Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amíg te otthon vagy pici...

Amíg te otthon vagy pici gyerekkel gyes/gyed alatt, elvárod, hogy a párod is végezzen házimunkát?

Figyelt kérdés
Pl. Vacsora után mosogasson el, teregessen ki, míg szoptatsz, ilyesmi. Egy felmérés miatt jutott eszembe a kérdés, eszerint a szülést követően a férfiak leszoknak az otthoni teendőkről. Ami nekem igazságtalannak tűnik, mert otthon is ledolgozza az ember a maga 8 óráját, tehát szerintem elvárható a délutáni, kora esti közös rend teremtés.
2018. jún. 8. 16:50
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
55%

Ő is itt él és a kozos gyerekunk.

Kiveszi a reszet mindenbol, amennyire tudja.

2018. jún. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Jo, hogy itt sokatoknal mukodik. Nekunk meg nincs gyerek, csak ezt a vizsgalatot tanulom epp a vizsgamra, ami nagyon mas eredmenyt mutatott, mint itt a valaszok. Es elgondolkodtam, mert most itthon voltam par napot, mivel tanultam, a ferjem dolgozott, es valahogy bennem volt, mikor hazajott, hogy mindent en csinalok meg, hiszen o dolgozott. Ez igy is van, de en meg 2 piszok nehez vizsgara keszulok, vacsit foztem, de massal elcsusztam. Es akkor beugrott, hogy emiatt nem kene szegyenkeznem, hiszen en is dolgoztam, csak maskepp. Megis, valahogy ez nalam automatikus. Es epp ezt mutatta ki ez a vizsgalat, hogy szules utan, azok a ferfiak is elkezdtek hanyagolni a hazimunkat, akik egyebkent termeszetesnek vettek, hogy ok is csinaljak. A ferjem egyebkent nalunk is abszolut partner, csak nalunk meg nincs baba.
2018. jún. 8. 17:46
 13/25 anonim ***** válasza:
70%
Igen
2018. jún. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
27%
Ez annyira unalmas mar..nem, nem varom el.. o 12 orazik a rendorsegnel, mellette 2 maszekja is van plusz ott van a kertunk meg meg egy telek. Van dolga boven. Nalunk ez a felallas a kapcsolatunk elrje ota, de nem esik le a karikagyuru az ujjarol, ha hazimunkat kell vegeznie...egy 3 szintes csaladi hazban lakott amit fel nap alatt kitakaritott ablakpucolassal egyutt es ott 10 ablak volt, nem 3. Ma fuvet nyirt, kapalt, feltoltotte a medencet vizzel, megfurdette a ket kutyat es bevasarolt. En egy fel delelott kitakaritottam ugyhogy rend es tisztasag van. Most fogunk odakint fozni. Altalaban azok nyavalyognak, akik berhazban elnek es semmi dolguk a takaritason kivul (en a takaritas es gyerekneveles mellett piacozok hetvegente es segitek a paromnak hordani a foldet, merthogy bontjuk a lepcsot..jo kis testmozgas). Mondjuk azt elfelejtettem, hogy megpucolt ma 3 ablakot mert en ahhpz bena vagyok (y)
2018. jún. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
29%
Nem elvárás, de jól esik ha segít és szerencsére szokott is.
2018. jún. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
26%

Elvárás nincs. Ha segít magától örülök, ha nem, akkor sincs gond.

Egyébként ha otthon van inkább a hármasban családként eltöltött idő van a középpontban nem pedig az, hogy ujjal mutogassak a másikra, vagy játsszam a mártírt, amiért nem mosogat el.

2018. jún. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
30%
Nálunk kevesebbet csinál, mióta itthon vagyok, meg más dolgokat. Néha elküldöm vásárolni, meg kukát levinni. Ha épp időre kell rendet rakni, mert vendégek jönnek, akkor együtt csináljuk, de amúgy haladgat a házimunka a gyerekek mellett, sokmindenből leadtam, mindent egyszerűsítek.
2018. jún. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
24%
Nálunk sem elvárás. Bevallom sokszor szalad a ház , sokszor sírás kerülget mert nem haladok . Nagyon ,nagyon hasfájós a pici . Mivel párom nagyon sokat dolgozik és alig van itthon ha nagyon rossz napom van a picivel akkor átveszi mikor haza jött én pedig gyorsan rendbe teszem a lakást . Van ,hogy ő csinálja meg mert semmi nem jó a kicsinek . Mivel tudja ,hogy sokszor nehéz a picivel szó nélkül neki áll segíteni .
2018. jún. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
68%
14.. nem kell igy kiakadni. Normalisan is le lehet irni Nalatok,hogy van s miért.. de mindenko ferje/parja dolgozik ennyit. Ha unod akkor meg lapozz.. gyerekes
2018. jún. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
11%
Koszi a lepontozast..szerintem hulyeseg elvarni valamit. Kozos parkapcsolat, kozos haz, kozos gyerek, munkamegosztas..en nem erzem, hogy bunko lettem volna.
2018. jún. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!