Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha olyan nagy áldás egy...

Ha olyan nagy áldás egy down-szindrómás gyerek, akkor miért nem akar minden család örökbefogadni egyet? Vagy miért nincsenek tudományos kísérletek arra, hogy mesterségesen tudják down-szindrómássá tenni a fejlődő magzatot az anyaméhben?

Figyelt kérdés
2018. máj. 14. 21:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
72%
Gondolom a válaszplók között egyikőjüknek sincs a családjában Down os . Az én unokaöcsém (lassan 18 éves) az . Mikor megszületett valóban mindenki tragédiának élte meg ... mindenki zokogott . Akkor még én is gyerek voltam de ő volt az első unokatestvérem nekem nem volt érdekes ,hogy beteg . Mindig énekeltem neki ,játszottunk stb . Mikor iskolába került voltam bent nála . Találkoztam az osztálytársaival .. rajta kívül mindegyikőjük bentlakásos volt .. Az a feltétlen szeretet amit ők adnak valóban irigylésre méltó és pont ezért tartják már már áldásnak .Unokaöcsém mivel busszal járt suliba mindenkihez odament a buszon és végig ölelt mindenkit . Volt aki megis. könnyezte. Mikor várandós lettem és elmondtuk neki végig a pocakom simogatta .A legkisebb unokahugomra is úgy vigyáz és őrzi mintha muszáj lenne .. Való igaz vannak agresszívak is . Ismerek is .. viszont nála is csak akkor fordul elő ha valami olyan dolog történik .. Ezek után én megfogadtam már a terhességem elején ha ez netalántán felmerül nálunk kérdés nélkül megtartom .Ezzel még együtt lehet élni és még könnyebb is mint egy teszem azt Patau kórral született gyermekkel ( van rá példa ) .
2018. máj. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
77%

A legtöbb téren hátrány, de szerintem is egy két dologban jobb lehet, mint egy egészséges gyerek. De többségben sokkal nehezebb velük, abba az egykét tulajdonságba kapaszkodik az, aki velük él.


Úgy képzeld el, mint valami zseni autista gyereket a filmekből. Irtó okos és bármit megjegyez, de pl alig eszik, furcsán mozog, nem jön ki az emberekkel. Viszont abban az dologban messze felülmúlja az egészségeset. Az emberiségnek áldás, a szülő és rokon is büszke lehet rá. Hasznos egy egy ilyen ember.


A Downosok szeretete(nemtudom, hogy az értelmi sérülés miatt e), híresen erős és ragaszkodó, feltétel nélküli. Ugyan az emberiség nem sokra megy kedvességgel, de a körülöttük lévő emberek a szeretteik életét jelentősen feldobhatja, ha valaki folyton úgy csüng rajtuk és szeretgeti őket, mint egy kismajom.


Egy nehéz nap után van, akinek áldás az ilyen tulajdonság, néha én is el tudnám viselni.


Mivel csak pár dologban jobbak a sérült gyerekek, a többiben pedig sokkal gyengébbek, ezért nem éri meg direkt sérült magzatot előidézni. Másrészt azért, mert tömegével születnek így is maguktól.

