Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amíg te otthon vagy pici...

Amíg te otthon vagy pici gyerekkel gyes/gyed alatt, elvárod, hogy a párod is végezzen házimunkát?

Figyelt kérdés
Pl. Vacsora után mosogasson el, teregessen ki, míg szoptatsz, ilyesmi. Egy felmérés miatt jutott eszembe a kérdés, eszerint a szülést követően a férfiak leszoknak az otthoni teendőkről. Ami nekem igazságtalannak tűnik, mert otthon is ledolgozza az ember a maga 8 óráját, tehát szerintem elvárható a délutáni, kora esti közös rend teremtés.
2018. jún. 8. 16:50
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
63%

Gyerek- es elethelyzetfuggo. Ismerek olyat, ahol vigan aludt a gyerek zaj mellett is a kisagyban naponta tobbszor orakig. Ilyen esetben nem varnam el, hogy besegitsen, inkabb hogy toltson velem minosegi idot, ha hazaer, ne a hazi munka vegyen el a kotos idonkbol.


Aztan van az en gyerekem, letehetetlen, ha azt akartam, hogy aludjon, hasfajos volt hetekig, nagyon igenyelte a kozelsegem, ha leraktam, ebredt, a kisagyban sirt, mellette kellett magyon sokaig fekudni, ringatni, sokszor keveset szoptatni, mert a ritkabbat nem birta a gyomra. Amit tudtam, igyis megcsinaltam, de nem volt egyszeru, es halas vagyok a ferjemnek, hogy sokat segit a mai napig.

2018. jún. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
49%

Minden pár és elethelyzet más. Függ a gyerekek számától, egeszsegtol, munkahelytol, mert nem mindegy h napi 8ora irodai munka, vagy 12 nehéz fizikai...


Nálunk, 2,5 éves a gyerek, az első 3honapban itthon volt,mert koltoztunk 1200kmt, igy a regi helyere nehez lett volna bejarni, igy inkabb a lakast csinalta. Könnyű volt, mert ejszakazott is a fiunkkal 2 szoptatas kozott.

Most 12 oraban dolgozik, könnyű fizikai munkat, de sokat talpal. Ezert nem varom el hogy munka utan elmosogasson. De nalunk ő viszi le a szemetet, bevasarol es postara adja a csekkeket illetve ha akad pasis melo a lakasban, ő intezi. Ezek mellett nem varom el h mosogasson, teregessen, takaritson. Ha megkerem valamire, pl teregessen ki ha lejart a gep, mert megyünk le a fiunkkal a jatszora es addig ő pihen, akkor megcsinalja. De nem igazan szoktam ilyet kerni. Inkabb olyan munkak vannak eszebe, amit alapbol nem csinal gyakran az ember takaritas kozben. Pl. Szellozo tisztitasa, hűtő leengedese. Plusz amit elvarok, ha hazajon, rendezze el magat, pl ne rakjam a szajaba a kajat, meg ne hagyja koszosan az asztalt maga utan. Nem kell mosogatnia, de tegye legalabb a pultra a mosatlant. Nem kell mosnia, de a szennyesbe legyen a ruhája. De nem csinal kupit szerencsere. Es ez nekem a legnagyobb segitseg. Ne csinaljon hazimunkat,megcsinalom, em vagyok itthon, hanem vigyazzon a rendre, ne kelljen kiszolgalni, illetve uljon le a gyerekhez. :D

2018. jún. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
43%
Nálunk inkább átvette a gyereket és én gyorsabban végeztem egyedül a házimunkával. Mosogatni imád, csak rengeteg vizet pocsékol! Mióta dolgozok, sokat segít. Vasárnap ketten főzünk.
2018. jún. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
79%

Nem értem a kérdést. Mi minden, közös teendőt megosztva végzünk és végeztünk is, ez alap.


Tudod, a pasik egy ostobább részének el kell magyarázni, hogy az "otthon vagy" mondat befejezése az az, hogy "otthon vagy a gyerekkel". Azaz 0-24-ben a közösen vállalt gyereket tartod tisztán, életben, testi-lelki jólétben. Nem pedig otthon ülsz, hogy puceválj, meg vasalj.


0-24-ben.


ALAP, ismétlem, ALAPVETŐ, hogy minden felnőtt ember végez otthon házimunkát vagy megfizet érte valakit. Soha nem tudnék együtt élni egy igénytelen, lusta disznóval, aki annyira hülye, hogy meghaladja a képességeit magától betenni a szennyest a mosógépbe. Mennyire gáz már.

2018. jún. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Coffelia ***** válasza:

Normális esetben egy embernek adnia kellene a környezetére magától, függetlenül attól, hogy férfi-e vagy nő. Ha ez megvan, akkor még mindig lehet különbség az igényszintek között. Én nagyon szeretem a tisztaságot, de mióta gyerekem is van, azóta van az a fáradtság, hogy letojom este, és leülök kicsit kikapcsolódni. A férjem ugyanez, de kettőnk közül nekem magasabbak az igényeim, őt sokkal később kezdi zavarni a mosatlan edény, vagy a padlón óránként szétszórt cuccok (kétéves a kisfiunk, a lakás minden nap többször válik vállalhatatlan kuplerájjá). De ez azért van így, mert negyedannyi időt tölt a lakásban hozzám képest, és nem látja át a dolgok logisztikáját, azaz azt, hogy mekkora mértékben szivatom meg magam azzal, ha a másnapi főzésig nincs elmosogatva, vagy ha nincs időben kimosva a gyerekruha. Nem tudja, mit okoz a teendők feltorlódása, és mivel ő maga kényelmeskedő típus, nehezrn esik le neki, hogy nem, nem ér rá, mert a tripla meló szívás.

Viszont megkérni barmire meg lehet azonnal. Elfogadtam, hogy nem fogja érteni, mit mikor és miért kell megcsinálni, ha cserébe készségesen rapid elvégez random dolgokat, ha mondom neki, hogy most kell. Mi így oldottuk meg, ezt viszont elvárom, és ő teljesíti is.

2018. aug. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!