Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetek abban az esetben...

Mit tehetek abban az esetben ha a párom egyedül akar dönteni a név kérdésben?

Figyelt kérdés
Én vagyok az apa. Párommal ikerlányokat várunk. Ő kitalálta hogy legyenek Maja Málna és Szofi Szamóca. Én úgy gondolom hogy ezek a nevek kislányoknak még aranyosak de felnőttnek nem jók. Ő hallani sem akar arról hogy más neveket válasszunk. Azt mondta hogy majd úgy is őt kérdezik meg a szülőszobában és majd azt mondd amit akar. Hogy tehetnék ez ellen valamit?
2018. jún. 1. 15:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Én azon imádkozok, hogy NOÉMI nevű lányom fel ne kelljen arra, ahogy a markomba röhögök :D

Eszembe jutott a Miről álmodik a lány c filmből annak a testvérpárnak a neve :D Alma és Körte :D

2018. jún. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Másban nem ilyen. Ebben az esetben igyekeztem több féle kompromisszumra.

Az hogy az egyiküknek ő, a másikuknak én válasszák nevet nem hiszem hogy jó lenne. Az egyikük kapná a fent említett neveket a másikuk valami hagyományosabbat.

Azt próbáltam hogy mondjuk a Szofi és Maja marad a helyére meg keressünk mást, de hajthatatlan

2018. jún. 1. 18:52
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, a 2.nevet senki nem használja.. Majd rajon, ha mindenki hülyének fogja nézni. Remélem ő is használja a gyakorit, és elolvassa :D


Valószínűleg a gyerekek sem fogják önszántukbol használni majd.

Inkább az a zavaró, hogy neked ebbe miért nincs beleszolasod.. A te gyerekeid is basszus.

2018. jún. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
1. válasza szenzációs, én is ezt javaslom :) Hívd Banánnak, folyamatosan! Hadd érezze milyen fenomális ha kajaneve van egy nőnek. Hajrá!
2018. jún. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
66%
11-es, erről most eszembe jutott egy ismerősöm, aki a Noémi nevű lányát Nomi-nak becézi, ami nekem úgy hangzik, mint a Nyomi. Pedig ez a név nálunk is rajt volt a listán.
2018. jún. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de a párod egy idióta. Elcseszné a gyerekei életét teljesen ilyen beteg nevekkel.

Amúgy engem nem kérdeztek meg, hanem az apját. És gondolkodás nélkül valami értelmes nevet mondanék a helyedben.

2018. jún. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Fuuuu, ha az én páromra lenne, olyant tennék, amiért egy hétig a kanapén aludnék :D De én megcsinálnám, hogy vennék málnás és szamócás szörpöket vagy doboz üdítőket és rájuk rágasztanám a Szofi szamóca és a Maja málna neveket. Előtte mondjuk megszerkeszteném őket sz.gépen, hogy tényleg úgy nézzenek ki, mint a márka nevek.


Abban az egy hétben pedig én is élelmiszer néven hívnám. Olyanon, ami aliterál a saját nevével.


Blanka Banán, Kinga Kiwi, Anna Ananász, Patrícia Paprika, Mária Mangó, - csakhogy néhány példát hozzak :D

2018. jún. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
88%

Amugy a legostobább nem is a kérdező párja, hanem maga az MTA, hogy ilyen és hasonlo rosszízlésű "neveket" engedélyez. Néha el nem tudom képzelni kik ülnek az akadémia alkalmazottjai között, lehet drogosok vagy még azok sem lennének ilyen elvetemültek hogy listára vesznek ilyesmiket.


De. Külföldön viszont egyenesen már olyan nevek is vannak, hogy :szemét, x-edik buszmegállo(ahol megerőszakolták az anyát), bmw, porsche, király, stb. Legalább még ezen a szinten nem tartunk


Habár inkább Málna, mint Okádia és hasonlok.

2018. jún. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a felsoroltakat adhatod pl Amerikában, hanem szó szerint BÁRMIT.

Épp ezért még így is sokkal jobb, hogy itt azért még vannak korlàtozások.

2018. jún. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Szamóca: Eperjes Károly színművész bece-, vagy inkább a nevéből eredő gúnyneve volt az iskolában - volt soproni diáktársai mesélték.

Kérdező:

próbáld megértetni a feleségeddel: mivel ketten nevelitek, jó lenne, ha mindkettőtöknek megnyugtató lenne a névválasztás- mert elidegenítő, ha állandóan egy nem tetsző névvel kénytelen a szeretteit nevezni valaki. Ő majd becézheti annak, de egy életen át kell viselniük, nem a becenév a lényeg. A vezetéknévvel együtt jól hangozzék! ez nagyon fontos.

2018. jún. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!