Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Már rengeteg kérdést olvastam...

Már rengeteg kérdést olvastam itt az oldalon, hogy 18-19 éves lányok mennyire szeretnének babát, tervezik. Valóban bele gondolnak ők mennyire komoly felelősség egy baba?

Figyelt kérdés
Azok a 18-19 évesek akiket én ismerek még tuti nem alkalmasak a gyereknevelésre.Nem tudom ezek a lányok végig gondolják e ,hogy éjszaka is szoptatni kell, hogy nem csak babaillat van, hanem caros pelus is, hogy onnantól nem lehet bárhová,bármikor menni.Illetve, hogy ha megunják a babázást se adhatja oda senkinek, persze vannak nagymamák, de elvileg az ember lánya nem nekik szüli a gyereket hanem magának.Azt meg nem is értem, hogy tényleg van olyan ,,stabil" kapcsolatuk amibe bele lehet vállalni egy babát? Vagy mennyi nekik az az idő ami után azt mondják, hogy na ez már stabil és kibírja..Az anyagiakra nem is gondolok,mert alapvetően min 40 éves az átlag magyar mire elmondhatja magáról, hogy stabil anyagi háttere van.Nem azokra gondolok akik eleve kaptak szülőktől házat,mert az óriási segítség bár még mindig úgy gondolom ha kapott házba 18-19 évesen szül valaki se lesz több felelősségtudata.Szóval hogy van ez? Szeretném megérteni azoknak a fiataloknak a gondolatmenetét akik ilyen fiatalon már tervezik a babát.Nem kritizálni szeretnék és nem is leszólni ,simán megérteni.Köszönöm.

2018. máj. 25. 08:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
49%
19 évesen szültem az elsőt. Második babámat 21. Én is saját házba szültem. Hitelmentes ház, kocsi stb. Hazudnék ha azt mondanám, hogy én teremtettem meg. Páromé (mostmára férjem) volt minden. 3 év együtt éles után döntöttük el, hogy jöhet a baba. 2010 ben szültem, közben levelezőn csináltam a fősulit. Majs 2012 ben szültem a második babámat. Ebben az évben végeztem a suliban. 2014 óta dolgozok a szakmámban. Míg más ennyi idősen nagyban a szerelmet keresi, addig én 27 évesen férjnél vagyok, van 2 gyerekem, dolgozok, és megvan mindenünk ami csak kell. Ugye anno csak gyest és családit kaptam. Ami borzasztóan kevés. Mi ennek tudatában vállaltuk a gyerekeket, nagyon jól tudtuk, hogy ez max a pelenkára lesz elég. Senkitől nem kaptunk 1 popsitörlőt sem, mindent mindent magunknak. Most szeretnénk 3. Babát.
2018. máj. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
64%
Tisztelet a kivételnek,de úgy gondolom,hogy egy 20 éves ember nem való még szülőnek.Egyszerűen élettapasztalata nincs hozzà.
2018. máj. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
68%

"De tesód is arra példa ,hogy a fiatalon kötött házasság nem biztos ,hogy tartós és a gyerekek akik csak hétvégén látják az apjukat azért csak ,,vesztenek" valamit."

Mert az idősebb korban kötött házasság az?


Nem megbántani akarlak, de ezek a legbénább kifogások.

Van olyan 25 éves aki több élettapasztalattal rendelkezik és életrevalóbb, mint egy 40 éves.

2018. máj. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
63%

Most azért lett újra (túl) divat fiatalon szülni, mert

1 -Milyen cuki képek mehetnek az Instára a babáról.

2 -Az idősebb férfi már megteremtette az anyagi jólétet, házasodni nem hajlandó, hát marad a gyerek, amivel meg lehet fogni és rátelepedni a pénzecskéjére

3 -A nevelés hiánya miatt leszarják, amikor a szüleik próbálják elmondani nekik, mi is az a felelősségvállalás. Majd ők jobban tudják, hát már 17és fél évesek.

2018. máj. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

6-os


Ha olvastad az előtte lévő hozzászólásom is, akkor ott írtam, hogy nyilván semmire sincs biztosíték.


