Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik a "rossz lányok" voltak,...

Akik a "rossz lányok" voltak, azoknak már gyerekeik vannak, az okostojásoknak pedig semmi?

Figyelt kérdés

Facebookon azt látom az elmúlt pár évben, ha megnézem a volt osztálytársakat és egyetemi évfolyamtársakat, hogy azok, akik minden hétvégén rottyra tették magukat, ájuláig ittak, és minden vasárnap reggel másik random pasi ágyában ébredtek, most már férjnél vannak és jön a baba, van, ahol már a második.

Míg a "rendes lányok", akik ezt nem tették még szinglik vagy kapcsolatban vannak, de még esküvő sehol. De akik házasodtak, azok között is kevés a már gyerekes.

Ez miért lehet? Vannak olyan párok is, akik már az egyetem első éve óta együtt vannak, tehát már több, mint 10 éve.

Lehet összefüggés? Vagy csak nekem van véletlenül pont ilyen ismerősi köröm?


2018. jún. 27. 07:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%
Én is azt látom, hogy azok szültek első körben akikről álmomban sem gondoltam volna hogy elsőként lesznek anyák. Mondjuk nem feltétlen azért mert "rossz" lányok voltak, hanem pl. kislányosak, mindig is éretlenebbek, gyerekes ebben voltak mint az átlag. Érdekes.
2018. jún. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%

Neked ilyen.

Nálam vegyes a felhozatal.

2018. jún. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
46%
Nekem is ilyen. Aki már általánosban is balhés pcsa volt az megellett 18 évesen, apuka persze sehol nem volt. És sok ilyen történt. Aki meg kezdett is valamit magával az nem szülni rohant meg pasit fogni hanem egzisztenciát teremtett magának.
2018. jún. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
39%

Volt nekem is olyan osztálytársam, aki 19 évesen szült a semmire, sose dolgozott, a kapcsolata kemény pár hónapos volt akkor, szülők nyakára. Hetente váltogatta a pasijait gimiben. De olyan is, aki azóta is 28 évesen ugyanezt csinálja.

Egyébként én 25 évesen szültem, nem volt egy kicsapongó tinikorom, nem volt szokásom részegre inni magam és nem is feküdtem le minden jöttmenttel de apáca életet se éltem.

Na tesóm viszont típikus jókislány volt, aztán 20 évesen kezdődött egy 3 éves kapcsolata, azután kezdte a mindennapos kocsmázást és nagyüzemi pasizást, tőle elég messze áll a gyermekvállalás még 25 évesen.

2018. jún. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
53%
Lehet ők kihasználták az életet, kiélték magukat majd megállapodtak. Persze nem mindenki ilyen.
2018. jún. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
Az én ismerősi körömben ez abszolút vegyes. Én éltanuló voltam. Az általános és középiskolai osztályomból másodikként szültem, a főiskolai évfolyamról elsőként. A diplomámat és az évfolyam legjobb hallgatója díjat már terhesként vettem át (dolgoztam fősuli mellett aktívan, mielőtt bárki belekötne). Jelenleg mindkét csoportban vezetem a listát legtöbb gyerekkel, szám szerint néggyel, de ez nem így volt tervezve (harmasikreink lettek). De szültek olyanok is már, akik azt hangoztatták, hogy nekik soha nem kell majd gyerek.
2018. jún. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ez így nem igaz.


Pl nővérem elég nyugis, szelíd tini volt. 19 évesen szült ikreket albérletbe munka nélkül, 3 év múlva már sehol nem volt a hapsija.

Én marha bulizós, pasizós, kicsapongó tini voltam, 28 évesen szültem, férjnél voltam akkor már, és a kertes házunkat törlesztettük. Most 5 éves a fiam, a házasságom boldog, és a házat kifizettük.


SZóval szerintem nincs közvetlen összefüggés.

Ja, és nem azért nem szültem előbb, mert későn találtunk egymásra a férjemmel. 21 éves koromban költöztünk össze. De addigra "kiéltem" magam.

2018. jún. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
48%

Hamarabb kiélték magukat, ennyi. Az én gimis osztálytársaim (33 éves vagyok) közül a csajoknál a 2 egykori "furabogár" kivételével mindenki családot alapított...a rossz és jó kislányok is. Abszolút vegyes hogy ki mikor.

Általanossulis csajok között is majdnem mindenkinek van gyereke már. Annak nincs aki akkoriban is kicsit magának való volt és szintén picit "fura", ő most egyedül utazgat a nagyvilágban. De majd megállapodik gondolom, ha lesz kivel.


Karrier: vegyes. A nagyrészünknek van, gyerek mellett is. Van köztünk pszichológus, gyógytornász, könyvelő, vállalkozó, orvos, de van háztartásbeli is. Rossz és jókislányok vegyesen, szintén.

2018. jún. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
58%
Én "rossz làny" voltam.Kiéltem magam 23 éves koromra.Dolgoztam.Azóta maximàlusan csalàdcentrikus vagyok,ők az elsők.Nagyon boldog vagyok,hogy vannak nekem.2 gyermekem van.
2018. jún. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
45%
Nem mondanám ,hogy minden hétvégén gatyára ittam magam illetve minden nap más feküdt az ágyamba de nem vagyok szentléleknek mondható :D Nem is bánom . Most pedig mellettem alszik a kislányom . Az én körömben azt vettem észre ,hogy aki hozzám hasonlóan „kiélte” magát már vagy van gyerkőc de még nincs is komoly kapcsolata van . A másik véglet az alig bulizok ,inkább tanulok és társai pedig pont most kezdik el azt a korszakot amit én már rég befejeztem .
2018. jún. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!