Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lakásfelújítás kisgyerekkel?...

Lakásfelújítás kisgyerekkel? Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Két éve vettünk egy lakást, elég lepukkant állapotban, de akkor erre futotta. Mostanra összeszedtük a kellő pénzt-megvettünk mindent-itt vannak az új ajtók, ablakok, radiátorok, parketta, járólap,festékek, villanykapcsolók, jövő hétre le van szervezve minden szakember, a szabadságot ehhez vettük ki.

A mamával le volt egyeztetve, hogy jövő héten nála lesz a 4 éves lányunk. De ma lemondta az egészet, mert "mégsem ér rá". Azt is próbáltam vele lebeszélni, hogy napközben lehessen ott a gyerek, és este elhozzuk, majd valahogy megoldjuk az alvást, de ezt sem akarja.

Ti hogy csinálnátok? Toljuk el az egészet, ha már lesz ovi?-de nem tudom kapunk e újra szakembert, mert így is van akivel már hónapokkal korábban le kellett egyeztetni. Vágjunk bele, valahogy majd csak kibírja a gyerek?

Bőgni tudnék :(


2018. aug. 8. 21:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
96%
Ha mindent szétvertek, nem lesz se víz, se villany, akkor azért megfontolnám, hogy kiveszek egy kis lakást egy hónapra. Ilyenkor meg lehet csinálni, pláne egyetemi városban, csak szeptembertől jönnek a diákok. Én újítottam fel lakást 3 gyerekkel, 2 hónapig laktunk albérletben, mert csak a főfalak maradtak a helyükön, padlótól a mennyezetig minden szét volt verve, szigetelés, betonozás, fűtésszerelés, teljes villanykábel-csere, falat helyeztünk át, stb, stb, vécé se volt egy darabig, azt is áthelyeztettem. ha nem ekkora melót csináltok, akkor nem kell, az én lakásom lakhatatlan volt egy bő hónapig, mert nem akartam évekig apránként csinálgatni folyamatos kupiban, inkább egy kosszal, gyorsan mindent.
2018. aug. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
47%
Kettőnket miért pontoztatok le? Szerintem normálisan válaszoltunk.
2018. aug. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
61%

Az én gyerekeim 5 és 3,5 évesek. Baromira élveznének egy felújítást, ebben igazuk van a kommentelőknek. Viszont haladni sem lehetne Tőlük. Pontosan az lenne, amit a kérdező nem akar, hogy folyton hozzá akarnának nyúlni, oda akarnának menni, fúrni-faragni, kalapácsolni szeretnének, ahogy a bácsik is teszik...és mindezt a legveszélyesebb körülmények között. Persze, azt is lehet, amit a többiek írtak, és logikus is, hogy menjetek, csináljatok kinti programokat, de azt sem lehet egész nap: a szakemberek gyakran már reggel 7 órára érkeznek, és maradnak addig, ameddig még látnak.

És mi a helyzet a nappali pihenéssel? Egy négyéves jó esetben még alszik ebéd után, de legalább csendes pihenőt tart. És bizony, necces lenne az is, ha dobozokba becsomagolva állnának a dolgai, a játékai, talán az első 1-2 nap buli lenne, de ezt egy hétig csinálni...szerintem mindannyian kibuknátok a végére.

Anyád nagyon durva! Gondolom, jó előre pontosítottátok vele az időpontot, ezért nagyon durván szemétségnek tartom, hogy így cserben hagyott benneteket. Nem egy vadidegen, akinek közbejöhet bármi, legfeljebb elesik a heti bevételétől (mint mondjuk egy szitter), hanem a gyermek nagynamája, a te anyukád. Egyszerűen önző. De ezen sajnos nem tudsz segíteni.

Talán gondolkodnék egy olyanban, hogy a jövő hétre találni valakit, aki reggeltől legalább délutánig tudna vigyázni a gyerekre. Egy bébiszitter, vagy egy nappali tábor. Vagy egy barátnő, aki szintén otthon van a gyerekkel, és segítene neked abban az egy hétben. Legvégső esetben pedig kivennék egy szobát egy hétre, ami nem olcsó mulatság, és így a felújítás kapujában nem biztos, hogy pont erre van felesleges több tízezred.

Én biztosan nem kezdenék bele a felújításba úgy, hogy a gyerek is ott van, főleg, ha szét is vertek mindent, tehát pár napig az alapszolgáltatások sem lesznek elérhetőek a lakásban.

Viszont a szakembereket sem mondanám le, ergo ezerrel azon lennék, hogy jövő hétre találjak megbízható felügyeletet a gyerekemnek.

2018. aug. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem is egyszerűbb, ha a gyermekfelügyeletet szervezed át. Esetleg több ember is figyelhet rá, fejenként 1-2 napot. Azt úgy könnyebben bevállalják az ismerősök.

4 évessel már meg tudod beszelni, hogy mit szabad, mit nem, miben segíthet.

Tudom, hogy nem így tervezted, de ügyesen megoldjátok. :)

2018. aug. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
22%

Toljátok el óvodaidőre.

Fölösleges magatoknak pluszmunkát és koncentrációt csinálni egy ilyen fárastó időszakra.


És raktározd el magadban egy életre, hogy mennyiben számíthatsz a nagymamára sajnos.

2018. aug. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
75%

Négy éves, szerintem semmi baj nem lesz vele.


NE toljátok el, megoldható, pl gyerek udvaron, barátnőnél, egyikőtök elmegy vele játszóra, stb.

2018. aug. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
75%

15-ös, ha minden szaki le van szervezve az nem úgy megy, hogy "toljátok el".


1. a szakiknak nyilván fizettek előleget akkor az bukta

2. nem biztos hogy találnak még egyszer későbbre olyan szakembert aki azt-annyiért vállalja

3. lassan ősz, eső ,aztán tél

2018. aug. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
30%

17

Ősz, tél lassan? És akkor nem lehet parkettázni?


Va olyan, hogy elhalasztják az emberek a munkálatokat.

2018. aug. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek az ötleteket!!! Az első kétségbeesés után megoldósni látszik a helyzet.

A felújítás marad, azok a munkák miatt amihez szakembert hívtunk, nem lehet csak úgy átteni.

A kislányomra két napot tesóm vigyáz, ott is alhat.

Utána egy ovistársánál lesz,reggel viszem este megyek érte, bár az anyuka mondta ha akar ott is alhat, ezt majd meglátjuk mert idegen helyen még nem aludt.Neki majd valahogy meghálálom mert pénzt nem akar elfogadni.

2018. aug. 10. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!