Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megőrjít a férjem. Szerintetek...

Megőrjít a férjem. Szerintetek mi elfogadható ilyen helyzetben és mi nem?

Figyelt kérdés

Nyaralni vagyunk 1 és 4 éves gyerekekkel. A szállodában a reggelik és vacsorák alkalmával a férjem teljesen befeszül, szerinte mindenki minket néz, és a gyerekek vállalhatatlanul viselkednek, és mindenért lepisszegi őket. Most vagyunk így először nyaralni a gyerekekkel.

Én nem azt mondom, hogy ha szétszedik az éttermet, ordibálnak, ledobálják az ételt, malackodnak, stb.. ne szóljunk rájuk, sőt, ilyenkor rögtön leállítom őket. De hogy egy ekkora gyerek ne állhatna fel egy nyaraláson az asztaltól és ne mehetne mondjuk egy kört mert érdekes neki a helyszín, vagy ne mesélhetné el az élményeit picit hangosabban (mert lelkes).. (tehát nem üvöltözik, hanem meséli hogy milyen jó volt mondjuk hajókázni, csak hát nem suttogva hanem kicsit erősebb hangon)... vagy mondjuk az egy éves elkezd hangosabban gagyogni, vagy sír, vagy ledob valamit ami koppan a fldön (utána felveszem, elteszem..) ... Ezeken kiakadni nem túlzás? Ma már összevesztünk, lecseszett, hogy túl liberális vagyok, és egy étteremben viselkedni kell, és a többi gyerek is viselkedett... igen, csakhogy a mi gyerekeink a legfiatalabbak az ott lévők közül, egy 7-8 éves már persze hogy ül a fenekén meg halkan beszél... egy 4 éves még nem... Szerintem mi nem az angol királyi család vagyunk, nem szeretném ilyen mértékben korlátozni a gyerekeimet. Még egyszer mondom, ha zavar másokat, ténylegesen rosszat csinál, azt szerintem sem kell hagyni... Szerintetek kinek van igaza? Mi elfogadható még ilyen helyzetben, ilyen korú gyerekektől, és mi nem?


2018. júl. 22. 20:51
1 2 3 4 5
 21/43 piroska és a farkas ***** válasza:
92%
Persze, ez tény. De bizonyos határokonbelül igenis kisgyerek, aki egész egyszerûen nem olyan fegyelmezett, mint egy felnôtt.
2018. júl. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Még egyszer írom én sem szeretem ha "vinnyognak" , zavarnak másokat, és ilyenkor rájuk szólok. De normális keretek között had érezze már jól magát. Érdekes, ha mondjuk egy felnőtt társaságnál van egy hangosabb nevetés mert mondjuk valaki mesélt egy vicces sztorit azon senki nem akad ki. Vagy ha egy felnőtt tesz egy sétát és körbenézni a svédasztalon, azon sem.. Nem engedem hogy pl.hozzányúljon az ételekhez, azt sem hogy szaladjon, bármit lelökhet, összeütkozhet valakivel. De hogy végigsétál azzal kinek árt? Hétköznap ő sem állhat fel evés közben, de egy ilyen helyzetben ha én is felállok és megnézem mi van még az asztalon, akkor ő miért ne tehetné? Egyetértek azokkal akik azt írták, hogy azért bizonyos mértékig el kell fogadni a környezetnek is hogy a gyerek gyerekként viselkedik. És még egyszer mondom, nincs rájuk hagyva ha másokat zavaróan viselkednek.

De amúgy a legjobb példa a mai reggelinél történt, a 4 éves ma kicsit hisztis hangulatban van, és elkezdett tényleg rosszul viselkedni, direkt elszaladgált, és nem fogadott szót amikor mondtam hogy jöjjön vissza. Utána mentem és kicsit megdorgáltam, suttogva, de szigorú hangon. Erre a férjem ezen is kiakadt, hogy most meg szerinte engem figyelt mindenki és én voltam hangos, és balhéztam. Már nem tudtam nevessek vagy dühös legyek, ha rászólok a gyerekre azaz baj, ha nem akkor az??? ... Most tényleg megérdemelte hogy rászóljak, nem ordítoztam vele, de azért mégsem ülhettek és várhattam ki hogy fellökje a pincért.. most akkor minden baj, bárhogy csinálom??

