Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy oldanátok meg, hogy ne...

Hogy oldanátok meg, hogy ne legyen minden nap idegbaj?

Figyelt kérdés
A párommal régóta együtt vagyunk már, pár éve eldöntöttük jöhet a baba, ami aztán nem jött könnyen.Már meddőségi kivizsgálásokra jártunk mikor természetes úton össze jött a kisfiunk.Könnyű terhességem volt pedig mindenki főleg a szüleim folyamatosan azt mondták, ne éljem bele magam, mert ennyi idős korban már elvetélhetek, beteg lehet stb..stb. Nem is mondtuk senkinek a terhességet míg meg nem voltak a genetikai vizsgálatok.Viszont arra az időre már annyira beparáztattak, hogy egyszerűen nem bírtam önfeledten örülni a babának.Aztán beindult a szülés ,de téraránytalanság miatt képtelen voltam megszülni császár lett.Szép egészséges nagyfiú, mikor oda mutatták a műtőbe ott majdnem elsírtam magam.Utánna viszont nagyon hosszúra nyúlt az összeszokás.Szar anyának érzem magam mert nem jött az a bumm bele szerettem a gyerekembe ott azonnal.Hasfájós lett akkor hajnalokig virrasztottunk vele 3 hónapos koráig.Közben páromnak ajánlott a cége külföldön egy munkát, amit miután megbeszéltünk mindent elvállalt.Így tulajdonképpen heti 7 napból 6-ot egyedül vagyok a gyerekkel van ,hogy hétvégén sem jön haza.Segítségem semmilyen formában nincs.Nagyszülők párom részéről nagyon idősek, a saját szüleim messze élnek tőlünk.Az éjszakák rémesek.20-30 percenként megébred szóval ha úgy vesszük 7-8 hónapja 20-30 percenként kelek.Abszolút zombinak érzem már magam.Napközben 2x30 percet ha alszik akkor sokat mondok.Így úgy érzem már teljesen kész vagyok.Múltkor kínomba mondtam a páromnak, hogy lehet keresek egy bébiszittert aki 2 hetente egy-két órát vigyázna rá, hogy ne csavarodjak teljesen be.De szerinte egy nőnek a minimum kötelessége pár éves koráig a gyereket nem elengedni maga mellől. Ha itthon van akkor próbál segíteni.Jól elvannak amúgy szóval nem szólhatok rá ilyen szempontból viszont teljesen kész vagyok már a mindennapoktól.Semmivel nem bírok haladni ,türelmetlen vagyok(szedhetek magneb6-ból akár mennyit rajtam már ez nem segít)egyszerűen úgy érzem magam mint aki egyedül neveli teljesen a gyerekét.Nagy házunk van.Rendbe kell tartani.Hordozóval szoktam magammal vinni a gyereket takarítás közbe, meg ha sír akkor is magamra kötöm, mert attól is idegbajom van már..teljesen kész vagyok.Energiám is egyre kevesebb.Legszívesebben elásnám magam a kertbe.Szar anya vagyok amiért így érzem magam?

2018. máj. 16. 17:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
74%
Apa könnyen dumál ha 7 napból 1 nap van otthon.Úgy még jó,hogy jól "elvannak".Lenne ő otthon 6 napot 'asszem lefosná a bokáját,már bocsánat.Jár neked is pár nap "szabi".Legyél önző egy kicsit.Ennyit aludnék mindenre ugranék az biztos.
2018. máj. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
1-es és 8-as válaszoló.Baratsagos, kedves babának mondja mindenki.Ha olyan kedve van sokat mosolyog.Nem rajta vezetem le az ideget, csak belülről zabal.Van akit nem bír,de ki szeret mindenki? Pár nap híján 8 hos.
2018. máj. 16. 22:31
 13/19 A kérdező kommentje:

2

Tudtam, hogy egy gyerek nem csak rózsaszín felhő meg babaillat, de mikor felszalad bennem a pumpa mindig szégyenlem magam, hogy ni mennyire akartuk aztán mennyire nem bírok helytállni úgy ahogy szeretnék.Meg nem bírok napról napra úgy látni, érezni ahogy szeretnék.

2018. máj. 17. 08:08
 14/19 anonim ***** válasza:
36%
Hasonló helyzetben vagyok én is . Nálunk 6 hetes a pici . Külföldön élünk páromon kívül senki nincs viszont ő is heti 7 napból 6ot dolgozik . Próbál besegíteni de nem igazán olyan a helyzet mint kellene.A pici hasfájós ,így mióta megszületett alig alszom . Napközben van ,hogy eszik-alszik de ez ritka . Fürdés után (fél 8) éjfélig tartó sírás van (mindent amit lehet már megprobáltam hátha jobb lesz ) hajnal egykor kipattan a szeme így megint egy órás procedúra jön . Egyszóval katasztrófának nevezhetjük a helyzetet. Sajnos itt nagyon sok pénzünket elvinné ha bébiszittert fogadnék pedig jól esne néha csak úgy kikapcsolni ,én pl szívesen mennék dolgozni ez idő alatt. Nem érzem magam ettől szaranyának viszont mikor jön ez a gondolat ,hogy bébiszitter mindig végig gondolom ,hogy nem akarom ,hogy amig ilyen pici más legyen vele .Aki meg a mosolygást írta... Odaadnám a kislányom egy napra .. de vigyázat! A legnagyobb mosoly után már tudjuk ,hogy olyan ordítás következik amilyet még nem hallottunk 😑😂
2018. máj. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
6 hetesen már mosolyog? Mázlista. Majdnem 3 hónapos volt a lányom, amikor az első mosolyt megkaptuk. Addog csak üvöltött.
2018. máj. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez csak férjem x hetente jár haza és 2 gyerkőc van. A másodikkal lazább vagyok, könnyebb így, nem tudom mi volt nehéz az egy gyerekes létben. Vagyis de, a rutin hiánya. Ezzel nem tudsz mit kezdeni, könnyebb lesz napról napra. Én babysittert mindig kerestem, de aztán soha nem bíztam senkire. A nagyobbik kelt ennyi idősen ilyen sűrűn, aztán magam mellé vettem, felébredésnél megsimogattam a hátát, cumi be és mindenki aludt tovább.

Legyen egy-egy olyan napod, amikor nem csinálsz házimunkát, hanem leülsz a délutáni alvásnál, nézed a tv-t lelkiismeret furdalás nélkül! Jót fog tenni.

2018. máj. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Lazíts a házimunkában! Minek a nagy házat rendben tartani, ha csak ketten vagytok benne a babával? Tartsd rendben a nappalit meg egy hálót, a többi szobában húzd be az ajtót, és kész.

Ha nincs időd, kedved főzni csak magadra, rendelj ételt néhanap.

Szeresd jobban magad.

A babával idővel könnyebb lesz, de az még évek kérdése sajnos.

Apa meddig dolgozik külföldön? Ha huzamos ideig, inkább költözzetek ti is ki hozzá. Adjatok ki a nagy házat, abból jön a plusz bevétel. Te most úgysem dolgozol még egy darabig.

2018. máj. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
48%

kérdező, hány éves vagy?


szerintem az is számít, hogy évesen lettél anya.

2018. máj. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy ez olyan szánalmas, hogy megszületik a gyerek, a férjed meg lelép a fenébe "dolgozni" - meg félrekúrni ezzel-azzal.
2018. máj. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!