Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekvállalás előtt lehet...

Gyerekvállalás előtt lehet olyan szerződést kötni, hogy ha a tagok szakítanak, akkor előre megbeszéljék, hogy kinél maradjon a gyerek? Nem élettársak/házastársak jogilag.

Figyelt kérdés
2018. jún. 9. 15:53
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

1. nem én kezdtem el személyeskedni

2. tanultam jogot, de fin.om nincs erről, csak feltettem egy kérdést. Egy qva szóval nem írtam, hogy én lennék ilyen szituációban. Érdekel, hogy abban a szituációban, ha egyik fél sem szeretné a gyereket egyedül felnevelni és vele lenni 0-24, akkor mi a szituáció.

3. majd én eldöntöm, hogy vállalok-e gyereket.

4. ha a kiírt kérdésre nem tudsz válaszolni, akkor nem kell írni.


Capisce?

2018. jún. 9. 17:33
 12/16 anonim ***** válasza:
85%

Ha egyik fél sem szeretné felnevelni akkor megy az intézetbe.

Max vmelyik rokon csaladba fogadja.

2018. jún. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Hangsúlyozom, hogy nem rólam van szó.


Nyilván végső esetben felnevelném, de olyan megállapodás nem létezik, hogy előre megbeszéljük, hogy vagy az anyánál vagy az apánál marad szakításnál? Nem a kapcsolat megszüntetéséről beszélek a gyerekkel, hanem, hogy a másik félnél éljen. Most pl. ha nekem jobbak az életkörülményeim (lakások, autók, egzisztencia), de a páromnak is van egzisztenciája, akkor nekem ítélnék a gyereket, akkor is ha nem szeretném?

2018. jún. 9. 18:39
 14/16 anonim ***** válasza:
19%

Nem, mivel meg nem szuletett gyerekrol nem lehet szabályozast inditani. Ugyanis mi van akkor ha szabalyozzal kinel lesz a gyerek es szuletes utan meggondolja magát barmelyik fél?

Csak meglevő dolgokrol lehet szabalyokat lefektetni. Szerintem.


Ezert is van jogban olyan is, hogy pl halalbuntetes után nem lehet uj nyomozast inditani kesobb.vagy aki nincs jogilag bejegyezve es azt megolik, nem nyomoznak gyilkossag vadjaval, ezert kapnak enyhe buntetest akik be nem jegyzett ujszulottet ölnek meg mert olyat aki hivatalosan nem letezik megolni sem lehet. Az abortusznal plane ezert nincs buntetes mert ott a magzat raadasul eletképtelen is ill az anya része, a jog nem tekinti embernek.

2018. jún. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első releváns választ!
2018. jún. 9. 19:24
 16/16 anonim ***** válasza:
57%
Tanultál jogot.. haha .. idióta
2018. jún. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!