értelmesen tudott valaszolni. Örülök, hogy adhatok így is külföldi nevet a babának.

Amúgy meg: Én a nő vagyok a képletben, de a párom vezetékneve sem tipikus vezetéknév, kicsit különlegesebb, tehát mi már megbeszéltük, hogy a gyerek mindkettőnk vezeteknevet kapni fogja, nem csak az övét, sőt azt mondta ha olyan név tetszik meg nekünk, ami simán csak az én vezetéknevemmel hangzik jobban, akkor csak az enyémet fogja kapni. Nem tudom miért egyértelmű, hogy automatikusan az apja nevere kell kerüljön a gyerek...


Kedves második, neked meg halvány lila gőzöd nincs milyen nevet akarunk adni a gyerekünknek, plusz az eg világon semmi közöd nincs is hozzá! Miért szerinted csak a tipik magyar János, Feri, Sári, Kati a normális nev, amiből másik százezer van még??! Egy dolog, hogy itt elek, attól még félvér vagyok, kettős állampolgársággal, úgyhogy adhatok nem magyar nevet is a gyerekemnek és azt is fogok. Vagy talán jobbak azok a nevek, amiket kiírkálnak mostanában, hogy Mirázs meg Hannadóra, Hannaliza és társai?? Egy a vezetéknevem/nevünkhöz illő, szép külföldi keresztnevet adunk a gyermekunknek, amiből nem lesz még rajta kívül másik ezer ugyanolyan. Nem értem egyeseknek miért fáj ez ennyire..

2018. máj. 6. 15:14
 8/11 anonim ***** válasza:
Unatkoznak. ☺ Piszkálódnak,mert amikor ők adtak nevet megkövezték őket,ha nem vitte tovább az apja nevét a fiú a lánynak meg jó volt a Bözsi,Maris és társai. Nekem megkérdezték "há mé ez a neve magyaroj vagytok" :) Amit meg ők magyarnak hisznek a fele külföldiből átvett magyarosított név,de hát az magyar. 😆
2018. máj. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kérdező:

fájni nem fáj senkinek, maximum nevetnek rajta egyet.

2018. máj. 7. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Egesz pontosan min nevetnek...? Azon, hogy valakinek külföldi neve van és nem tucat magyar? Egyeseknek érdekes egy logikájuk van. Nem Kovács Hozéármandó és hasonló kaliberű gyöngyszemeket akarunk adni a gyerekünknek...De köszi, a kérdésemre már megkaptam a választ, szerencsére valaki valaszolni is képes volt..:)
2018. máj. 7. 09:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!