Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megőrjít a férjem. Szerintetek...

Megőrjít a férjem. Szerintetek mi elfogadható ilyen helyzetben és mi nem?

Figyelt kérdés

Nyaralni vagyunk 1 és 4 éves gyerekekkel. A szállodában a reggelik és vacsorák alkalmával a férjem teljesen befeszül, szerinte mindenki minket néz, és a gyerekek vállalhatatlanul viselkednek, és mindenért lepisszegi őket. Most vagyunk így először nyaralni a gyerekekkel.

Én nem azt mondom, hogy ha szétszedik az éttermet, ordibálnak, ledobálják az ételt, malackodnak, stb.. ne szóljunk rájuk, sőt, ilyenkor rögtön leállítom őket. De hogy egy ekkora gyerek ne állhatna fel egy nyaraláson az asztaltól és ne mehetne mondjuk egy kört mert érdekes neki a helyszín, vagy ne mesélhetné el az élményeit picit hangosabban (mert lelkes).. (tehát nem üvöltözik, hanem meséli hogy milyen jó volt mondjuk hajókázni, csak hát nem suttogva hanem kicsit erősebb hangon)... vagy mondjuk az egy éves elkezd hangosabban gagyogni, vagy sír, vagy ledob valamit ami koppan a fldön (utána felveszem, elteszem..) ... Ezeken kiakadni nem túlzás? Ma már összevesztünk, lecseszett, hogy túl liberális vagyok, és egy étteremben viselkedni kell, és a többi gyerek is viselkedett... igen, csakhogy a mi gyerekeink a legfiatalabbak az ott lévők közül, egy 7-8 éves már persze hogy ül a fenekén meg halkan beszél... egy 4 éves még nem... Szerintem mi nem az angol királyi család vagyunk, nem szeretném ilyen mértékben korlátozni a gyerekeimet. Még egyszer mondom, ha zavar másokat, ténylegesen rosszat csinál, azt szerintem sem kell hagyni... Szerintetek kinek van igaza? Mi elfogadható még ilyen helyzetben, ilyen korú gyerekektől, és mi nem?


2018. júl. 22. 20:51
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
30%
Barátnője helyett véletlenül írtam, hogy “barátnőke” (nem lekicsinylésből...)
2018. júl. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:
30-as, azért óriási különbség van aközött hogy egy étteremben ahol elég mindenki beszélget, van egy alapzaj elsuttogok két mondatot a fiamnak, vagy hogy valaki egy esküvői szertartás közepén kezdi nevelni a gyerekét, a húgodnak teljesen igaza van hogy ezért kiakadt. Mondom még egyszer, nem vagyok hülye, nem rendeztem jelenetet, légyszi másold már be hogy hol írtam ezt... Néha nem értem hogy lehet hogy ennyire nem sikerül szöveget értelmezni néhány válaszolónak. Szerintem érthető amit írok, mert jó néhányan megértik szerencsére.. 🙂
2018. júl. 23. 17:21
 33/43 anonim ***** válasza:
37%

"Megőrjít a férjem. " Ez azért erős.

Most nyaraltok, minden nehézség ellenére most vagytok a legboldogabb időszakban -később 2-3 év múlva nehezebb lesz- iskola? hogy ki vigye, hova vigye stb. Később nehezebb lesz és boldogtalanabb.

Ne mulaszd el ezt az időszakot, próbáld elfogadni, nyugodtan, apa más, mint te -ettől a "befeszülés" is enyhül.. egybefüggő akció-reakció.

Nem kell megőrülni - mi lesz később? ha most a nyaralás-pihenés két aranyos, egészséges kisgyerekkel együtt nem boldogít? Néhány év múlva rájössz, amit egy később elvált, szétzilált családú, kissé unalmas és nem tökéletes férjes kétgyerekes anya mondott: "milyen boldog voltam akkor, csak nem tudtam."

2018. júl. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
11%

Az én mértékemmel ez már felesleges műsor volt, simán felvihetted volna a gyereket. Ha egy kis gyerek kicsit fegyelmezetlen, azon csak mosolyog az emberek többsége, de a szulői fegyelmezésre mindenki fellkapja a környéken a fejét, és a többség hidd el azt gondolja, hogy ennek nem itt van a helye. És nem csak 4-5 csillagos hotelekre igaz ez, hanem mindegyikre.