Szerintem 18-19 évesen mikor épp csak kimarad, ha kimarad valaki az iskolából felelősségtudata szinte 0..És jó, legyen 18-19 évesen olyan ,,bátor", hogy bevállal egy gyereket esetleg kettőt aztán 28-30 éves korába elválik és kínlódik egyik napról vergődve a másikba..az jobb?Kinek? Neki, a gyerekeknek?


Aki 40 évesen gyerekekkel ugrál egyik kapcsolatból a másikba azt gondolom gáz, főleg ha a gyerek akkora hogy esélye sincs tiltakozni, mert mondjuk nem akar a 10-dik apuka helyettessel is együtt élni.

De az, hogy 40 évesen egyedül keresi az élhető embert,akivel meg is tudnak egymás mellett maradni nem megkövezendő és nyilván ők már nem is akarnak babát legalábbis a zömük.

2018. máj. 25. 11:47
 16/25 A kérdező kommentje:

11-es


Ha a párodnak hitelmentes háza, autója volt akkor valószínűleg az sem volt nagy durranás, hogy meg kellett vegye a popsitörlőt vagy a pelenkát.

Most már dolgozol te is hozzá teszel a kasszához, ha nem ilyen a párod, ha nincs ház és kocsi hanem mondjuk hitelekkel vagytok tele, akkor talán gyerekek se lennének vagy ha volnának akkor egyik napról a másikra vegetálnátok és azon imádkoznál valaki adjon már popsitörlőt.


Amúgy az miért baj számodra, hogy valaki 27 évesen keresi még azt akivel együtt akar majd élni és gyerekeket szülni? Olvasva téged azt érzem lenézed őket.Velük mi a baj? Hogy nem az első pasinál horgonyoztak le és nem az volt 20-on pár évesen a vágyuk, hogy kakis pelenka illat lebegje körbe őket és a hasfájós babával éjszakázzanak ahelyett, hogy élnének?Buliznának és keresnék a nekik valót.

2018. máj. 25. 11:55
 17/25 A kérdező kommentje:

13-as


Egy előző hozzászólásomban írtam valahol az elején, hogy nyilván nincs biztosíték, de egy felnőtt fejjel kötött házasság ahol mind a két fél tudja mit akar és kivel sokkal többet kibír, mint egy olyan ahol még az ember személyisége is változik ahogy valóban ,,felnő".


Nem állítom, hogy nincs egy-egy olyan fiatal, aki a nehéz gyerekkora miatt több élettapasztalatot szed össze mint a kortárai..csak azt ,hogy az átlag nem ilyen.

2018. máj. 25. 11:58
 18/25 anonim ***** válasza:
46%

Kérdező nagyon frusztrált vagy.

Hidd el jobban le vannak nézve, akik fiatalon szülnek, mint akik 35+.

És tévesen képzeled, hogy 35+ embereknek mindenük meglenne, ami egy gyerekvállaláshoz kell.

Az meg, hogy ki mennyi élettapasztalattal rendelkezik vagyba kapcsolata mennyire lesz tartós kortól független.

2018. máj. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
51%

Megkérdezhetem hány éves vagy?

Úgy írsz a fiatalokról, mint egy 50-60 éves, akinek meggyőződése, hogy a Fiatalok hülyék és nem tudják mit akarnak.

Hidd el, nagyon is tudják!

2018. máj. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

18


Nem vagyok frusztrált:)Bár nyilván te ezt érzed.Csak próbálom megérteni ami számomra érthetetlen.De eddig csak olyan írt, aki eleve olyan kapcsolatba mert vállalni babát ahol volt ház ,más helyen autó is.Azok érdekelnének és tényleg érdekelnének, hogy ezek nélkül hogy vág bele fiatalon valaki ebbe.Ha becsúszik és úgy dönt megtartja azt értem.De tervezetten???


"..Az anyagiakra nem is gondolok,mert alapvetően min 40 éves az átlag magyar mire elmondhatja magáról, hogy stabil anyagi háttere van."

Ezt írtam a ,,bevezetőbe" nyilván nem olvastad.:)A minimum pedig minimum..és jelzi, hogy többre gondolok.

2018. máj. 25. 12:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!