Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az 'első 1000...

Mit gondoltok az 'első 1000 nap' - rol? Mennyire foglalkoztok vele, hogy mit ajánl?

Figyelt kérdés
Itt most nem feleltetlen a nagyon bio, oko stb szülőket kérdezem csak úgy az átlagot. Mennyire figyeltek oda, hogy milyen minőséget adtok a gyereknek? Foztok?
2018. júl. 31. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Én főzöm a kajáit az elejétől. Ha valami nem idénygyümölcs, abból jobb a babakaja, nem feltétlenül a biot veszem, de amelyikben cukor, só, v olyan dolog van, amit még nem ehet (pl meglepően sok a tejtermék 4-6 hónapos kajákban), azt nem veszem meg. Lassan 8 hónapos, már kóstolgatja a mi ebédünket is, amit ehet már (pl petrezselymes krumpli, csirkemell, levesből zöldségek+hús, tojás nélküli tészta paradicsommal), azokat eszi is. Mondjuk neki van 8 foga, szóval nem okoz gondot egy puha tészta szétrágása. 😄

Amire nem annyira figyelek, az a saját étkezésem, pedig még szopizik. Alapvetően igyekszem jó minőségű ételeket készíteni, sok salátát eszünk hússal, hallal, rengeteg gyümölcsöt, kenyeret alig... viszont heti 1 Meki v pizza becsúszik, főleg ilyen melegben, amikor a fenének sincs kedve főzni...

2018. júl. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
30%

Én szerettem volna, ha minél később eszik cukros fűszeres dolgokat a fiam, de hát ez nem csak az én döntésem.

Ugyanis válogatós lett. És van, hogy örülök ha végre sikerül olyan kaját találni amit megeszik: pl előre panírozott halrudacskák vagy más "gyorsabb" kaja.

Szóval igen, próbálok figyelni, hogy mit eszik, de nekem inkább az a szabályom, hogy mindennap egyen főtt ételt. Ha csak 1x akkor is. És azt viszont én főzöm.

Minden másból inkább mértéket tartunk. Kap dörmi mackót meg más cukros dolgokat, de nem minden nap. És igyekszem vízzel itatni, de hát van úgy, hogy csak a gyümölcslé megy..

2018. júl. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én próbáltam odafigyelni, csak a lányom sem fogadott el szinte semmi ételt az anyatejen kívül, pl. volt, hogy csak puffasztott kenyeret evett. Másrészt a család sem fogadta el, hogy hogy akarom etetni a gyerekemet, "nem lesz baja egy falat ...-tól" "ti is ezt ettétek, semmi bajotok nem lett" Szóval a családtól kapott olyat, amit még nem lehetett volna, utána persze hozzászokott, hogy a cukros meg a sós étel a finom.
2018. júl. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!