Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megőrjít a férjem. Szerintetek...

Megőrjít a férjem. Szerintetek mi elfogadható ilyen helyzetben és mi nem?

Figyelt kérdés

Nyaralni vagyunk 1 és 4 éves gyerekekkel. A szállodában a reggelik és vacsorák alkalmával a férjem teljesen befeszül, szerinte mindenki minket néz, és a gyerekek vállalhatatlanul viselkednek, és mindenért lepisszegi őket. Most vagyunk így először nyaralni a gyerekekkel.

Én nem azt mondom, hogy ha szétszedik az éttermet, ordibálnak, ledobálják az ételt, malackodnak, stb.. ne szóljunk rájuk, sőt, ilyenkor rögtön leállítom őket. De hogy egy ekkora gyerek ne állhatna fel egy nyaraláson az asztaltól és ne mehetne mondjuk egy kört mert érdekes neki a helyszín, vagy ne mesélhetné el az élményeit picit hangosabban (mert lelkes).. (tehát nem üvöltözik, hanem meséli hogy milyen jó volt mondjuk hajókázni, csak hát nem suttogva hanem kicsit erősebb hangon)... vagy mondjuk az egy éves elkezd hangosabban gagyogni, vagy sír, vagy ledob valamit ami koppan a fldön (utána felveszem, elteszem..) ... Ezeken kiakadni nem túlzás? Ma már összevesztünk, lecseszett, hogy túl liberális vagyok, és egy étteremben viselkedni kell, és a többi gyerek is viselkedett... igen, csakhogy a mi gyerekeink a legfiatalabbak az ott lévők közül, egy 7-8 éves már persze hogy ül a fenekén meg halkan beszél... egy 4 éves még nem... Szerintem mi nem az angol királyi család vagyunk, nem szeretném ilyen mértékben korlátozni a gyerekeimet. Még egyszer mondom, ha zavar másokat, ténylegesen rosszat csinál, azt szerintem sem kell hagyni... Szerintetek kinek van igaza? Mi elfogadható még ilyen helyzetben, ilyen korú gyerekektől, és mi nem?


2018. júl. 22. 20:51
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
51%
Neked van igazad.
2018. júl. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
64%
Ó! 2 éve nem nyaraltam, de jó nektek!- szerintem ÖRÜLJETEK a szép egészséges családnak- ne veszekedjetek minden marhaságon, mindegy ám,! Az apa és az anya tekintélyét ne vegye el soha senki és ti se vegyétek el egymásét. Abba fog maradni,ha te sem "feszülsz rá a témára, elunják. Hamar megnőnek a kicsik, és ez az aranykor elmúlik. Érezzétek jól magatokat, pihenjetek, játsszatok, nevetgéljetek!
2018. júl. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
45%
Nem lehet így látatlanban, a leírásod alapján megítélni a gyerekeiteket, de szerintem igaza van a férjednek. A gyerekek a lehető legkorábban tanulják meg, hogy felnőttek között igenis viselkedni kell, mert különben felnőnek majd, és telesírják a gyakorit, hogy nekik nincsenek barátaik és mindenki kicseszik velük, és szar az élet.
2018. júl. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
88%

Az egy éves gyerekkel még nem tudsz mit kezdeni, de egy 4 évesnek már el lehet mondani, hogy csendesebben viselkedjen, és ne zavarjon másokat.

Engem is elvittek 4 éves koromban a szüleim nyaralni, de előtte elmagyaráztak néhány szabályt,amit be kellett tartanom.

Nem éreztem úgy, hogy korlátoznának.

2018. júl. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
58%

4 éves gyereknek már kell tudnia viselkednie, 1 évessel csak olyan helyre mennék, ami direkt bababarát szálloda, ahol nektek is tolerálni kell, hogy a szomszéd asztaloknál más picurjai még idegesítőbben hisztiznek.


A nők jellemzően elfogultak gyerekükkel, azt hiszik, hogy picurjuk hisztije más kisgyerek nélkül pihenőknek is természetes, pedig nem.


