Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem szeretném, ha nyilvános...

Nem szeretném, ha nyilvános fotók kerülnének ki a gyerekemről. Ez esetben is jogos ez?

Figyelt kérdés

Szeretném családi napkozibe vinni a kisfiamat. Találtam is egy szimpatikus helyet, de a Facebook oldalukon rendszeresen osztanak meg képeket a gyerekek napi tevékenységeirol. Ezek nyilvánosak, barki számára elérhetőek. De én ezt nem szeretném, viszont több helyen is “divat”.

Jogos az igényem, hogy az enyemrol ne tegyenek ki? (Egyébként tudtommal nem is lehetne, csak szülői hozzájárulással. Egy időben olyan reklámanyagokkal dolgoztam, amin gyerekek voltak, és csak hátulról mutathattuk őket vagy a szülők írásos engedélye kellett.)


2018. júl. 4. 01:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom ez máshol hogy van, de mi külföldön élünk, és itt beiratkozáskor megkérdezik, hogy beleegyezel-e. Ha nem, akkor a te gyereked nem szerepel a képeken.
2018. júl. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Én is így vagyok vele, ezért hagyjuk ki egy népszerű szolgáltató foglalkozásait (csemeteliget)
2018. júl. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk is csak akkor publikalnak fotot a gyerekrol, ha en engedelyt adok ra irasban. Ha nem, akkor meg csak nem is keszitenek rola egyaltalan, elviszik arrol a helyrol, ahol fotozni/kamerazni akarnak.

Az igenyed jogos, szerintem ez alap, itt mindket oviban es mindket suliban igy mukodott, ahol eddig megfordultunk.

Szerintem kerdezd meg ezt toluk, mielott lemondasz a helyrol teljesen.

2018. júl. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Beiratkozáskor alá szerettek volna iratni egy papírt, hogy engedélyezzem a fényképezést és annak közzétételét. Ráadásul hiába mondták szóban, hogy csak a saját FB oldalukra tennék ki (ezt sem engedtem volna), a papíron semmilyen korlátozás nem volt a felhasználást illetően. Rajtam kívül mindenki szó nélkül aláírta. Én nem, hát nem voltam népszerű. Mindig vigyázniuk kellett, hogy a lányunk ne legyen rajta a képeken, napi 10-20 képet tesznek fel teljesen nyilvánosan. Én nem értem a többi szülőt, hogy ezt miért engedik. Az oviban engetem, hogy a saját, ZÁRT csoportunkba felkerüljenek képek. Ott is kértek hozzájárulást.
2018. júl. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Mindig mindenhol van egy ilyen szülő, aki úgy érzi a gyereke annyira szuperfontos és szupertitkos, hogy balhézik a képek miatt.
2018. júl. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A mi ovinkban zárt Fb csoport van (csk a mi csoportunknak, nem az egész ovinak), ahova képeket tesznek fel az óvónők. Bölcsiben nem is volt ilyen.

De év elején mindig alá kell írni, hogy hozzájárulunk a fotóhoz, meg a közzétételhez.

A múltkor egy reklám videót csináltak, ami a youtube-ra került fel, ehhez külön nyilatkoztattak minket, hogy hozzájárulunk.


Tehát jogos. A személyiségi jogokat sérti, ha a hozzájárulásod nélkül kerülnek ki ilyen fotók. Jelezd, hogy te ezt nem szeretnéd.

2018. júl. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

Minden kötözködés nélkül: miért baj, ha az ovi (napközi) oldalára kerülnek ki játszós képek?

Alapvetően értem, hogy miért nem szeret valaki gyerekről képet pakolni meg ilyenek, de ez a konkrét példa, ahol tudod, hogy mire használják a képeket - ez miért baj?

Régen is volt ilyen, csak akkor tablókat csináltak az ovi falára. Most ehelyett vannak a facés oldalak.

És én őszintén nem értem, miért baj az, ha más leendő oda járók látják, hogy a gyerekek - a te gyereked is - milyen jól szórakoznak.


Valaki tud erre nekem magyarázatot adni? :) Mikor Erzsébet táboroztattam, volt ilyen anyukám, szerencsétlen gyerek azért nem jöhetett a táborba, mert nem készülhet róla kép (pont a mi csoportunkról mondjuk nem is készült tudtommal, nem mindenkit videóznak a promókhoz), arra még azt mondom, hogy oké, mondjuk anyukának ciki, hogy szociális alapon táborozik a gyerek, nem akarta, hogy kiderüljön, vagy valami. Bár ott is a gyerekkel tolt ki végül is.

De egy ilyen esetben, magán intézménynél még ez sem opció, akkor mi?


Kérdésre válaszolva: kötelesek aláíratni veled a hozzájárulást, szerintem nem zárhatják ki a napköziből csak azért, mert nem írod alá, bár esélyes, hogy nem annyira fognak szeretni a nevelők, hogy még erre is figyelni kell. De nem hinném, hogy te leszel az első vagy az utolsó, akinek ilyen igénye van, pont ezért kell az aláírás. :)

2018. júl. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk zárt csoport van csak a szülőknek, viszont a honlapon van nyilvánosan néhány fénykép. Mi azt nem engedtük, hogy azon rajta legyen a gyerek, erről természetesen előre megkérdeztek minket, a zárt csoportnak meg örülünk, mert ott értesülünk a napi dolgairól.
2018. júl. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Épp ez az, hogy nem zárt a csoport. Ha az lenne, oké. Vagy talán egy kép, amiben megegyeztünk (volt már ilyen játszóházban is), de random nem szeretném.

Anno a munkám során is volt, aki megengedte, volt, aki nem. Utóbbiakat csak hátulról lehetett vagy úgy, hogy ne ismerjék fel. Nem volt gond.

(Akit a miért érdekel, az kicsit járjon utána a témának, most nem térnék ki rá itt.)

2018. júl. 4. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!