Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy keszítettetek fel a...

Hogy keszítettetek fel a "nagytesót", hogy lesz egy testvere?

Figyelt kérdés
Pár hete derült ki hogy ismét varandós vagyok. Mikor érdemes elkezdeni felkésziteni a nagytesót? És hogyan? Szeptembetmen lesz 3éves. A baba februárba érkezik.
2018. júl. 13. 12:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Hat en várnék addig,ameddig nagyobb nem lesz a hasadnal
2018. júl. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Még nem akarom most rögtön kezdeni. Csak kíváncsi vagyok ki hogy csinalta. Még várok egy kicsit vele az biztos.
2018. júl. 13. 13:00
 3/12 anonim ***** válasza:
15%
Hat kerdezd meg mit szolna hozza ha lenne egy huga,kisöccse
2018. júl. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Ne megkérdezd, mert ha azt mondja, nem akar, akkor csak konfliktust generáltál, hanem egyszerüen közölni kell vele, hogy "összel" - vagy amikor esedékes- legy egy testvére.
2018. júl. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell semmit kérdezni.


Ha már biztos a dolog, akkor megmondod, hogy pl. ősszel lesz egy húgod/öcséd.


Ennyi :)

2018. júl. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Mi is februárra várjuk a másodikat. Vettünk tesós mesekönyveket, ezeket olvassuk esténként neki. Ha majd érezni kívülről a mozgást, odateszem a kezét. Sokat mondjuk neki, hogy ő lesz a nagy és okos nővére a kicsinek, mesélünk neki, milyen egy kisbaba, meg hogy ő milyen volt. Természetesen kezeljük a dolgot, hiszen az is. 4 gyereket tervezünk, ha már az első 2 se jönne ki jól egymással, elég bénák lennénk.
2018. júl. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Telen erkezik nem osszel
2018. júl. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk kb. ugyanennyi a korkülönbség. Még a második gyerek fogantatása előtt szóba került ez, kérdeztük a nagyobbikat (akkor: egyetlent) szeretne-e kistestvért. Ő azt mondta, szeretne, mert akkor tudna vele játszani. :-)

Amikor megfogant a baba, gyakorlatilag akkor elmondtuk, amikor megtudtuk. Persze örült nagyon. :-)

Később óvatosan beszéltünk neki arról is, hogy hogyan fogja az ő életét megváltoztatni a baba (vele is kell foglalkoznunk, hozzányúl a baba az ő játékaihoz stb.). Ha nőgyógyászhoz mentünk, utána feleségem mindig mesélt róla. Mesélt arról is, hogy hogyan növekszik a baba a pocakjában. A terhesség során kisfiam sokat simogatta feleségem hasát, beszélt a babához, nevén szólította, énekelt neki. Szóval bátran mondhatom: ugyanúgy várta ő is, és ugyanolyan örömmel, mint mi. :-)


Megj.: noha előtte nagyon szoros volt kisfiam és feleségem kapcsolata, a testvérféltékenység a születés után is csak nagyon enyhén jelentkezett. Amikor először bevittem a kórházba kisfiamat, szeretettel átölelte egynapos kishúgát, készült is róla fénykép, ami most is ki van rakva a szobánkban. A kislányom jelenleg 14 hónapos, a mai napig nagyon szereti őt a testvére, ill. kölcsönös a szeretet - el sem tudom mondani, mennyire örülünk mi, szülők, ennek.


Szóval én azt javaslom, most mondd el neki és várjátok együtt a babát!

2018. júl. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24%

Csak a szülés előtt 2-3 hónappal mondd el neki, ne legyen túl sok a várakozási idő. Mesélj neki a kistestvérről, hogy milyen jó lesz vele majd együtt játszani, stb.

Nálam bevált, hogy a kicsi ajándékot "hozott" a nagyobbnak, ezt nagyon jó néven vette, szívesen fogadta a kicsit. Igaz ugyan, hogy csak 14 hónap a korkülönbség, így itt nem hatottak az észérvek, csak az ajándék baba. Aztán együtt pelenkáztunk, "szoptattunk", sétáltattuk a kicsiket. A fontos, hogy a gyereked ne érezze magát mellőzöttnek a kisebb miatt!

Jó babavárást neked, minden rendben lesz!

2018. júl. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk egy kicsit kevesebb a korkülömbség,de csak akkor beszéltünk róla,amikor már volt pocakom,nem volt semmi extra felkészítés.A szülés előtt sokat mondogattam neki,hogy elmegyek a kórházba a pici babáért,és addig apával fog aludni.Tudomásul vette.
2018. júl. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!