Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyedről tgyásra mennék. Van...

Gyedről tgyásra mennék. Van valaki hasonló helyzetben? Többi lent.

Figyelt kérdés

2008 ban táppénzre mentem veszélyeztetett terhesség miatt,majd 2008 szept megszületett kisfiam.Akkori bérem B165000ft volt a tgyásom akkor ez alapján 110ezer volt.

Idén szeptemberben járna le a gyedem de megszületett a kislányom 31.én így tgyásra szeretnék menni ám a munkáltatóm sincs tisztában mit fogok kapni.

Ezért kérem a segítségetek.

Az akkori bérem lesz az alap és 110körül fogok kapni,vagy a nettó minimálbér 2szeresének a 70%át azaz adó jóváírással olyan 95körül??

Remélem tud valaki segíteni aki hasonló helyzetben van,kérdeztem már ezen a fórumon de mindkét verziót írták,hátha mára már a gyakorlatban is tud segíteni valaki.

Köszönöm!


2010. jún. 16. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is így voltam. 2008 áprilisában született a kislányom, és most januárban a második. Én is gyed-ről mentem tgyás-ra. Az előző évi átlag bérem alapján számolják a tgyás-t szóval a gyed-em-ből.
2010. jún. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sajnos válaszolni érdemben nem tudok. De miért nem hívod fel az OEP-et. Ők biztos tudnak segíteni.
2010. jún. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Utóbbit kapod, vagyis a nettó 95 körüli összeget. Mivel nem lesz a két gyerek között 180 bérezett napod, a tgyás maximuma is a minimálbér kétszeresének 70%-a. (a 180 bérezett nap azt jelenti, hogy ezeken a napokon egészségbiztosítási járulékköteles jövedelmed volt - ilyen a szabadság, a munkanap, és a betegszabadság, a tgyás, gyed, és a táppénz nem ilyen)
2010. jún. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első válaszoló, a gyededből biztosan nem számoltak semmit, mert ellátás nem alapja másik ellátásnak. Ha gyedből mégy szülni, akkor a szerződés szerinti béred az alap, azzal a kikötéssel, amit írtam, hogy a tgyás is rendelkezik ilyen esetben felső korláttal. Utolsó.
2010. jún. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szerintem sem számolhatnak gyedből,és május 1től már mások a törvények ez ügyben,ezért a kavarodás.....

A megigénylés napjától vagy a születéstől számolják azt nem tudjátok véletlenül?

Köszi mégegyszer.

2010. jún. 16. 15:28
 6/8 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy a honnantól számolják? Mármint mit honnantól számolnak?

Május 1 előtt sem volt amúgy az ellátás másik ellátás alapja.:)

2010. jún. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha úgy érted, hogy mikortól fogod kani, akkor a szülés napjától. Mivel utólag kapod, mint a fizetést, így az első tgyást valószínűleg úgy fogod kapni, hogy a májusi 1 nap, és a júniusi teljes hónap érkezik július elején.

Ja, és gratulálok a babához:)

2010. jún. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen így értettem!

És köszönöm a gratulációt,,,,és a válaszokat!

2010. jún. 16. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!