Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi van ha utólag derül ki,...

Mi van ha utólag derül ki, hogy valaki alkalmatlan anyának?

Figyelt kérdés

Szeretem a férjem. Akkor is szerettem, amikor gyereket vállaltunk. Kis korkülönbséggel kettőt is. Akkor úgy éreztem, minden tökéletes. Aztán eleinte csak sírtam titokban. Aztán kiabálni kezdtem. Most ott tartok 4 év elteltével, hogy megfulladok, ha még egy napig a hisztit kell hallgatnom, ha újra és újra ugyanazokat a dolgokat kell csinálnom. Nem látom a kiutat. Ha feladom és elmegyek, megöl a bűntudat és a társam hiánya. Ha maradok vagy megbolondulok vagy velük kiabálok. Mi a megoldás?


A "minek vállaltál" mantrát hagyjuk, már nem lehet visszacsinálni.


Változni fog ez még valaha, vagy előbb utóbb vége lesz így vagy úgy?


2018. júl. 18. 15:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
67%
Dehogy vagy te alkalmatlan anya. Csak besokalltál a monotonitás miatt. Változtatnod kell, felrázni kicsit magad, találni egy hobbit, amikor önmagaddal lehetsz. Igenis kell a kikapcs és segít. Pihenten sokkal optimistább az ember.
2018. júl. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
94%

Én ilyen anya mellett nőttem fel. Az első emlékeim közé tartozik, hogy nem kiabálunk, fogjuk anya kezét, maradjak csendben. Ezt valahogy meg is tanultam nagyon kicsikent.

Utólag visszanézve anyunak nagyon kellett volna egy szakember segítsége. Főleg miután az öcsém megszületett. Nem tudom, hogy bírta ki. Jóformán egyedül nevept minket. Az öcsém születése után depressziós lett. Mégsem kért segítséget. Pedig nem szégyen és szükség lett volna rá.


Én tudom, hogy alkalmatlan vagyok anyának. Nagyon belém ívódott anyum viselkedése. Már külön élek, de azt vettem észre, hogy a vadászgörényemnek ugyanazokat mondom mint anno anyu nekem. Még a hangsúly is stimmel.


Szerintem neked is el kellene menned egy beszélgetésre. Tb alapon is lehet, nálunk a családvédelmihez kell először menni. De szerintem az is elég ha felhívod őket, hogy adjanak időpontot pszichológushoz.

Remélem tudtam segíteni! :)

2018. júl. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
77%

Szia.

Eloszor is nyugi!! Neha/ egyszer mindenki besokall, es ilyesmiken agyal..

De gondolj bele, szereted oket, eltudnad kepzelni (mar ugy igazan) hosszutavon, hogy ok ne legyenek tobbe?

Keresd a jot, mozdulj ki veluk, bizd ra bebiszitterre vagy akire tudod oket..ha kell havonta 1-2alkalommal vagy amennyiszer kell. Ha van ra penz , ne sajnald, hisz szukseged van ra.

Randizzatok paroddal.. de csak nyugi, lehet h nagyon rastresszelsz, engedj el par dolgot. Neha esetleg hagyj ki egy ket takaritast,mosast.. megvar! :)

2018. júl. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
83%

Utolso vagyok,amugy enis igy jartam, azota heti 2x20percet megyek biciklizni, 1x 1orat edzeni, havi 1x kozmetikus+kormos

Es szombat de kave csajokkal!:)

2018. júl. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Sport/mozgás + szakember (pszichológus.) Ezen sajnos semmi más nem fog segíteni. Mondanám, hogy egy kedves ismerősömnek most halt meg az egyik gyereke hosszú betegség után, szerintem fél karját adná ha csak ennyi problémája lenne, mint neked, de tudom, hogy ilyenkor ez rajtad nem segít. Ahogy az sem, hogy nézz a gyerekeidre és legyél boldog! Amikor hiaztiznek, próbáld magad a helyükbe képzelni. Szerintem ennél meked nagyobb a gondod, pazichológus sos, és rendbe fog jönni minden (kívánom neked!)
2018. júl. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Dehogy, semmi rosszat nem akarnék nekik, és nem, nem tudnám elképzelni nélkülük az életem, de ma nagyon mélyponton voltam napközben. Nem mondanék le róluk, soha! Nagyon szeretem őket! :( De ennél több türelemre és tiszteletteljesebb viselkedésre lenne szükségük részemről. Nagyon elszakadt ma is a cérnám. :(


Köszönöm a válaszokat! Elgondolkodtató volt.

2018. júl. 18. 22:36
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Na látod, egy alkalmatlan anya észre sem veszi a problémát. :) Minden rendben van, csak besokalltál. Előfordul az ilyen.
2018. júl. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!