Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amíg te otthon vagy pici...

Amíg te otthon vagy pici gyerekkel gyes/gyed alatt, elvárod, hogy a párod is végezzen házimunkát?

Figyelt kérdés
Pl. Vacsora után mosogasson el, teregessen ki, míg szoptatsz, ilyesmi. Egy felmérés miatt jutott eszembe a kérdés, eszerint a szülést követően a férfiak leszoknak az otthoni teendőkről. Ami nekem igazságtalannak tűnik, mert otthon is ledolgozza az ember a maga 8 óráját, tehát szerintem elvárható a délutáni, kora esti közös rend teremtés.
2018. jún. 8. 16:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
39%
Soha életemben nem volt annyi szabadidőm, mint amikor egy gyerekkel otthon voltam. Bőven elvégeztem a házimunkát, ráadásul a férjem nem csak 8 órát dolgozik. (Mondjuk nálunk sem mosogatni, sem teregetni nem kell.)
2018. jún. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
37%
Nálunk nincsenek elvárások. Talán ezért vagyunk házasok 22 éve...
2018. jún. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
70%

Ha csak nem tv előtt ülő vagy youtube-függő gyereket nevelsz, akkor nem nagyon érsz rá napközben egy idő után. Persze, némelyik baba eleinte csak eszik és alszik, de ahogy nő, egyre több inger kell neki, nem lehet beállítani egy sarokba (nyilván nem is akarja az ember - remélem legalábbis). Tehát ha minőségi időt töltesz vele, akkor bizony elmaradozik a házimunka.

Nekünk 24 órás műszakunk van, míg apukának csak 8 vagy 10, így igen, nagyon is elvárható, hogy ő is kivegye a részét otthon belőle.

2018. jún. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
19%
Természetesen nem, neki a munkája a munkahelyén van, nekem pedig otthon jelenleg. A bőr lesülne a képemről ha még az én munkám is vele csináltatnám meg, én se járok be hozzá a céghez dolgozni.
2018. jún. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
78%

Utolsó: így kell elnevelni a férfiakat, aztán majd sírhatsz, ha mindent neked kell csinálnod.

Míg ő lógatja a tökeit egész nap az irodában, te a beled is kidolgozod otthon. Grat.

2018. jún. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
81%
Elvárásaim nem voltak, de jól esett a segítsége. Ugyanúgy segített, ahogy a baba előtt is, így magamra is volt egy kis időm.
2018. jún. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%

Úgy választottam párt, hogy ne kelljen elvárni, csinálta/csinálja magától is.

Ahogy az is természetes neki, hogy a gyerekkel se csak nekem kell foglalkoznom.

Fiamat is így nevelem majd (még pocakban).


Egyébként nyílván ez nem azt jelenti, hogy minden házimunka megvárta illetve nem "feleztük" szigorúan strigulázva.


Ami napközben belefér kényelmesen, annyit a gyerekkel közösen megcsinálok, de nem gebedek meg és tojom le a gyerek igényét, hogy játszóterezzünk, ide-oda kimozduljunk csak azért, hogy délutánra vagy hétvégére ne jusson teendő.

2018. jún. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
84%
Haladok nappal amennyire tudok, hazajön és felméri a helyzetet pár perc alatt, majd ha el van úszva a házimunka, akkor csinálja ő is. Voltak nehéz időszakok, amikor nem bírtam rendesen haladni baba mellett, mert brutál hasfájós volt, meg szeparációs szorongás alatt is nehéz volt bármit is csinálni.
2018. jún. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem minden kapcsolatnak megvannak a maga szabályai. És hogy két ember hogy éli a közös életüket az csak rájuk tartozik. A lényeg, hogy nekik jo legyen.


Én a magam részéről sosem szülnék olyan embernek, aki nem segít a házimunkában. Eleve nem ezt a példát hozom a szüleimtől. Apukám is mos, főz, takarít az egyéb "férfi" munkák mellett.


De a legjobb barátnőm pl sosem kérné ezt a férjétől. Barátnőm csinál otthon mindent, de őt ez nem zavarja. Ők így boldogok. És csak ez a lényeg.


Akkor van csak baj ha férj és feleség ebben nem ért egyet.

2018. jún. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
67%
Egyformán végezzük a házimunkát, ez nagyon alap. Illetve mikor itthon van, a gyerekkel is ugyanannyit foglalkozunk, kivéve hogy éjszaka én kelek hozzá. Nagyjából ugyanannyi szabadidőnk is van, de persze semmit nem méricskélünk, szeretjük egymást, nem játszmázunk ilyeneken.
2018. jún. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!