Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Közbe kell avatkozni ha az...

Közbe kell avatkozni ha az anya napi szinten kiabál a gyerekkel?

Figyelt kérdés
2 évessel
2018. máj. 15. 11:38
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
50%
Ennek az anyukának nyilvánvalóan segítségre van szüksége. Oké, hogy NÉHA elszakad a cérna. De ha ez minden napos,akkor bizony tenni kell valamit. Első körben nyugodtan csengess be és kérdezd meg, segíthetsz-e valamiben, mert úgy hallod, rakoncátlan a gyermek. Aztán meglátod az anya reakcióját. Mindenképp jò indulattal közelíts, ne oktasd ki az anyát, épp elég nyomorultul érzezheti magát anélkül is. Próbálj megértő lenni vele. Lehet, hogy csak annyi kell, hogy kizökkentsd a dühkitörésből. Lehet, hogy rá kell szánnod 5 percet, hogy figyelj a gyerekre, amíg az anya meg tud inni egy csésze kávét nyugodtan. Lehet, hogy bátorítanod kell, hogy kérjen segítséget akár bébiszittertől, akár nevelési tanácsadótól. Engem nagyon ki tudott borítani a fiam 2 évesen. Minden nap dél körül elszakadt nálam a cérna.
2018. máj. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
72%

Megmondom őszintén a megmagyarázós hülyeségtől már a plafonon vagyok, Áruházban példa: Pistike 2 éves forma gyermek pakolja le a fűszeres tasakokat a polcról, anyuka ott áll melette és monoton hangon közli vele: Jajj Pistike ezt nem szabad tudod, azért neem, mert a nékiknek bácsiknak fel kell takarítania ha szétszórod és kiborul, meg elesnek rajta az ember. Pistike közben vigyorogva rámol tovább.

Már rég elhúztam volna a gyereket onnan, hogy na ezt nem csináld kisapám. Nem fél órát magyarázni ilyen helyzetekben miért nem.

Barátunk kisfia hypot ivott, anyuka a fent említett típus volt.

Érdekes az én fiam se konnektorba nem nyúlt, se vegyszert nem ivott nem veszélyeztette az életét. De nem is magyaráztam neki órákig.

Amikor megtörténik az eset utána van 1 perced hogy leteremtsd és ezt is határozottan, ha túltolod és percekig magyarázol nem fog komolyan venni.

De ha jobban átgondoljátok a mi szüleink sem hajoltak oda hozzánk magyarázni miért is ne nyitogassuk a sütőt.

Komolyan a mai szülők nagy részén csodálkozom, a töketlenség miatt.

De tényleg mi is átmentünk a dackorszakon, de valahogy nem omlottam össze idegileg ha többször rá kelett szólni.

2018. máj. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Jajjj hát akkor képzeljétek csak el mi volt a szomszédunkba.. Náluk 7(!) Gyerek volt.. Nem arról voltak híresek, hogy Néma Leventék lettek volna 😉😃
2018. máj. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

A szomszédja vagy, nem a férje :D


Nyugi, nilván nem egyből kiabál a gyerekkel, hanem mikor az már 15x-re borítja ki a gabonapelyhet.

2018. máj. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
0%
#24 persze, de szerintem a szomszèdnak is érdeke a kiabálásmentes család. Lehet, hogy a közös cél, a nyugodt lakòkörnyezet érdekében érdemes egy pici áldozatot hozni.
2018. máj. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Egy dolgot tudsz tenni, csendháborításért bármikor kihívhatod rájuk a rendőröket. Mi ugyanígy jártunk, alsó szomszédnál naphosszat ment a kisgyerek felé a qrva*nyázás, hallottuk többször, hogy megverték, óriási csattanásokat, aztán előfordult, hogy a gyerek órákig visítozott, hogy "engedj be" az erkélyről (mindezt a tél közepén, a mi erkélyünk alatt). Felhívtuk a gyámügyet, akik közölték, hogy csak akkor tudnak mit tenni, ha vér folyik (what?) és ha van rá bizonyítékunk (a hangfelvétel nem az, jogilag fel sem használható, az engedélyük nélkül meg nyilván nem fotózhatok be a lakásukba). Felhívtam a rendőröket, akik ki is jöttek, de csak azon az alapon kopogtattak be, hogy hangosak, bizonyíték a bántalmazásra nem volt. De azt mondták, hogy csendháborításért bármikor ki lehet őket hívni újra, nem kell ahhoz hajnali kettőnek lenni, hogy a szomszéd viselkedjen, de legalábbis ne őrjöngjön.
2018. máj. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!