Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Iskolakezdésbe, a gyerek...

Iskolakezdésbe, a gyerek egyéb nagyobb kiadásaiba a különélő szülőtől mennyire várható el, hogy beszálljon?

Figyelt kérdés
Tudom, most lett vége az iskolának. De esetemben ez elég kényes téma (részleteket egyenlőre most nem írok), épp ezért tudom, hogy ez ügyben még addig lesz kínos beszélgetés az exemmel, inkább már most tájékozódnék, másoknál ez hogy zajlik...

2018. jún. 23. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Felesben. Az ő gyereke is, hiba váltak el a szülők.
2018. jún. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Jogilag semennyire. Őtőle a gyerektartás pontos fizetése várható el, azon felül egy fillér sem.

Az más kérdés, hogy ha normális viszonyban maradtatok, akkor lehet róla beszélni. Szerencsére én nem vagyok érintett, hallomásból olyat hallottam, hogy az apa adott arra, hogy a gyereke mindig jól öltözött legyen, és szívesen vett neki ő is ruhát (vagy adott pénzt rá). Vagy mondjuk edzésre akart járni a srác, apuka támogatta az ötletet és fizette is.

2018. jún. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Tavaly adtam be keresetet gyt emelésre. De akkor valóban azt mondtam, ha megkapom ezt az összeget (30ezer ft) , nem kérek azon felül semmit. A per elhúzódott majdnem 1 évig, a bíró nagyon arra invitált, hogy mi egyezzünk meg, már én is untam, belementem egy kisebb összegbe (25ezer ft). Akkor nem esett szó, mibe szálljon bele. Így ugye neki keletkezett egy hátralék a beadástól az ítéletig, amiből ő levonta végül, amit tavaly adott iskolakezdésre, meg még egy kiadást, amibe beszállt, magyarul annyival kevesebbet fizetett ki hátralékként. Innen összeraktam, hogy ő úgy gondolja, az 5ezer ft-os emelés miatt neki a gyt-n felül nem kell semmibe beszállni. Viszont ezzel az összeggel én ezt nem érzem fairnek.

A viszony jó volt, vett dolgokat a gyereknek (cipő, ruha), vitte erre-arra. Ez azóta szűnt meg (a jó viszonnyal együtt, ami már inkább csak szolidaritás), mióta megnősült. Azóta a gyerek nemigen kap onnan semmit, mondván ott a 2 gyerek, akit el kell tartani (a feleség hozott gyerekei.)

Igazából engem a magánélete nem érdekel, de hogy ezt a témát hogy hozzam fel, hogy ne legyen vita, meg szájhúzogatás, na arra leszek kíváncsi.

2018. jún. 23. 17:52
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem joggal kérhető rajta számon; csak szépen, finoman vezesd fel; és szerintem tedd el a nyugtákat a kis cetliket a vásárlásról; bár van olyan, ahol az újakon már nem tüntetik fel tételenként a kiadásokat; csak olyan gagyit adnak; amin csak a végösszeg szerepel.
2018. jún. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
Ha összeházasodtak, lehet, hogy közös gyereket is akarnak. Na, onnantól (pontosabban a teherbe eséstől) még kevésbé fog volt férjed a kötelezőn felül adni, erre számíts (és ez tkp. érthető is).
2018. jún. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem mondod komolyan, hogy a megítélt emelt gyerektartásból levonta azt az összeget, amit a saját gyerekének adott iskolakezdésre?


Mennyire nyomorult ember az ilyen! A saját gyereke.


Kérdező, ha elfogadsz tanácsot: kizárólag írásos kommunikáció (!) és mindent bíróság előtt. Akiben nem merül fel, hogy a saját gyerekének az iskolakezdését finanszírozza, és havi 25 ezerrel elintézni, azzal lesz még baj e téren.


Nem értem, ha ennyire baja is van veled, hát akkor vegyen a gyerekének holmikat, egyszerűen vegye meg a fél iskolai felszerelést és kész.


Nem megy a fejembe, hogy hiheti, hogy 25 ezer ft elég a gyerekére havonta. Pedig nem vagyok elvált anya...

2018. jún. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Leírtam a konkrét helyzetet, ez most a lényeg, nem az, hogy neki van/lesz-e új gyereke.

(Bár tudom, hogy egyenlőre nincs tervben, de úgy gondolom, ha nem tudja a meglévőt sem megfelelően támogatni, mert valljuk be, havi 25ezer ft, és azon felül semmi, az igen karcsú, és ő bevállalna még 1-et, az már a saját szegénységi bizonyítványa lenne. De ez nem ide tartozik.)

2018. jún. 23. 18:08
 8/10 A kérdező kommentje:

#6

Mindig is benne volt ez a $zarrágóskodás, de mértékkel.

Az a baj, hogy emellett tudom, hogy egy birka, akit a felesége irányít teljes mértékben, a pénzügyeket is ő felügyeli. (Ezt nem hasraütésre írtam, a gyerek is mesél dolgokat, + közös ismerősöktől is visszajutott ez-az...)

Múltkor kinézett valamit a gyereknek, és megkérdezte, kifizetem-e, mert akkor megveszi. Én visszautasítottam inkább a nagylelkű ajánlatot.

2018. jún. 23. 18:11
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

Volt férjem ilyen téren rendes mert amit tud megvesz a fiúnknak. Tavaly ő vette a táskát ruhákat cipőt és még a ceruzákat. Meglepődtem hogy szinte mindenből legot márkásat vett.


De a láthatás gond mert nyáron dolgozik egészen őszig, így 1-2 napot tud csak találkozni a gyerekkel. Láthatásra sem tud jönni :(

2018. jún. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
54%

A gyerektartas egy havonta atlagos koltseg, a gyerekre koltott osszeg meg idonkent megugrik. Az iskolakezdes nem egy varatlan esemeny, szerintem elvarhato, hogy elore felretegyen az, aki a gyereket kapta.


A novelesre inditott per utan meg hulye lenne a minimumnal tobbet teljesiteni.

2018. jún. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!