Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem akarok gyereket szülni....

Nem akarok gyereket szülni. Miért kell ezért űrlényként tekinteni rám és erőltetni, hogy "igenis jó dolog"? Sosem fogadják ezt el?

Figyelt kérdés

Egyedüli gyerek vagyok, egy mostohatesóm van. Ő másfél évvel idősebb nálam, de már négy gyerekük van. Az anyám pedig mióta az első megszületett, folyamatosan mondja, mennyire szeretne már ő is unokázni, mert azért más egy saját unoka, meg hogy majd mindig vele lesz, vigyázni fog rá, stb. A bökkenő az, hogy én nem akarok gyereket. Sosem akartam, már 5-6 évesen is frászt kaptam a kisebbektől, most sem szeretem a gyerekeket, és képtelen lennék feladni mindent az életemben, hogy tönkremenjen a testem, kialvatlan legyek és egy nyugodt percem se legyen. Igen, önző vagyok, de maximálisan elégedett vagyok az életemmel.


Tudok foglalkozni a karrieremmel, munkámmal, jut időm a szórakozásra, pihenésre, utazásokra is. Értelmesen töltöm a szabadidőmet, de nem kapok ítélkező pillantásokat, ha pl. az egész hétvégét végigbulizom, vagy munka után beülök valahová pár pohár borra. Viszont folyamatosan az a téma a szüleimnél, családomnál (pl. nagyobb családi eseményen), hogy mikor lesz már házasság, mikor jön a baba. Már elmondtam, hogy nem akarok gyereket, ilyenkor jön az, hogy "jaj ne butáskodjak már"... Mintha csak egy kis 12 éves lány lennék, nem 26.


2018. júl. 28. 15:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell elfogadnia ezt senkinek rajtad, és a majdani férjeden kívül. Semmi közük hozzá, nem kell velük erről beszélni.


A válasz: erről enm akarok beszélni. Ennyi.

2018. júl. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell ismerned saját magadat, és ebben a témában döntened.

Ne hallgass senkire, csak a saját érzéseidre. Ha rosszul döntesz, nem anyukád, és nem is mi, hozzászólók viseljük a következményeket, hanem te.

2018. aug. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!