2018. máj. 15. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát ledöbbentem a fb-os hozzászólásokon :O Azért ilyet írni valakinek hogy "téged vetettek volna el" csak mert a húga nem tartotta meg a downos babát....És akkor ezek az emberek papolnak a szeretetről.
2018. máj. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
94%
Engem kifejezetten zavarna, ha bárki ölelgetne a buszon. Nem tartom magam antiszocnak, de ez akkor is felháborítana. Ismerek down-os gyereket, hát soha nem akarnék. Pont ezért az összes létező szűrésen voltam a terhességeim alatt. Nem lehetne a terhességet megszakítani a Down miatt, ha olyan frankó lenne. De akinek ez jutott, nem mondhatja mindenkinek azt, hogy ez egy nagy szívás, x évesen még pelenkás és a tesója elnyomás alatt van, plusz a betegség teszi ki a mindennapokat. Szeretetet az egészséges ember is tud adni, csak arra többen vevőek, nem csak a szűk család.
2018. máj. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, igaz más állapot, de az én kisebbik fiam autizmussal él. Ez ugye egy nagyon széles spektrum, mondhatni Ő valahol a képzeletbeli közepén lehet. Integráltan nem oktatható, valószínűleg önálló sosem lesz, rám fog szorulni egész életében. Neki is vannak afféle "zseni" képességei, például autodidakta módon megtanul nyelveket és fotografikus a memóriája, de mindezeket nem tudja adekvátan használni (oké a nyelvet igen), evvel együtt pedig 9 évesen sem tud önállóan felöltözni, vagy megmosni a fogát rendesen, diszlexiás, diszkalkuliás, ADHD is társul mellé. Hihetetlen mi mindenre megtanított és elképesztő milyen látásmódja van, de mindezek ellenére is az édesanyjaként azt kívánom neki, bár e nélkül születhetett volna, hiszen hihetetlen erőpróba neki már egy mezei tömegközlekedés is, zajvédelmi fülvédőben. Különleges gyermeke-e? Igen, de minden gyerek az, a maga módján, az állapota miatt neki iszonyú erőpróba és küzdelem lesz az élet, ki kívánná ezt a gyermekének? Elfogadom természetesen, így szeretem, támogatom, segítem ahol és ahogy tudom, fejlesztem, imádom, csodálom, lenyűgöz, de bárcsak olyan gyermek lehetne mint a többi, "átlagos".
2018. máj. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
94%
Én down-szindrómásokkal dolgozom.Nem áldások...
2018. máj. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
A családomban két down szindromás is van. Nagyon nem mindegy hogy mennyire súlyos down, mert van aki meg tud tanulni olvasni és egészen normális életet élhet, de ők nem , mind a kettő a súlyos kategóriába tartozik. Beszélni sem tudnak, csak hangokat adnak ki. Az egyik ráadásul nagyon agresszív is. A szüleik fiatalon meghaltak, így a testvér neveli őket .Közben a testvér férjhez ment és születtek gyermekeik, akiknek sajnos így kellett felnőniük, egyáltalán nem könnyű.
2018. máj. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
38%
Nem áldás egy down os gyerek,értem az iróniád csak éppen gusztustalan. Az ember örül ha egészséges a babája, de ha éppen down-os akkor már élni sincs joga? Sokan azon az elven vannak h rögtön el kell vetetni az ilyen gyereket. Én nem is csináltattam semmilyen tesztet, semmilyen vizsgálatot erre vonatkozólag mert úgy voltam vele akkor is az én gyermekem bármilyen is. Ez a mai világba nem divatos hozzáállás tudom, és még engem ítélnek el miatta, de az én lelkiismeretem nem bírná elviselni ha elvetetném a gyerekem csak azért mert beteg. Végülis egészséges babám lett amiért hálát adok az égnek de ha nem lenne az akkor is ugyanúgy szeretném! Miért kell ennyire belefolynod ebbe a témába? Miért fáj neked ha nem mindenki tartja az ilyen gyerekeket átoknak?
2018. máj. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Engem kifejezetten zavarna, ha bárki ölelgetne a buszon" => Na, engem meg pl bárhol zavar, még családtagoktól is, nem szeretem, ha hozzám érnek. (Esélyes, hogy aspergeres vagyok, nagyapámnál, apámnál, a húgánál és az ő fiainál diagnosztizálták, én nem teszteltettem inkább.)

Áldásnak a down-szindróma biztos nem nevezhető. Nem nézek le senkit emiatt, de a távolságtartás nálam reflexből jön.

Még egészséges emberek felé is, de valahogy betegek felé méginkább, erről nem tehetek. Soha nem gúnyolódtam, down-osra sose mondtam, hogy el kellett volna vetetni, de inkább összeteszem a kezem, hogy a gyerekeim egészségesek, és a 3.babám is 30 éves korom előtt fog megszületni (2 hónap múlva), így még kevesebb a kockázat.

2018. jún. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, a racionálisan próbálsz megérteni valamit, amit azok a hozzászólók a szívükből írtak. Nehéz lehet ilyen gyereket nevelni, de megvannak a szépségei, és talán azokba kapaszkodva lehet csinálni. Ennek megértéséhez érzelmi intelligencia kell, nem logika. Próbálkozz újra pár év múlva.
2019. jún. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!