Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Már rengeteg kérdést olvastam...

Már rengeteg kérdést olvastam itt az oldalon, hogy 18-19 éves lányok mennyire szeretnének babát, tervezik. Valóban bele gondolnak ők mennyire komoly felelősség egy baba?

Figyelt kérdés
Azok a 18-19 évesek akiket én ismerek még tuti nem alkalmasak a gyereknevelésre.Nem tudom ezek a lányok végig gondolják e ,hogy éjszaka is szoptatni kell, hogy nem csak babaillat van, hanem caros pelus is, hogy onnantól nem lehet bárhová,bármikor menni.Illetve, hogy ha megunják a babázást se adhatja oda senkinek, persze vannak nagymamák, de elvileg az ember lánya nem nekik szüli a gyereket hanem magának.Azt meg nem is értem, hogy tényleg van olyan ,,stabil" kapcsolatuk amibe bele lehet vállalni egy babát? Vagy mennyi nekik az az idő ami után azt mondják, hogy na ez már stabil és kibírja..Az anyagiakra nem is gondolok,mert alapvetően min 40 éves az átlag magyar mire elmondhatja magáról, hogy stabil anyagi háttere van.Nem azokra gondolok akik eleve kaptak szülőktől házat,mert az óriási segítség bár még mindig úgy gondolom ha kapott házba 18-19 évesen szül valaki se lesz több felelősségtudata.Szóval hogy van ez? Szeretném megérteni azoknak a fiataloknak a gondolatmenetét akik ilyen fiatalon már tervezik a babát.Nem kritizálni szeretnék és nem is leszólni ,simán megérteni.Köszönöm.

2018. máj. 25. 08:49
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Minket anyagilag nem támogattak. Amikor lett annyi spórolt pénzünk hitelre vettünk lakást. Autónk a nászajándékból összejött pénzből lett.

25 évesen tudtuk mit akarunk és aszerint cselekedtünk.

2018. máj. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

19


A korom számít a legkevésbé, bár tény, hogy 20-on évesen is koravénnek mondtak:D

Viszont a kérdés kiírását nem a korom ,,vezérelte" hanem belegondoltam, hogy megyek a falnak, ha a lányom 18 évesen vagy a fiam 19 évesen bejelenti netán, hogy ők most babaprojektben utaznak...


Igen, ismerek fiatalokat.Külföldön éltünk párommal 5 évet.20-as fiatalok szerettek mert érdekelt amit gondolnak a világról, ahogy látják és biztattam őket, hogy harcoljanak valamiért amit igazán szeretnének.De ők évekre előre tervezték magukat kint, hogy majd aztán ha haza jönnek legyen egzisztencia a hátuk mögött, rengeteget dolgoztak,dolgoznak a jövőjükért nyilván nem a felső 10 ezerből érkeztek, sokszor a szülőket támogatták..stb..stb..

Ők jobb életet akartak ,jó házat,jó autót, majd jó párt és közös bulikat és aztán gyerekeket.


Illetve van pár olyan fiatal akiket itthon ismertem már meg.Ők már egy más világ.Apa vegye meg az autót, házat és jó tanulok,mert különben melózni kellene menni, de legyen olyan munkám ahova nem kell korán kelni és legyen jó pasim,nőm aki menő...stb..stb..

Kövezzél meg, de amíg ez a gondolkodásmód, addig szerintem nem lennének jó szülők..

2018. máj. 25. 13:13
 23/25 A kérdező kommentje:

21


A 25 évbe már bőven belefér a baba.A legtöbb fiatal aki itthon él, tényleg csak kölcsönből tud támogatás nélkül lakást, házat venni.

Valóban a 18-19-re gondolok.Mikor valaki épp csak kimaradt gimiből vagy még ki se maradt.

2018. máj. 25. 13:20
 24/25 anonim ***** válasza:
A 18-19 éves csak szeretne, de a statisztika nem azt mutatja, hogy szülnek is.
2018. máj. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
11es vagyok. Nem tudom miért érezted ki azt, hogy lenézem őket. Szó sincs róla. Igen, volt pénz pelenkára. Csakis így vállaltunk gyereket. Nem becsúszott gyerek volt egyik fiam sem. Soha nem vállaltam volna gyereket ha valamiben is hiányt szenvedtek volna. Én is lenézem azokat akik a semmire szülnek már 15-16 evésen. Szeretted volna meghallgatni a fiatal anyukákat, szeretted volna megérteni. Én elmondtam az álláspontomat, a történetemet, de nem úgy nézel ki mint aki meg próbál érteni. Márcsak a lepontozásból is látszik.
2018. máj. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!