Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős korig "normális",...

Mennyi idős korig "normális", ha egy kisfiú meztelenül látja az anyukáját?

Figyelt kérdés
2 éves lesz augusztusban a fiam. Eddig szabadon átöltöztem mellette, meg a fürdőszobába is beengedtem (ha nem engedem, ott sír magán kívül az ajtó alatt). Gondoltam, nem baj, ha meztelenül lát, hisz úgyis kicsi még. De nem tudom, mi az a korhatár, ami után ez már nem normális. Szerintetek? Ti hogy álltok ehhez a kérdéshez, a ti családotokban mi a normális?

2018. jún. 15. 17:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
77%

hát, én eléggé naturalista vagyok, lengén érzem jól magam.

Három óvodás fiam van, simán öltözök-vetkőzök előttük. Azt kevésbé bírom, ha rám rontanak a wc-n vagy ha zuhanyzom, és úgy mondják a magukét, kérdeznek valamit vagy veszekednek, és rendet várnak tőlem, na akkor azért szólok, hogy ki lehet fáradni az uraknak.

Az öccsüket két és fél évig szoptattam, rá sem hederítettek a nagyfiúk, de nem is tehettem volna meg, hogy bujkálok, hisz rájuk is figyelni kell, meg különben is.


Mióta belekerültek a tipikus óvodás kaki-pisi-kuki-nuni téméba, azóta felöltözöm itthon rendesen, addig simán elvoltam egy bugyiban, és őket sem zavarta. De most így látom jobbnak, kivéve, valaki éjjel felébred, akkor úgy megyek át az illetőhöz, ahogy vagyok, pucéran, úgyis félhomályban ill. félálomban kell kikísérnem a wc-re.


Egyébként szerintem látni lehet, ahogy ilyen témában érik, szemérmesedik a gyerek, ahhoz jó aztán nekünk is igazodni. S persze tisztázni kell, ki előtt lehetünk pucérak és ki előtt nem.


A férjem nem pucérkodós, mindig a fürdőben húzza a gatyáját, de amúgy nem csinál ügyet a témából.

2018. jún. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Erre en is kivancsi vagyok. Az en fiam 7 eves. Mostanaban gondolkodom rajta, hogy lassan mar nem kene meztelenkednunk elotte. De igazabol tanacstalan vagyok, hogy mikor tortenjen meg ez a valtas. Most ugy gondolom, hogy maximum 10-12 eves koraig.
2018. jún. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Minálunk nem jelent gondot nem zavar senkit ha így vagyunk egymás előtt 36N
2018. jún. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Olyan 5-6 éves korától már én se meztelenkedtem a fiam előtt. Jó, ha valami mondanivalója támadt, utánam lépett a fürdőbe ha zuhanyoztam, de direktbe nem.

Már 12, ő zárkózik már be öltözni, így aztán részemről fel se merül már, hogy én meztelen legyek őelőtte.

2021. jún. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!