Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni az ilyen...

Mit lehet kezdeni az ilyen szituaciokkal? Hogyan lehet elengedni a fulunk mellett? Akinek volt mar hasonlo elmenye, meselne nekem?

Figyelt kérdés

Peldaul a ferjem csaladjaban is sajnos van olyan, aki nem a tapintatlansagarol hires. Ez nevezetesen az occse. Egy beszelgetes soran lazan es rohogve hozzavagta a ferjemhez, hogy "hova gondolsz, az se biztos, hogy lehet gyereked?"-mondja ezt ket gyerkoccel a hata mogott.

Nos, engem azota bant ez a dolog, hiszen nekunk sajnos tenyleg nehezen lehet babank, es jelenleg is (mar lassan egy eve)kuszkodunk a sikertelen honapokkal. Varjuk a tovabbi vizsgalatokat,orvosi utasitasokat.

Vagy pl ha valaki azt mondja nekem hogy "jaj nehogy mar ennyire aggodj emiatt, ez biztos nem lesz nehez", vagy "ezt csak te fujod fel". Ezek olyan emberektol szarmaznak altalaban, akiknek vagy van mar 1-2 gyerekuk, aki siman osszejott vagy nincs gyerekuk. Aki nem esett at ilyen es hasonlo problemakon,az azt sem tudja mit beszel. Persze ugye vannak a klasszikus kerdesek,amikkel nincs kulonosebb bajom, puszta erdeklodes ugye, hogy "na es nalatok mikor jon mar a gyerek?" De amikor valaki piszkalodik, azt nehezen viselem. Az ilyen ember fel sem fogja a szavainak sulyat?

(Elnezest,kicsit hosszura sikeredett)

Koszonom,ha elolvastad.


2018. aug. 11. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érted, nem a tapintatosságáról híres.

Legegyszerűbben úgy lehet kiküszöbölni, ha nem beszélitek meg vele ezt a dolgot. Igazából a próbálkozásotokhoz nincs közük, majd megtudják, ha sikerül úgyis.

Sokszor tapintatlanok ebben, ezért nem is kell beavatni őket.

Eléf a semleges válasz, pl Majd lesz, Szólunk, ha úton van stb.

2018. aug. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Van tapintarlan ismerősöm, igen. Hülyén hangzik, de úgy engedem el a fülem mellett a hülyeségeit, hogy elengedem a fülem mellett. Nem nagyon értem ezen felül milyen tanácsot vársz :) Ne foglalkozz vele. Ennyi.
2018. aug. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen. Koszonom a javitast!

Igyekszunk igy tenni. Ferjem kicsit konnyebben, talan ezeket nekem nehezebb elengedni szo nelkul.

Csak nem ertem, emberek hogy elhetnek ilyen lelki vilaggal. Oke, hogy masok vagyunk. De tenyleg ennyire nehez kicsit is gondolkodni, mielott beszelek es netan megbantok mast?

Nem azert vagyok ezeken kiadva,mert egy hamupipoke vagyok es naivan azt gondolom de szep rozsaszin a vilag.

2018. aug. 11. 12:40
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Nem dolgoztad fel a veszteség nagyon is reális lehetőségét. Lehet, hogy elég egy-két pohár bor és egy kis töprengés, de lehet, hogy egy nyers beszélgetés egy pszichológussal, igazából emberenként és helyzetenként más és más. Mi örökbefogadtunk végül, de addig el kellett jutni, semmit nem lehet siettetni rajta.
2018. aug. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi 6 évig vártunk az elsőre. Sosem titkoltuk, hogy szeretnénk babát, normálisan válaszoltunk a kérdésekre. Szóval ha megkérdezték, hogy mi van, ha nem jön össze, akkor elmondtuk, hogy reméljük, nem így lesz, de ha mégis, akkor örökbefogadunk pár gyerkőcöt. Nem kell ebbe belebetegedni, plusz te sem tudod, hogy akinek van 1-2 gyereke, annak hogyan, mennyi idő alatt, milyen áron jött össze. Akik most ismernek meg, rólunk se tudják, mennyit vártunk az elsőre, csak látnak egy terhes nőt meg a férjét egy kislánnyal.
2018. aug. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi pont ma este futottunk hasinlo helyzetbe. Skype-on beszeltunk a ferjem occsevel es kedves felesegevel. A draga sogornom meg az elkoszones elott beloki, hogy gyerek mikor lesz. Elmondom, hogy a harmadik vetelesem ev elejen volt(errol tud a csalad) es most juniusba volt egy kemiai terhessegem. Amugy minden kivizsgalason tulvagyunk es tok egeszsegesek vagyunk a ferjemmel de megis elvetelek. Vannak ilyen emberek es lesznek is mert azt hiszik azert mert nekik van gyerekuk es a masiknak nem sikerult meg akkor ok azok felett allnak.

Nem kell az ilyenekkel foglalkozni, razd le magadrol.

2018. aug. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én erre felálltam volna és közöltem volna, hogy akkor mi most hazamegyünk és nem akarom őt a házam környékén sem látni.
2018. aug. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!