Az, hogy mennyire hisztis a gyerek az szülők hozzáállásától is függ. Pl. húgomék 3 éves lánya velük állandóan hisztizik, szüleimmel viszont soha (szüleimnek az a pedagógiájuk, hogy ha a gyerek nem viselkedik, akkor nem járnak kedvében). Tesóm meg el se akarja hinni, hogy velük egy hétig kis-angyal a gyerek Balatonon. Húgom legújabb szövege, hogy mikor szüleim hazahozzák a gyerekét, akkor vele azért hisztizik napokig még jobban, hogy az elfojtott indulatait kiadja.

2018. júl. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
68%
Hát, ez alapvető életfelfogásbeli különbség, és nehezen elképzelhető, hogy csak a nyaraláskor jön ki, most először. A nevelésbeli különbségetek, amit mindketten a saját szülői házból hoztatok, otthon is elő kellett, hogy jöjjön. Az adott helyzetben nem lehet látatlanban igazságot tenni, hiszen nem tudjuk, mennyire zavaró mások számára a gyerekek viselkedése. De én hajlok afelé, hogy a férjed a túl merev, túlságosan külső kontrollos, az a szempont neki, hogy mit gondolnak róla mások, nem tud felszabadulni. A cél nyilván az lenne, hogy jól érezzétek magatokat.
2018. júl. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
84%

Nekem 3 évesem van, azt el szoktam ilyenkor mondani neki, hogy ne kiabáljon, mert mások is vannak. Nyilván megfeledkezik magáról néha, semmi baj, gyerek, de akkor fogja megtanulni, ha mondom néha. Azt tudom, hogy nem várhatom még tőle, hogy egy étteremben végigül egy kajálást rendeléstől fizetésig, egyikünk megy vele egy kört pl., amíg kihozzák az ételt, aztán eszünk, ül, amíg bírja, próbáljuk lefoglalni, ha ő már végzett, mi pedig még nem. Ha nem megy, szintén felváltva megyünk vele egy kört, addig a másik eszik. Ekkora gyerekek egyértelműen nem fognak tudni még mintaszerűen viselkedni, de megtanulni akkor fogják, ha azért elmondja nekik az ember, hogyan kellene.

Az 1 éves más kategória, ő nem is érti, hogy most ő ne sírjon, ne kiabáljon, és hát igen, ő leejti a kaját stb. Ez ilyen, vele még nem tudsz mit csinálni. A férjed tényleg jobban be van feszülve ezen a kelleténél.

2018. júl. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
44%

Nem hotelba kell menni pici gyerekekkel hanen appartamentbe.

Sajat konyha senkit nem zavarnak

Kicsi gyerekek zavaroak egy szallodaban ezert szoktunk adult only menni ha ketten megyunk

Ha gyerekekkel mindig szallast vesxunk ki

2018. júl. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
93%

Kinek van igaza??

Mintha egy gyerek kérdezné...

Ezt így nem is lehet megmondani, hogy "kinek van igaza", mert nem láttuk a gyerekeid, hogyan viselkednek. Ami neked semmi, attól lehet a szomszéd asztalnál ülő falra mászik! Sőt, ha nem a sajátjai lennének, valószínű a férjedet is idegesítené.

Sajna ilyen korú gyerekekkel nem mindig sikerül méltósággal távozni pl.egy étteremből, de azért én sem szeretem, ha felállnak, szaladgálnak, hangoskodnak a sajátjaim. Mindig a lehető leggyorsabban igyekszem ezeken túllenni

2018. júl. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
El lett mondva a 4 évesnek, ezért is mondom, hogy ha tényleg hangoskodott vagy zavaróan viselkedett én is rögtön rászóltam. Én sem szeretem ha zavarja a többi embert. De azért mondjuk nem szeretném lehurrogni hogy elmond három mondatot picit hangosabban és a szomszéd asztalnál is hallják hogy tetszett neki a sétahajózás. :/
2018. júl. 22. 21:25
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!