Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vajon ezt most hogyan lenne...

Vajon ezt most hogyan lenne jó lereagálni? Megint egy uncsi Anyós kérdés?

Figyelt kérdés
Alapból nincs túl jó viszonyunk egymással. De mind a ketten igyekszünk ezt félre tenni a gyerekeim érdekében. Anyósom kívánsága volt, hogy engedjük délután ott aludni két nagyobbik (3 és 2 éves) gyermekünket nála. Eddig azért nem szerettük volna, mert kényelmesebbnek véltük a saját otthonukban (5 percre lakunk tőle), a saját ágyukban altatni. De gondoltuk megbeszéljük a gyerekekkel. Ők szerették volna, így belementünk. Előtte három nappal kb. felhívott, hogy mit főzzön nekik ebédre, mit adjon nekik uzsonnára. Én mondtam neki, hogy többnyire mindent megesznek, nem lesz gond az ebéddel, de arra megkérem, hogy a nagyobbiknak semmilyen kakaós, csokis dolgot ne adjon, mert már hashajtót szedetek vele és még így is extra szorulásos (már berepedt a végbélnyílása is szegénynek). Elújságolta, hogy gulyáslevest főz, utána palacsintát csinál. Én mondtam, hogy nekem mindegy, de szerintem jobban jár valami mással a palacsinta helyett (pl.. tészta, derelye, gombóc), mert a palacsintából nem esznek túl sokat. De ha azt akar, csináljon nyugodtan azt. Tegnap ott aludtak a gyerekek, jól érezték magukat. Örültünk neki a férjemmel, hiszen ez csak jót jelent. De! Mikor itthon voltak kérdeztem a nagyobbik gyereket, hogy mit evett uzsonnára. Mire ő boldogan közölte, hogy csokit! Persze nem is kakilt utána, lehet, hogy nincs köze a csokihoz mondjuk, nem akarok rossz indulatú lenni. De bánt, hogy ismét semmibe vette Anyósom a kérésemet (múltkor nem sikerült időben hazahoznia őket), és hogy ismét felül kellett bírálnia. Te megbíznál innentől kezdve benne?
2011. okt. 24. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Én azért felhívnám az anyósomat, megkérdezném, hogy evett-e a kicsi csokit vagy kakaót nála, mert megint nincs széklete és nem tudod, hogy mitől vajon?!

Ha elmondja, hogy evett, akkor mindenképpen még egyszer kössed a lelkére, hogy ne adjon neki legközelebb, ha meg nem vallja be akkor én még egyszer elmesélném neki, hogy csak azért aggódsz, mert borzasztóan megszenved a gyerek a kakival és a végbélnyílása is bereped, az nagyon nagy fájdalom, ezt a csoki is okozhatja...

Majd elgondolkodik rajta...


Az enyémmel csak így lehet, mert szemtől szemben egyszerűen nem lehet nyíltam beszélni, hisztériázik, megsértődik... én így szoktam kikerülni.

2011. okt. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 krisztivan ***** válasza:

Nehéz mindig a "csoki kérdés".Nem is értem mit nem értnek rajta néha.Az én fiam is ilyen(13 hós)nehéz széklete van nagyon oda kell figyelni rá mit eszik.Én is hátulról próbálnám meg megkérdezni de lehet inkább úgy hogy majdnem sírva:

-jaj mama(nem tudom hogy hívod)képzelje szeggggény gyerek már X napja nem kakil és nagyon fáj neki ,pedig én annnnyira odafigyelek direkt ezért mert ilyenkor faj neki a popsija meg a hasa és sokszor sír is miatta.

Lehet meg sem kérdezném most hogy evett-e.Ha szereti a gyereket akkor kicsit majd eszi a penész és lehet legközelebb gondolkodik.Következő ott evésnél pedig ismét szólnék neki hogy nem szabad és kész.

2011. okt. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Először is nagyon irigyellek, hogy így ott tudod hagyni a gyerekeket valakinél. Nekem ez nagyon hiányzik, sajnos nálunk már csak 1 nagymama van, és ő is elég messze lakik, ráadásul még nem is nyugdíjas.

Másodszor is, a csoki kérdés. Hát, igen, amíg anyósom élt, ez nálunk is állandó probléma volt. Én is tettem fel itt erről kérdést, hogy miért nem fogják fel a nagymamák, hogy a csokietetés nem a szeretet jele, hanem rossz a gyereknek? Erre engem a legtöbben lehurrogtak, hogy én nem voltam elég határozott. Pedig én is százszor elmondtam neki. Nálunk olyan volt, hogy pl. kint játszottak a gyerekekkel, mire a lányom ebéd idő előtt kb. 5 perccel bejelentette, hogy éhes, erre sutyiban bementek a mama szobájába csokit enni, ahelyett, hogy beterelte volna a konyhába ebédelni. Aztán persze ebéd semmi.

