Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van, akinek szülés után 7...

Van, akinek szülés után 7 hónappal is nagy maradt a hasa?

Figyelt kérdés
Teljesen le vagyok lombozva. A második fiam már 7 és fél hónapos, és még akkora a hasam, hogy a szomszédasszony megkérdezte, hogy már megint terhes vagyok :( Akkora, mintha 5-6 hónapos terhes lennék, pedig amúgy nem vagyok kövér (nem tudom hány kiló vagyok, de a 38-as nadrág lötyög rajtam, a 36-os kissé szűk.)... Voltam sebésznél, még 4 hónapja, akkor adott haskötőt, nem sokat ért. Tornászom is 1 hónapja, és nem nagyon van látszata. Ha eddig nem ment le, eztán se fog? Sokszor sírtam emiatt. Ráadásul a férjem szerint úgyis olyan lesz, mint rég, ne aggódjak, ez még jobban aggaszt, mert mit szól majd, ha mégsem lesz már olyan lapos soha a hasam. A fiamért persze, megérte! Csak annyira rossz, ha megszólnak a kinézetem miatt :( Tudom, más is kérdezte, nekik sikerült eltüntetni? Más is kiborul ennyire ezen?
2010. jún. 14. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Én szülés után 8,5 hónappal is úgy nézek ki, mint aki 5-6 hónapos terhes. Meg is szokták kérdezni, de engem nem érdekel. A kötényhas sajnos nem megy le, mert a bőr nyúlt meg annyira, hogy nem tud visszahúzódni. Az csak sebészi úton távolítható el. Ha csak zsír maradt ott, azt le lehet tornázni, fogyózni. Nekem az előbbi van, egy nagy lógó bőrtömeg, de nem érdekel már. Szerencsére a páromat sem zavarja, sőt...
2010. jún. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia, én is ebben a cipőben járok, tisztára ki vagyok tőle borulva. Most 7 hónapos a kisfiunk és mindenki kérdezi, hogy ugye jön a másik bébi? Én meg udvariasan válaszolok, hogy nem, csak a hasam ekkora (kb. mint 5-6 hós terhesen) és belül sírok:-( Szörnyű a tükörbe néznem, még a párom előtt is szégyellem, aki viszont elfogadja, nem zavarja. Ráadásul elég hülye így a testalkatom, mert annak ellenére, hogy szoptatok, alig van mellem, így még jobban feltűnő a nagy hasam (alapjában véve mindenhol vékony vagyok, csak a hasam szörnyű nagy). Ha arra gondolok, hogy van egy édes kisfiunk cserébe, akkor megérte, de az önbizalmam romokban hever. Ráadásul nekem nem háj van a hasamon, hanem lógó bőr (a nyolcvan éves nagymamámnak feszesebb a bőr a hasán, mint nekem...), amit csak leműttetni lehet, lemozogni soha...Próbálom magam elfogadni így, de ez egyelőre elég nehéz. Nem tudom, mit fogok magammal kezdeni a nyaraláson a strandon, már előre rettegek. Azért jó tudni, hogy nem csak nekem van ilyen problémám.
2010. jún. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok! Tényleg jó tudni, hogy nem vagyok egyedül. Nekem is a bőr is csúnya lógós, és még alatta a hasam is mindenestől előrébb maradt a kelleténél :( No, igen és nekem is aprócska mellem van, pedig szoptatok, így a hasam eleje a mellem vonala előtt áll. Rémes látvány. Viszont a gyermekem gyönyörű :)Az anyukám azzal biztat, hogy a bőr is lesz jobb (persze nem a régi!), de még 1-2 évvel a szülés után is javulgat. Próbálok hinni neki... Sok sikert nektek is!
2010. jún. 16. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!