Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy oldanátok meg, hogy ne...

Hogy oldanátok meg, hogy ne legyen minden nap idegbaj?

Figyelt kérdés
A párommal régóta együtt vagyunk már, pár éve eldöntöttük jöhet a baba, ami aztán nem jött könnyen.Már meddőségi kivizsgálásokra jártunk mikor természetes úton össze jött a kisfiunk.Könnyű terhességem volt pedig mindenki főleg a szüleim folyamatosan azt mondták, ne éljem bele magam, mert ennyi idős korban már elvetélhetek, beteg lehet stb..stb. Nem is mondtuk senkinek a terhességet míg meg nem voltak a genetikai vizsgálatok.Viszont arra az időre már annyira beparáztattak, hogy egyszerűen nem bírtam önfeledten örülni a babának.Aztán beindult a szülés ,de téraránytalanság miatt képtelen voltam megszülni császár lett.Szép egészséges nagyfiú, mikor oda mutatták a műtőbe ott majdnem elsírtam magam.Utánna viszont nagyon hosszúra nyúlt az összeszokás.Szar anyának érzem magam mert nem jött az a bumm bele szerettem a gyerekembe ott azonnal.Hasfájós lett akkor hajnalokig virrasztottunk vele 3 hónapos koráig.Közben páromnak ajánlott a cége külföldön egy munkát, amit miután megbeszéltünk mindent elvállalt.Így tulajdonképpen heti 7 napból 6-ot egyedül vagyok a gyerekkel van ,hogy hétvégén sem jön haza.Segítségem semmilyen formában nincs.Nagyszülők párom részéről nagyon idősek, a saját szüleim messze élnek tőlünk.Az éjszakák rémesek.20-30 percenként megébred szóval ha úgy vesszük 7-8 hónapja 20-30 percenként kelek.Abszolút zombinak érzem már magam.Napközben 2x30 percet ha alszik akkor sokat mondok.Így úgy érzem már teljesen kész vagyok.Múltkor kínomba mondtam a páromnak, hogy lehet keresek egy bébiszittert aki 2 hetente egy-két órát vigyázna rá, hogy ne csavarodjak teljesen be.De szerinte egy nőnek a minimum kötelessége pár éves koráig a gyereket nem elengedni maga mellől. Ha itthon van akkor próbál segíteni.Jól elvannak amúgy szóval nem szólhatok rá ilyen szempontból viszont teljesen kész vagyok már a mindennapoktól.Semmivel nem bírok haladni ,türelmetlen vagyok(szedhetek magneb6-ból akár mennyit rajtam már ez nem segít)egyszerűen úgy érzem magam mint aki egyedül neveli teljesen a gyerekét.Nagy házunk van.Rendbe kell tartani.Hordozóval szoktam magammal vinni a gyereket takarítás közbe, meg ha sír akkor is magamra kötöm, mert attól is idegbajom van már..teljesen kész vagyok.Energiám is egyre kevesebb.Legszívesebben elásnám magam a kertbe.Szar anya vagyok amiért így érzem magam?

2018. máj. 16. 17:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
8%
Mennyi idős a baba? Mosolygott már?
2018. máj. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
61%
Nem vagy az, nagyon hasonló a helyzetem, az első egy évet végig sírtam. Most már lassan két éves lesz. Nap körben már csak egyszer alszik, de hosszabban, éjszaka már csak kb 3-4x kel. Hihetetlen, de hozzá lehet szokni a kevés alváshoz. Ráadásul most, hogy egyre többet beszél, olyan magányosnak sem érzem magam, van kihez szólni. Egyre több mindent lehet vele játszani, bevonom a házimunkába, pl adogatja a ruhákat teregetésnél. Sokszor kapok még idegbajt, de határozottan jobb a helyzet. Annyit tudok mondani, hogy tarts ki, nem tart ez a korszak örökké, ahogy nő, mindig könnyebb lesz egy kicsit. (Vagy máshogy sz@r, de néha már az is jó :D) szóval nem vagy rossz anya, sokszor nagyon nehéz így, és nem is mindenkinek megy egyformán. Fogadd el, és próbáld élvezni a szép pillanatokat.
2018. máj. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
Nem, a férjed viszont szar apa. És nem csak úgy érzed, hanem egyedül neveled.
2018. máj. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%

Nem vagy szar anya.