Én is sokat bosszankodtam ezen, de most már mindegy, jobb is lett volna nem veszekedni ilyeneken.

Az persze más, ha a gyereknek szorulása van tőle. Akkor inkább mondd meg anyósnak, hogyha mindenképpen kényeztetni akarja, akkor milyen nasi engedélyezett, amitől nincs szorulása. Mit tudom én: túró rudi, vagy cerbona szelet, vagy egy kis gyümölcs. Anyunak én is mondom mindig, hogy mit hozhat, mert különben kólát hoz, meg szopogatós cukrot, na, azt tuti nem engedem meg!

2011. okt. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%
Orulj neki inkabb, hogy besegit az anyosod!
2011. okt. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy segít, és hogy még él. Nekem anyósom sajnos meghalt a nyáron. Nekünk sem volt jó viszonyunk terhességem előtt, de utána nagyon megváltozott. Nem mondom, hogy nem maradtam bennem a tüskék, de jól eltettem őket a szívem mélyén, és sosem hánytorgattam fel. A kicsit nagyon szerette, most 2,5 éves. Bocsi, kicsit kitértem. Szóval, kérdés az hogy milyen "csoki" volt. Lehetett műzli szelet is, csak kisfiad csokinak nevezte. DE ha tényleg csoki volt, akkor én szépen beszélnék vele.
2011. okt. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 fotucsok ***** válasza:

Szerintem tisztázd az anyósoddal először, hogy igaz-e a dolog. Ahogy az utolsó is írta, a gyerekek néha félrebeszélnek, és az én kisfiam is szokott olyan vakokat mondani, hogy csak nézek. Vagy kérdezd a kisfiad, hogy milyen csoki volt?

Anyósodnál meg kérdezz rá, hogy: Mama előfordulhat hogy valahogy csokit szereztek mamánál ezek a gyerekek, mert az mondják azt ettek.

Sokszor egyszerűen én is nem dugom el rendesen (ha eldugom is kifigyeli) és megszerzi magának, ha nem vagyok résen... :)

2011. okt. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszokat. Tényleg jó, hogy van ki elvigye őket. Igaz, én nem azért örülök neki, mert akkor nem kell velük lennem, hanem azért, mert még egy ember van, aki szereti őket. A gyerekemet még sosem kaptam rajta, hogy "vakokat" beszélne. Nálunk alapvető, hogy nincs köntörfalazás, mindig őszinték vagyunk. Nem szégyen bevallani, ha hibáztunk, mindent meg tudunk beszélni. Természetesen megkérdeztem a gyerektől, hogy milyen csokit evett, sajnos nem ismerte azt a fajtát, az biztos, hogy csoki volt, mert nem téveszti össze mással. Most már két napi adag hashajtó van benne, de nem sikerült produkálnia még mindig. Megyek veszek neki kúpot, hátha azzal sikerül. Csak ezzel az egész tortúrával azt érem el nála, hogy retteg már a kakilástól, hiszen nagyon fáj neki. Azt sem értem, hogy mi foghatja meg még a hasát, hiszen eszik gyümölcsöt, iszik folyadékot, rengeteg főzeléket, levest fogyaszt. És én kerülöm a kakaós, csokis ételek adását is. Végül is úgy döntöttünk, hogy majd következő alkalommal beszél Anyósommal a férjem, hogy biztos elfelejtette, hogy nem kaphat a gyerek csokit, így most szól még egyszer, hogy ne adjon neki. Aztán, ha ismét csukott füleket találunk, akkor többet csak úgy lesz a gyerekekkel, hogy felügyeljük közben. Az igazság az, hogy sajnos ő ilyen. Nem ez az első ilyen eset. Mindig más az eszköz nála, a lényeg az, hogy én kértem valamire és nem a fia. Amit pedig én kérek, azt neki mindig felül kell bírálnia. Sajnálom, hogy ilyen, mert ezzel romlik el mindig újra és újra a kapcsolatunk.
2011. okt. 25. 09:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Örülj neki iyen.nekem az anyósom nem él.:(de a párom mamája teljesen megkeseríti a mindennapjaimat.mindenbe bele szól...:S
2011. okt. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, off leszek, de mire jó, ez az örülj neki, mer az enyém nem él?

Neki van problémája az anyósával, de akkor ok felejtsük el az egészet mer hálisten él? Nem értem a témába hogy vág ez bele?

2011. okt. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!