Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megint egy Tgyás-Gyed-es kérdés?

Megint egy Tgyás-Gyed-es kérdés?

Figyelt kérdés
A tgyást, gyedet tényleg a munkáltató intézi? Mert az én főnököm-egyéni vállalkozó, idős, elég kevés IQ-val...bocsánat, de ez az igazság...-nem hiszem hogy bármit is intézne. (Már akkor megijed, ha egy telefont el kell intézni, vagy rendelést leadni...) Hogyan zajlik ez az egész? Ja, és még annyit, hogy lehet idén el is adják a vállalkozást, vagy ha nem lesz rá vevő, egész egyszerűen abbahagyják, mert már idősek is, pénzük van, és nem is megy annyira az üzlet. Ha ez terhességem alatt történik, vagy közvetlenül szülés után, lehet nekem ebből valami hátrányom?
2010. jún. 18. 19:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha a terhességed alatt történik, akkor nem kapsz csak gyest, vagy esetleg tgyást. Ha a szülés után, vagy tgyás alatt történik, akkor az egyetlen hátrány, hogy nem lesz munkaviszonyod, de gyed-et is kapni fogsz. A főnöködnek biztosan könyvel valaki, vele beszéld meg, hogy töltse ki a munkáltató nyomtatványát az igényléshez, írasd aláa főnököddel, és te is beadhatod az oep-hez.
2010. jún. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
365 nap munkaviszonnyal kell rendelkezni visszamenőleg 2évre a TGYÁS, és a GYED-hez is.
2010. jún. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A munkaviszony megvan, több mint 2 éve dolgozom itt, azzal nincs gond. Tehát akkor csak a szülésig ne hagyják abba... Akkor eléggé kiszúrnának velem...
2010. jún. 18. 20:14
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen, akkor azt hiszem a könyvelőjét kell majd felkutatnom. Köszönöm a válaszokat!
2010. jún. 18. 20:17
 5/17 A kérdező kommentje:
Kezdek megijedni, mert úgy néz ki tényleg abbahagyják... Akkor én semmit (max.gyest, ami...nevetséges összeg) nem fogok kapni??? Hogy van ez? Megvan a 2 évem, mnélküliként tényleg nem számítana??? Mit lehet csinálni ilyenkor? Terhesen senki nem fog felvenni, senki nem olyan hülye, hogy felvesz, csakhogy fizethessen utánam...
2010. jún. 30. 17:40
 6/17 anonim ***** válasza:
Gondolom ha most lennél terhes, akkor is beleférnél a két éven belüli 365 napba.
2010. jún. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Most vagyok terhes, és igen, megvan a 365 nap --2 és fél év van meg--, de nem úgy van, hogy a szülés napján be kell hogy legyek jelentve? Vagyis ha azon a napon nincs munkaviszonyom--táppénzen természetesen lehetek--nem kapok csak GYESt?! Ami nem sok...
2010. jún. 30. 19:22
 8/17 anonim ***** válasza:

Ha most megszűnik a munkaviszony, akkor nem jár a gyed, a tgyás is csak akkor, ha 42 napon belül szülsz.

A megoldás: jelentkezz be álláskeresési támogatásra, meg is fogod kapni, mert jogosult vagy rá, és ha az alatt szülsz, akkor járni fog minden, tgyás is meg gyed is. Arra az egyre figyelj, hogy attól függően, hány napig vagy álláskeresésire jogosult, néhány napot tartalékolj a tgyás utánra, mert a gyed jogosultsághoz újra álláskeresésin kell lenned igényléskor.

2010. jún. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Utolsónak: nagyon köszönöm, most egy kicsit megkönnyebbültem, már teljesen be voltam parázva...:( És ez biztos??? Tehát ha mondjuk szept.1-től nincs munkám, aznap bejelentkezem a munkaügyibe, jár 90 nap támogatás , én mondjuk tgyás előtt lemondom (kb.nov.10-én jön a baba), kapom a tgyást, majd lejár, újra munkaügyi, néhány nap támogatás, majd "jelentkezni" gyedre? Ilyen "egyszerű" lenne? Remélem:)!
2010. jún. 30. 19:45
 10/17 anonim ***** válasza:
szülés előtt 42 nappal ha megszűnik a munkaviszony jogosult vagy tgyásra, és utána pedig passzív gyedre.
2010. jún. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!