Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mirena mellett lehetséges?

Mirena mellett lehetséges?

Figyelt kérdés
Mirenam van 3honapja...naptar szerint is most van "peteeresem" es erzem is , mint mirena elott..

2018. júl. 13. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
A spirál nem a peteérést gátolja, hanem a megtermekenyult petesejt beágyazódását
2018. júl. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
De a Mirena honrmonos, nem hormonmentes. Elvileg az a peteerest is gatolja
2018. júl. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Na igen, elvileg azt is kellene, de nem mindig mukodik
2018. júl. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A Mirena mellett van ovulacio, macimum ritkabban, de lehetseges.

Igaz, hogy hormonalisan is hat, de nem az ovulaciot akadalyozza meg a hormon.

A mehszajban levo valadekot (mint a nyakdugo) vadtagitja meg a hormon, hogy a spermiumok ne tudjanak bejutni, valamint a mehnyalkahartyat vekonyitja/tartja vekonyan, hogyha megis bejut a spermium es megtortenik a megtermekenyites, akkor se tudjon beagyazodni, mert tul vekony hozza a nyalkahartya.

Egy ido utan azert is marad el a mensi, vagy lesz ritka, mert a mehnyalkahartya nem vastagszik meg, igy nem is valik le, azaz nins mensi, csak hosszu, nagyon hosszu ciklus es igy peteeres is ritkan.

De meg ez sem torvenyszeru. Nekem 3 evig volt Mirenam, mensiztem mellette minden honapban, de nagyon gyengen, csak 2 napos pecseteloverzesem volt. Viszont volt rendszeresen ovulaciom is, sokszor ereztem es uh-n is volt, hogy epp latszott, amikor epp akkor voltam vizsgalaton.

De igy sem lettem mellette terhes, mert ugye az ovutol fuggetlenul mashogy megakadalyozta a mirena a terhesseget.

2018. júl. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)) megnyugodtam
2018. júl. 13. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!