Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Közbe kell avatkozni ha az...

Közbe kell avatkozni ha az anya napi szinten kiabál a gyerekkel?

Figyelt kérdés
2 évessel
2018. máj. 15. 11:38
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
98%

68%

Szerinted az anya nem kiabálhat a gyerekével soha, de a férj nyugodtan lekeverhet az anyának egy pofont??? Érdekes kettősmérce!

2018. máj. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
98%

És mégis , hogy akarnál közbe avatkozni? Oda mész és lekeversz egyet az anyukának? Vagy rendőrt hívsz rá? Vagy ugyan írd már meg!


Amúgy biztos nem véletlenül kiabál rá.

Nekem is volt, hogy a szomszéd szólt, hogy mért kiabálok vele?! Mert ha épp mondjuk a wc-n ülök ő meg mászik az ablakba és nem érti meg?! Vagy ha épp főzök ő meg wc-ben turkál és nyalogatja le az ujjait?! Egy idő után mindenkinél betellik a pohár.. Én pl egyedül nevelem a gyereket. Nap 24órájában velem van.. Néha sok. Néha jó lenne ha más is lenne vele nem csak én.. De ez nem így mükődik

2018. máj. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

"És mégis , hogy akarnál közbe avatkozni? "


Látom nem sikerült megértened a kérdést.

2018. máj. 15. 12:19
 14/26 anonim ***** válasza:
21%
En ugy gondolom ha egy anya bantalmazza a gyereket fizikailag es szoban, nem csak kiborul hanem brutalisan akkor keverjen le neki is valaki! Egyebkent senkinek nincs joga a masikat utni-verni de egy ilyennek en is adnek
2018. máj. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
98%

Nem láttál te dackorszakost, ha azt hiszed, hogy mindig minden helyzetet meg lehet oldani a hangod felemelése nélkül.


Lányom egész jól kezelhető, kiegyensúlyozott, okos, "jó gyerek", de a mai délelőttünk külső szemlélő számára egy összefüggő ordibálásnak tűnhetett, miután a vihar miatt beszorultunk a lakásba, és a kisasszony konkrétan mintha megveszett volna.

Nem kötötte le semmi (gyurmázás, olvasás, pötyi), ami máskor igen, csak a rohangálás és a rosszalkodás.

2018. máj. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
98%

"# 2: De csak-azért is oda vitted a sütőhöz, csakhogy ordibálhass vele. xd"


Olyanról még nem hallottál, hogy egy 2 éves MAGÁTÓL el tud menni a sütőig???


Fiam röhögve nyúlt a kandallóhoz csakazértis, miután 100x mondtuk neki, hogy nem szabad. Kis jegelés után megtanulta, hogy ne nyúljon hozzá (3 éves volt).


Van, amikor csak a kiabálás a megoldás éppen.


Kérdező: nem írod, hogyan akarsz közbe avatkozni. Nem tudjuk, mennyit kiabál, milyen esetben. Így dönteni sem tudunk.

De nem is a mi dolgunk. Ha te bele akarsz avatkozni, tedd bátran. Nem kell ehhez a mi véleményünk. Vagy mégis?

2018. máj. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
49%
Imádom az ilyen mindenlében kanál kotnyeles szomszédokat. Nagyon ráérsz ha azt figyeled napi szinten hogy kiabál a szomszéd a gyerekével.Nyilvan nem ez a helyes reakció egy anyától de nem tudod mi van a háttérben nem látsz bele az életükbe. Nem a te dolgod hogy közbe avatkozz hacsak a gyerek nincs közvetlen veszélybe.
2018. máj. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
96%
Az én fiam is pont 2 éves (terrible two), a minap voltam vele a Rossmannban, ahol mindent lehajigált volna a polcokról, ha hagyom, úgyhogy hazamentünk, egyik kezemben a kismotor, másik kezemben a dühöngő kisfiam, akinek ráadásul 3 foga jön egyszerre (szemfogak). Szerintem sokan átérzik a problémát. Otthon folytatódott a hiszti, nem akarja hogy bepelenkázzam, ki akar szállni a kádból fürdés nélkül, nyitogatja a forró sütőt stb. na ha idáig türelmes voltam, ott elszakadt a cérna és úgy ordítottam vele, amit a mai napig szégyellek, de nem tudtam már mit csinálni. Felhívtam a háromgyerekes barátnőmet és megnyugtatott, hogy emberek vagyunk, a nap 23 óra 50 percében jó anyukák, az a 10 perc ordítozás belefér az életünkbe egyszer-egyszer, ő pl. a spenótos tányért csapta egyszer a földhöz mérgében. A lényeg, hogy ne alázzuk meg ilyenkor se a gyereket és utána vagy akár közben is mondjuk el neki, mennyire szeretjük. A szomszéd, ha mindennapos és zavarja a zaj, akkor kopogjon be udvariasan, egyébként pedig ne avatkozzon közbe. Egy ideges anya olykor maga is segítségre szorul, nem kell belerúgni. Ha nyilvánvaló veszélyeztetést észlel, akkor szóljon a védőnőnek, de addig semmiképp.
2018. máj. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
96%
Másrészt, nehezen hiszem el, hogy soha senki nem vesztette még el a türelmét, nem volt rossz napja, nem idegesítette semmi, nem sírt és egyszer sem borult még ki élete során. Ha valaki minden nap ilyen, ott nyilván komoly gondok vannak, de lehet nehéz időszak, kialvatlanság.. Persze, a gyerekkel kiabálás sosem jó megoldás, de nem tudjuk hogyan, milyen stílusban teszi, szóval én nem fogok ítélkezni.
2018. máj. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
97%

Nem láttál te dackorszakost, ha azt hiszed, hogy mindig minden helyzetet meg lehet oldani a hangod felemelése nélkül


Pontosan. Ennyi. Én is atz hittem, hogy majd pöpecül megoldok midnent szép beszéddel, magyarazassal, pozitiv fegyelmezéssel, de sokszor annyit ér, mint halott seggén a csók. 2 éves, dackorszak tombol, megspekelve az állandó rosszalkodással, büszke vagyok magamra, amiért nem csapok oda néha, csak rákiabálok.

2018. máj. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!