Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tapasztalt olyat bárki, hogy...

Tapasztalt olyat bárki, hogy a kakaótól pörög a gyerek?

Figyelt kérdés
3 éves kisfiamnál észrevettem, hogy megy a hasa, ha kakaótartalmú ételt/italt fogyaszt, még a fekete csokitól is, ami állítólag székletfogó. Tegnapelőtt adtam sütit neki, aminek a tetejére kakaóból készítettem krémet, az egy dolog, hogy megint ment a hasa, de csikorgatta a fogait, motorozott a kezével, futkosott, ugrált. Nyilván ezután kerülöm nála, de érdekelne, van-e realitása, hogy a kakaó ilyet okoz.
2018. jún. 23. 09:30
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Azt gondoltam, hogy ezt alap tudni, hogy a kakaóban dettó ugyanúgy koffein van mint a kávéban, csak kevesebb. Már megint tévedtem de nem baj. Tehát koffeint adsz neki, jó, hogy pörög tőle. Nem beszélve ugye a cukorról ami benne van vagy beleraksz.
2018. jún. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudom, mit tartalmaz, de nem gondoltam, hogy ilyen kis mennyiség ilyet okoz :O nem nyomom bele az édességet, és cukorból is minimálisat használok.
2018. jún. 23. 09:39
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Koffein, pörget.

A másikra pedig: Nekem kisgyerekként mindig csikart a hasam a kakaótól (a sima tejtől nem). Szerettem nagyon, de emiatt nem ihattam.

Érdekes, hogy a forró csoki viszont nem okozott gondot, csak a kakaó.

2018. jún. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%
Gyerekkoromban sok éven át kakaót ittam reggelenként. Soha nem pörögtem, kifejezetten csöndes, nyugis kisgyerek voltam.
2018. jún. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!