Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Túlvállaltuk magunkat gyerek...

Túlvállaltuk magunkat gyerek téren, nem bírom ezt a folyamatos ordítást, lesz még valaha jobb?

Figyelt kérdés

Három 5 éven aluli gyerekkel vagyok itthon.

Már hülyét kapok az állandó hangzavartól, ordítástól, nyüszítéstől, amit lerendeznek. Valamelyiknek tuti nem jó ez így.

Én már mondtam a férjemnek, hogy ez kemény menet lesz, kezd elszakadni nálam a cérna. Ő egész nap dolgozik, én meg hülyét kapok.

Visszacsinálni már nem lehet, de mit tegyek ebben a helyzetben? :( Segítségem nincs. Úgy érzem, mindjárt elpattan az agyam.


2018. jún. 20. 12:13
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

10 hónapos baba, 2 éves és 4 és fél éves, ebből egyedül a nagy érti igazán, amit szeretnék, rá nincs panaszom, csak ő is gyakran mondja, hogy nem bírja már ezt a visítozást, amit a két pici le tud rendezni

a középső dackorszakban van, még tanulja a világ működését, ami egy folyamat és életkori sajátosság is.

2018. jún. 20. 14:39
 12/20 anonim ***** válasza:
89%
A legnagyobb jár oviba, a középső bölcsibe? Erre nem válaszoltál még, pedig már többen kérdezték.
2018. jún. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Kitartás! Nálunk is 4 és fél év alatt született 3 gyerkőc. ÉLetem leghosszabb éve volt, amíg a középső még idehaza volt. Mikor elment oviba, egy fokkal jobb lett.

Most már 5-10 évesek, és még mindig képesek végigvinnyogni egy-egy napot, de tényleg egyre könnyebb lesz!

Nekünk szerencsére van 3 nagymamánk, néha valóban elszakadt valami, és akkor muszáj volt lepasszolnom őket. Ha nektek ez nincsen, akkor keress valami fizetett segítséget! Nem kell sokszor, de egy hónapban 1-2 szabad délelőtt csodákra képes. Hétvégén meg apjuk aktivizálja magát, és vigyel el legalább a két nagyobbat kirándulni.

2018. jún. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha teheted, add a kicsit bölcsődébe, a nagy meg gondolom, úgyis jár óvodába. Mivel hárman vannak, és elég kicsik, nagyon következetesnek kell lenned, különben a fejedre nőnek. Kérdésedre válaszolva: két-három év múlva lesz jobb, addig ki kell bírnod.

Egy ismerősömnek az vált be, hogy a lefektetés ideje szigorúan kőbe vésett szabály volt, minden gyereknek ágyban kellett lenni este 8 órára, utána már csak alvás, semmi kimászkálás. Akkor még a szülőknek maradt 2-3 órájuk magukra. Mikor nagyobbak lettek, akkor is ez volt, csak még egy órát csöndben olvashattak. Neked is kell a felnőttidő és a feltöltődés.

2018. jún. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Igen ez jó ötlet, most is altatom a Picit. Kb egy órát cicin :(
2018. jún. 20. 20:35
 16/20 anonim ***** válasza:
11%
Nem is értem ezt az órákig altatgatást. Nekem 3 hónapos a kislányom, szinte első naptól kezdve ugyanabban az időben fürdetés, aztán szopizik, 20 perc alatt befejezi, berakom a kiságyba, megsimogatom a fejét és kijövök. 10-ből 9x 5 perc múlva alszik. Persze lehet majd ha jön a foga stb. más lesz.
2018. jún. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Minél több gyereked van annal több mindent fogsz érteni és megerteni. Egy gyerek az egy gyerek. Szerencséd van ennyi
2018. jún. 20. 21:56
 18/20 anonim ***** válasza:
49%
A 4 eves mehet oviba, a 2 eves bolcsibe, a 10 honapos marad otthon veled. Nem szuper amyuka itt senki, csak racionalisan gondolkodik mindenki. En mar irtam ide korabban. Sogornomek milliomosok, nekik 14, 12 es 3 a korkulonbseg. Sogornom kozepso lanyanak a keresztanyja szinten orvos feleseg, pont ma beszelgettunk arrol, kinek mikor lesz meg gyereke. Az o ferje is megkeresi a havi 1 milliot, megia 4-5 ev mulva lesz meg egy gyerek..Akik felelotlenul tulvallaljak magukat, azoknak altalaban vagy a csok kell vagy arra szamitanak, tobb lesz a beveteluk vagy nincs munkahelyuk, mert felszamoltak a ceget, de a gyedet kapjak vagy csak lustak visszamenni dolgozni. En pont ma kerdeztem ismerosomet, mikor megy vissza, hat o nagyon sokara, mert az ura reggel 7tol este 8ig dolgozik es nincs ki hordja a gyereket (holott a csajnak van jogsija meg egy szar x6al maszkal). Egyszeruen mondja meg, hogy nem akar dolgozni, mert az ura eltartja ot. En 2 eves koraig azert maradok, mert nem akarok a sorra visszamenni plusz nem adtuk be iden a jelentkezest bolcsibe igy csak tavasszal fogjuk, akkor kezdek majd munkat keresni. De nem szulok meg egy gyereket azert, mert mondjuk lejar a gyed. Szoval tessek magadat osszeszedni, ha mar megszulted oket, rendesen ellatni a feladataidat es mondjuk kerjel egy szabadnapot (kormos, fodrasz, ruha, buli)..Rad fer!
2018. jún. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

De nagy szád van, mégis te szenvedsz a melleden órákig lévő gyerekkel.


1. nagy oviba, kicsi bölcsibe, probléma megoldva.

2018. jún. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
31%
Mit hittél mi lesz, ha 3 gyereket vàllaltok kis korkülönbséggel? A butasàgra nincs orvossàg! Ti vàllaltàtok! Ne rinyàlj, meg panaszkodj hanem oldjàtok meg! Szerezzetek - fizessetek meg segítséget. Ha nincs rà pénzetek akkor szívàs. Magatoknak generàltàtok az egész problémàt! Nem azon vàlaszolók a hibàsak a ti hülyeségetekért akiknek több eszük volt és tudatosan terveztek. Talàn nem kellett volna àtgondolatlanul orrba- szàjba potyogtatni , akkor nem bolondulnàl meg a gyerekeidtől. Ti vagytok a hibàsak!
2018. jún. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!