Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megőrjít a férjem. Szerintetek...

Megőrjít a férjem. Szerintetek mi elfogadható ilyen helyzetben és mi nem?

Figyelt kérdés

Nyaralni vagyunk 1 és 4 éves gyerekekkel. A szállodában a reggelik és vacsorák alkalmával a férjem teljesen befeszül, szerinte mindenki minket néz, és a gyerekek vállalhatatlanul viselkednek, és mindenért lepisszegi őket. Most vagyunk így először nyaralni a gyerekekkel.

Én nem azt mondom, hogy ha szétszedik az éttermet, ordibálnak, ledobálják az ételt, malackodnak, stb.. ne szóljunk rájuk, sőt, ilyenkor rögtön leállítom őket. De hogy egy ekkora gyerek ne állhatna fel egy nyaraláson az asztaltól és ne mehetne mondjuk egy kört mert érdekes neki a helyszín, vagy ne mesélhetné el az élményeit picit hangosabban (mert lelkes).. (tehát nem üvöltözik, hanem meséli hogy milyen jó volt mondjuk hajókázni, csak hát nem suttogva hanem kicsit erősebb hangon)... vagy mondjuk az egy éves elkezd hangosabban gagyogni, vagy sír, vagy ledob valamit ami koppan a fldön (utána felveszem, elteszem..) ... Ezeken kiakadni nem túlzás? Ma már összevesztünk, lecseszett, hogy túl liberális vagyok, és egy étteremben viselkedni kell, és a többi gyerek is viselkedett... igen, csakhogy a mi gyerekeink a legfiatalabbak az ott lévők közül, egy 7-8 éves már persze hogy ül a fenekén meg halkan beszél... egy 4 éves még nem... Szerintem mi nem az angol királyi család vagyunk, nem szeretném ilyen mértékben korlátozni a gyerekeimet. Még egyszer mondom, ha zavar másokat, ténylegesen rosszat csinál, azt szerintem sem kell hagyni... Szerintetek kinek van igaza? Mi elfogadható még ilyen helyzetben, ilyen korú gyerekektől, és mi nem?


2018. júl. 22. 20:51
1 2 3 4 5
 41/43 A kérdező kommentje:

40-es, köszi, egyetértek!

A 39-es megragadta a lényeget, pont ez az hogy ha ök had legyenek már fiatalok, akkor az én gyerekeim meg had legyenek már gyerekek.

A felnőttek sem síri csendben ülnek a vacsora asztalnál, sőt nem egy van egy nyaralóhelyen aki hangosan beszél, nevet közben, nem bitránkozik meg rajta senki. Ellenben ha ugyan ezt egy 4 éves csinálja, akkor meg háborog mindenki hogy senki nem kíváncsi más kölykének a vinnyogására. Érdekes.

Han szólok rá akkor hú ezért ilyenek a mai kölykök,a sok liberális szülő. Ha rászólok, akkor meg miért csinálok műsort, ki kíváncsi a kölykömre...🤔

Azért remélem minden érzi az ellentmondásokat...

2018. júl. 24. 12:29
 42/43 anonim ***** válasza:
68%
34# elmész te a bánatos francba... Amit a kérdező csinált azt gyerek nevelésnel hívják... Most komolyan gondolod, hogy maradjanak éhesen mert a gyerek épp rosszul viselkedett??? Ott és akkor kell raszólni, ahol nem úgy viselkedik, ahogy kéne... Nem lehet mindog mindenhonnan elszaladni....nevetséges vagy.
2018. júl. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
Kérdező, komolyan beszélgess el a férjeddel, hogy mégis mit vár... ne úgy, hogy a gyerekek is vannak, de tényleg mondja már el, hogy mi a helyes viselkedés szerinte... Üzenem neki, hogy apuka is nevelheti a gyereket, nem csak anyuka dolga. Viszont minden baromságért sem kell rájuk szólni.
2018. júl. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!