Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Használt cumit odaadnátok...

Használt cumit odaadnátok valakinek a kinőtt ruhákkal együtt?

Figyelt kérdés
Egyik rokonomnak adom a lányom kinőtt ruháit. Egy pár hónap van közöttük, így ahogy valami kicsi, már rakom is el. Van kb 10 cumink is, amik alig voltak használva. Néha-néha kapta csak be. Mennyire ciki ezeket is oda rakni a ruhákhoz? Persze kifőzve meg ilyenek? Vagy egyáltalán kifőzés után lesz annyira tiszta, hogy más baba megkaphassa? Nem szeretnék senkit sem megbotránkoztatni, csak sajnálom kidobni őket, mikor milyen sokba kerül egy-egy jó minőségű cumi.
2018. máj. 14. 22:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem adnàm oda! Ha kaptam volna is kidobtam volna
2018. máj. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem azokat tedd el emlékbe, vagy ha nem is mindet, egyet kettőt, a többit dobd ki. Ha kapnék sem adnám oda a babamnak, ez azért annál higienikusabb dolog.


31 hkm

2018. máj. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam, hogy mindenféle fertőtlenítés után is olyan... nem is tudom, szóval nem érezném elég tisztának.
2018. máj. 14. 22:54
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Nem.
2018. máj. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
30%
Olyan mint egy használt betétet odaadni, bocs a durva hasonlatért.
2018. máj. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Nem adnám oda.
2018. máj. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
Ha rokon, talán megkérdezheted. Facebook csoportban adtak már fel ilyen hirdetést, ingyen használt cumi és cumisüveg és volt rá jelentkező! Tudom, hogy sokak számára undorító, de a cumik nem olcsóak, sajnos könnyen elvesznek, elszakadnak. Ha valaki jó minőségű szilikon cumit akar, annak ára van. Sok babának pedig létszükséglet. Ki lehet őket főzni, tehát elvileg teljesen sterillé tehetők. Ha nem akarod zavarba hozni, akkor csinálhatod úgy, hogy azt mondod neki, hogy nem volt időd válogatni, beletettél ömlesztve mindent, nézze meg, mire van belőle szüksége, ami nem kell, dobja ki. Beletehetsz még egyéb apróságokat, pl kis csomag papírzsepit, hogy lássa, tényleg nem volt időd szétválogatni ;)
2018. máj. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem meg kérdezd meg tőle simán előtte,mint ahogy itt is leírtad.
2018. máj. 15. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem kérdezd meg. Rágókát is adnak el, nem hiszem, hogy az is jobb, mint egy alig használt cumi. Mellszívót is vesznek használtan. Ezeket ki lehet főzni, sterilizálni.
2018. máj. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
27%

Rágókánál is előfordul, hogy használtat ad az ember a gyereknek, illetve a használt mosható pelenkáknak is nagy piaca van (ezért nem is értem a betétes példát).

Kérdezd meg. Ha rokontól kapnám, és mondaná, hogy kb 2x volt a gyerek szájában, akkor én lehet eltenném sterilizálva, hátha egyszer még szükség lesz rá.

2018. máj. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!