És akkor idézlek:

“De amúgy a legjobb példa a mai reggelinél történt, a 4 éves ma kicsit hisztis hangulatban van, és elkezdett tényleg rosszul viselkedni, direkt elszaladgált, és nem fogadott szót amikor mondtam hogy jöjjön vissza. Utána mentem és kicsit megdorgáltam, suttogva, de szigorú hangon”

2018. júl. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:

34 - a simán felvillant vetted volna a gyereket szerinted így működik? :) Van gyereked? Biztosan nem kezdettel volna hisztizni ha megpróbálom "simán felvinni". Na AZ nagyjelenet lett volna. Amúgy eddig azt írta mindenki aki úgymond ellenem érvelt hogy milyen az olyan szülő aki hagyja rohangálni meg hangosabban beszélni a gyerekét és nem szól rá. Most meg az a baj, hogy rászóltam :).

33-as -igazad van! Köszönöm.

2018. júl. 23. 18:00
 36/43 A kérdező kommentje:
*felvihetted volna
2018. júl. 23. 18:01
 37/43 piroska és a farkas ***** válasza:
56%
Ejtsünk most pár szòt attòl, hogy nekem mennyire rossz az, ha a normálisan viselkedô gyerekeimmel leülnénk megenni egy levest a kerthelyiségben, és a szomszéd asztalnál ülô 4 fôs társaságbòl 3- an rágyùjtanak, mert nekik ahhoz joguk van, felnôtt emberek, ne koelátozza ôket senki. Szerintem meg zavaròak annyira, mint egy hangoabban beszélô kisgyerek. A gyerekre mégis kötelezô rászòlni, rájuk bezzeg nem lehet, nekik jogaik vannak. Hát az én gyerekemnek is vannak.pl, h lehessen gyerek.
2018. júl. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:
Na igen, erről ne is beszéljünk. Meg pl. a szomszéd szobában fiatalok vannak akik tegnap este miután nagy nehezen elaltattam a gyerekeket részegen ordítoztak meg csapkodták az ajtót. Az is legalább olyan zavaró mint a hangosan beszélő 4 éves....
2018. júl. 23. 18:26
 39/43 anonim ***** válasza:
38%
Ha a gyereked lehet gyerek,akkor õk meg had legyenek fiatalok
2018. júl. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
78%

Miért, írta bárhol a kérdező, hogy átment balhézni? Csak leírta, hogy neki meg ez volt zavaró. De ahogy ezt el kell viselni, úgy másoknak meg azt, hogy a gyerek az gyerek. Egyébként éreztem, hogy valaki el fogja lőni ezt a mondatot. Én egyszerűen fel nem tudom fogni, hogy a magyar nép miért ennyire intoleráns a gyerekekkel szemben, még azok is, akiknek vannak gyerekeik. A felnőttek egymás f..ságait egy mukk nélkül elviselik, maximum magukban morgolódnak, de ha gyerekről van szó, minden pitiáner hülyeségen ki vannak akadva, és teszik a megjegyzéseket. Könyörgöm, a gyerekek ugyanúgy a társadalom részei, mint a felnőttek, ne várjuk már el tőlük, hogy szinte láthatatlanok legyenek! Nevelni kell őket, ez tény, de azért egy minimális rugalmasság legyen már meg mindenkiben. Nem kell szó nélkül tűrni, ha rongálnak, rendetlenkednek, de azon ne akadjunk már ki, ha szem és fültanúik vagyunk annak, ha jókedvükben hangosabbak, vagy ha korukból adódóan valamit nem megfelelően csinálnak, és a szülő intézkedik.

Egyébként meg tényleg úgy gondolom, hogy az összes fanyalgó jobban jár, ha egy kisgyerekes családdal nyaral egy helyen, mintha mondjuk egy angol legénybúcsús társasággal például. Akinek egy gyerek hangosabb beszéde, vagy pár perces hisztije elrontja a nyaralását, az vélhetően sehol nem tudná jól érezni magát, maximum egy lakatlan szigeten, mert bárhol találna valamit, amin fel tudja húzni magát.

2018. júl. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!