2018. júl. 23. 12:21
 23/43 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Csinálja a férjed! Miért nem ô ment utána? NE kritizáljon, hanem tegye a szülôi körelességét.
2018. júl. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, itt nem a gyerekkel van a baj.


A férjedben mi okozza ezt a feszültséget?

Miért akar tökéletesnek tűnni?

Miért akar elbújni a tömegben, hogy ne vegyék észre?


És egyáltalán: soha nem voltak azonosaka nevelési elveitek?

2018. júl. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
19%

A négyévesenek mondd el, hogy NE hangskodjon.


Ami neked "kicsit hangosabban" mesél, az egyenlő sokszor a kb. kiabállal, amire SENKI nem kíváncsi.


Más: az ember pihenni jár a hotelbe, nem a másik gyerekéne k sírását, kiabálását, ez-az dobálását hallgatni. Ugyanis az esetek 99%-ban ezt takarja a "megy egy kört", és társai bullshitek.

2018. júl. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:

Voltak különbözőségek a nevelési elveinkben, de ennyire erősen most jött ki először.

Utolsó te mit nem értesz azon amit többször is leírtam? ...

2018. júl. 23. 14:34
 27/43 anonim ***** válasza:
79%
Mondjuk szerintem az az ember nézhetne magába akit olyan rettenetesen zavar ha sír egy kisbaba vagy hangosabb beszél egy ovis korú kisgyerek, mert tolerancia terén van mit fejlődnie. Nem olyannak tűnik a kérdező hogy mindent ráhagy a gyerekeire és állatként viselkednek emiatt. De egy normális, kiegyensúlyozott embert nem zavar ha egy hotelban ahol többszáz ember van és tisztában van azzal hogy alkalmazkodni kell egymáshoz, egy kisgyerek nem ül csendben a sarokban,, hanem csicsereg, eleven. Azt rossz szemmel nézem ha a szülők láthatóan lesz**rják ahogy a gyerekük a földdel teszik egyenlővé a környezetüket, de ha látom, hogy odafigyelnek arra hogy a gyerekek normálisan viselkedjenek, ilyesmiken amiket a kérdező hoz fel példának nem tudok felháborodni valahogy...
2018. júl. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%

26

Ez esetben egyeztetni kellene a nevelési elveteket, mert ez egyre erősebb lesz, és feszültségeket fog szülni köztetek.

2018. júl. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
65%
Hát megmondhatnád a kedves férjednek, hogy lesz szíves ő is gyereket nevelni meg csinálni is valamit nem csak a partvonalról dirigálni, meg ELMÉLETBEN tanakodni hogy mit hogy KELLENE. Legközelebb rossz a gyerek, intézze ő, úgy ahogy akarja. Nem is értem ő nem a család része?
2018. júl. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
18%

Én minek rendeztél műsort? Ha rohangál a gyerek szálloda éttermében, akkor szépen kísérd ki csendben, menjetek szobátokba. Nem is kell utána nevelgetni, csak annyit mondani neki, hogy most sajnos mindketten úgy jártatok, hogy délig éhesek lesztek, ha csak nem igéri meg, hogy viselkedni fog, mert akkor visszamehettek.


Húgom is rohadt mérges volt azért, mert templomi esküvőjéről készült videófelvétel legközpontibb részén hisztizik egyik barátnőjének a gyereke, barátnőke pedig ahelyett hogy simán kivitte volna, inkább neki állt előbb csak csitítgatni, de később már fegyelmezni.

2018. júl. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!