Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ajándékozási kérdés! Tényleg...

Ajándékozási kérdés! Tényleg én lennék a sóher?

Figyelt kérdés

Konkrétan a testvéremékről lenne szó, de egyébként is nem egyszer látom, hogy a kisgyerekeknek MINDEN egyes látogatáskor ajándékot kell vinni. Ti is így csináljátok? Mi ennek az előnye és hátránya? Sajnos én csak az utóbbit észleltem, hogy az ilyen kisgyerekek elkényeztetettek, nem értékelik, amijük van (hiszen rengeteg játékuk van, szinte semmire nem kell pl várniuk, de nem fognak/tudnak kismillióval játszani).

Valamint ami rettenetesen bánt, az az, hogy meglátogatom a testvérem gyerekeit és rögtön csak az érdekli őket, hogy mit hoztam nekik. Semmi hogy vagy meg ilyesmi. Ez amúgy minden vendégnél így van, sosem a személynek örülnek igazán, aki jött, hanem annak, amit hozott.

A másik szokás meg az, hogy ha az egyik gyerkőcnek szülinapja van, akkor a másiknak is KELL adni valamit, különben megsértődik. De miért? A szülinapnak nem pont az lenne a lényege, hogy aznap csak az ünnepelttel foglalkozzunk és ő legyen a középpontban? Nem hiszem, hogy a tesójának az az évi egy nap akkora törést okozna.

Ezekről már beszéltem a testvéremmel, aki amúgy egyet is értett velem, a felesége viszont totál kiakadt és szimplán irigynek nevezett, hogy biztos az vagyok, amiért én nem kaptam ennyi mindent gyerekkoromban.

Anyukám is teljesen pártolja ezt a szokást és ő is sóhernek meg irigy kutyának tart (ezt így egy az egyben belevágta a képembe más emberek előtt is már). Azt meg főleg imádtam, mikor gyerekkoromban csak úgy a hátam mögött elajándékozott a kicsiknek olyan holmikat, amiket én pl a saját gyerekemnek szerettem volna megőrizni:( a válasza az volt, hogy csak a bolondok és az irigyek ragaszkodnak a tárgyakhoz.

Sajnálom, hogy ilyen hosszú lett, de már tényleg nem tudom, mit gondoljak. Nálunk nem volt állandó ajándékozás, lehet, csak ezért tartom túlzásnak? Vagy tényleg irigy lennék?



2018. júl. 7. 19:46
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
64%
Ha tudják h te erről mit gondolsz akkor egyszerűbb a dolgod. Megmondod h a te gyomrod ezt már nem veszi be és kész. Mást nem nagyon tudsz tenni, v szembemész velük, v marod magad. Utóbbival magadnak ártasz. Lehet h lesz sértődés az elején de lehet h a te bátorságod miatt más is mer szólni akinek szintén nem tetszik ez, csak nyuszi.
2018. júl. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat!

Megnyugodtam, hogy akkor ezek szerint nemcsak én gondolkodom így.

Ami a gyerekeket illeti, őket igazából nem nagyon tudom hibáztatni, mivel ha ahhoz szoknak hozzá, hogy mindig kapnak valami puccos holmit jóformán mindenkitől (ja és faluban lakunk, itt pláne természetes, hogy rendszeresen látogat mindenki mindenkit), akkor persze, hogy megjegyzik, ha valakitől mégsem. Szerintem valahol sajnos a szeretetet is ebben mérik, hogy aki "csak" egy csokit hoz, az nem szereti őket annyira, mint az, aki a kisautót meg a babát adja.

Testvérem feleségéről meg annyit, hogy soha nem voltunk túl jóban és amióta én csak alkalmakra veszek nagyobb ajándékot, azóta főleg haragszik rám, hogy sajnálom az örömöt a kicsiktől. De ahogy itt említettétek, nem kéne, hogy egy óvodás gyerek már csak az anyagi javakat tudja értékelni és más örömforrása ne is legyen:(

2018. júl. 7. 22:41
 23/25 anonim ***** válasza:
64%
Engem úgy neveltek hogy ha látogatóba megyünk, viszünk ajándékot. A nőnek virág, a férfinak ital, gyereknek édesség. A környezetemben is csak ilyen emberek vannak. Születésnapra is viszünk ajándékot a nem ünnepelt gyereknek, ha még kicsi, úgy 6 éves korig, akkorra már megérti, ha ő nem kap. Ez is valami apróság, nem vagyonokat költünk ra
2018. júl. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
84%

Szia! Nem szoktam írni sehova csak olvasni járok ide, de ezt nem birom szónélkül hagyni...

Nagyon nem emlékszem hogy milyen kütyüket, játékokat kaptam mikor gyerek voltam, de arra igen hogy mamám mezítlab verebet fogott nekem, vagy hogy anyukámmal szedtük a tojásokat, barkóbáztunk, lábbal adogattunk egymásnak tárgyakat stb stb

Nem az anyagi javak számítanak, az együtt töltött tartalmas idő!!!!! Igy próbálom nevelni a kisfiamat is. Nem azt jelenti hogy nem viszek vendégsegbe semmit, mert kinderjoy vagy túrókrém, gyümölcs, esetlek buborekfujó vagy más apróság belefér, de legot nem viszek minden alkalommal.

Lehet együtt játszani azzal a játékkal is ami meg megvan.

Megértelek, próbáld ebbe az irányba terelni a családodat.

2018. júl. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
74%

Amíg kicsik voltak, mindig vittünk valamit tesóm gyerekeinek (a középső egyidős az enyémmel). nem kell nagy dolgokra gondolni. 1-1 tejszelet, vagy kis palack multivitamin (még jobb, ha van hozzácsomagoilt meglepetéstojás), vagy egy zacskó kuki, stb. Ez BŐVEN elég, és mégsem üres kézzel állítok be.

És biozony emíg kicsik voltak (1-2-4 évesek), addig szülinapkor a másiknak -jellemzően a nagynak, mert ő nem értette, hogy ha a kicsi kap, ő miért nem- is volt apró meglepi (hasonló, mint a korábban felsoroltak, vagy pl egy csomag színesceruza, egy 300 ft-os színező, stb).

most már 5-8-10 évesek, és nincs ilyenre szükség. Persze ha megyünk, valami rágcsát, finomságot továbbra is viszünk.

2018. júl. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!