Baromi nehéz egy gyereket egyedül nevelni.

Kitartás!

2018. máj. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
59%
Naponta kiír valaki egy "szaranya vagyok" kérdést. Komolyan, rajtatok egy dolog segít igazán: NE mártírkodjatok. Aki saját magát belehecceli abba hogy ő szaranya (kbaszot..tul utálom ezt a XXI. századi műszót), az az is. Mert magát sajnálja, tépkedi és rágja a saját életét és problémáit. Naponta írtok ugyanerről! Háztartás, gyerek, nincsegííccség, nincsénidő, szaranyavagyok. Ne. Állj fel és kezdd el a jót nézni! Az nem segít ha egymás vállán sírtok. Pozitivizmus!
2018. máj. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%

Nem vagy szar anya!!!

A császár miatt sem, sőt! Én is átéltem, tudom miről beszélek.

Azért vagy ennyire ki, mert nem alszol.

Ez nem normális, hogy éjszakánként ilyen gyakran és ennyiszer felkel.

A napközbeni alvása sem elég. Így nem csoda, ha kivagy.

Valahogy rendbe kellene tenni az alvását a babának és lassan hozzászokatni, hogy nem rád kötve kell töltenie a napjait.

Nekem sem volt segítségem, sokszor úgy oldottam meg, hogy ahol éppen csináltam a dolgom oda raktam neki a babahintát, később az állókát. Játékokat adtam neki és megtanítottam egyedül el lenni.

Látta, hogy ott vagyok, beszéltem hozzá, de mégis egyedül is el tudott játszani.

Anyukád elmehetne pár napra unokázni hozzátok, te pedig pihenj.

2018. máj. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%

Az alvás részével kapcsolatban: a babával alszol, vagy ragaszkodsz hozzá, hogy külön aludjon?

Az én kislányom borzalmas alvó volt, és amikor ilyen szintre jutottunk, hogy 20 percenként kelt, és szó szerint, mire visszaaludtam volna, kelt újra, én már szartam az elveimre, és vele aludtam. Nem mondom, hogy átaludta az éjszakát, de fényévekkel jobb lett a helyzet.

2018. máj. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
14%

A sz.ranya az, aki lepontozott.

Egy baba mosolyábol/közérzetéből ugyanis minden kiderül, ahogy az is, hogy milyen anyja van.

2018. máj. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggodj,en most a 3.gyerekkel erzek hasonlokat.nekunk mlst van rossz idoszakunk,2 eves mult, egy termeszeti katasztrofa kb.

Pedig mi ejjel azert relative jol alszunk,es en meg nappal is el szoktam fekudni ha tehetem.

Meg nem beszel es kikeszit az allando hisztivel,sikitassal,uvoltessel.5 percre nincs el egyedul.pedig nemreg mar olyan jo gyerek volt....par hetig 😂

Mennyi idos pontosan?hol tartotok a hozzataplalassal(ha jol gondolom 7-8 hos lehet)este cicizik vagy tapszert kap?nem lehet,hogy ehes ejjel?eszik meg ejjel?

Valami erzekenysege?fogai esetleg?

Ezeket ha kifejted talan tobbet tudunk segiteni.azt irod hazban laktok,esetleg nappal kint babakocsiban nem aludna tobbet?meg ugy is ha kozben a labaddal tologatod a kocsit,tudnal pihenni,olvasni,zenet hallgatni,megnezni egy filmet.en ezt lakasban is csinaltam mikor nehez idoszakunk volt pici koraban.

A ferjed pedig vegyen ki 1 het szabit,te menj el par nap pihire,o pedig csibalja amit te.majd utana mondja,hogy nem kell segitseg....

2018. máj. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%

Mindig csodáltam az egyedül gyereket nevelő anyákat, főleg így mint téged segítség nélkül.

Nekem is extra hasfájós,brutál nehéz fogzások, 2 éves még mindig nem alussza át az éjszakákat, mindent felesben csináltuk végig férjemmel, hiába kelt reggel korán, le a kalappal előtted,teljesen természetes hogy a plafonon vagy.

Nyugodtan kérj fizetett segítséget, nem vagy szar anya, gondolom ha külföldön van nem keres rosszul, vagy sajnálja tőled azt a pár órát míg kikapcsolódsz?

Nem írtad mennyi idős a kicsi, bölcsi nem jöhet szóba?

2018. máj. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!