Egyedül egy gyerekkel?

Figyelt kérdés
Úgy hozta az élet, hogy albérletbe kell mennem a 6 éves fiammal. El nem tudom egyelőre képzelni, hogy hogyan fogom eltartani egyedül. Akik hasonló helyzetben vagytok, hogy csináljátok? A munkám nagyon szeretem 6tól 2ig járok, eddig ugye apuka vitte oviba, jövőre iskolás lesz. Maxmimum úgy tudnék dolgozni járni, hogy 7től 3ig. A sulik gondolom csak 7kor nyitnak. A pénzről már nem is beszélve. Itt legolcsóbb albérlet is 80ezer.. én pedig legjobb esetben is 140ezret keresek. :( Nagyon kilátástalannak látom a helyzetet.
2018. aug. 13. 09:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem találkozgass időnként férfiakkal pénzért.
2018. aug. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
65%
Mas is megoldja. En is felnottem csonka csaladban valahogy. Igaz, neha kenyeret se tudtunk venni, de a lelki terrortol megszabadultunk, es ez minden nelkulozest megert. Majd olcso kajakat veszel, rezsivel nagyon sporoltok, ruhakra nem szorjatok a penzt, aztan majd lesz valahogy. Egesz jol fel lehet noni vajaskenyeren is. Fontosabb a szereto legkor meg a nyugalom ezerszer!
2018. aug. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Arról nem írtál semmit, hogy apukával mi módon mentetek szét. Mármint nem a szaftos részletek érdekelnek, de hacsak nem az volt a gond, hogy erőszakos, alkoholista, drogfüggő, hanem "csak" már ti ketten nem tudtok együtt élni, akkor teljesen jogos kérés, hogy a gyereket érintő tennivalókból továbbra is vállaljon részt, hiszen azért, mert ti már nem vagytok együtt, neki még ugyanúgy a gyereke. Úgyhogy jó lenne vele megbeszélni, hogy továbbra is ő vigye reggelente. Persze ez sem egyszerű úgy, hogy te 6-ra mész dolgozni, tehát már 6 előtt nem vagy otthon. Vagy legalább is akörül indulsz, ha hétre jársz. Nehéz helyzet, de ha a GYEREKETEK fontos MINDKETTŐTÖKNEK, akkor közösen valahogy meg kell oldanotok a kérdést.

Az anyagi része tényleg durva, főleg a mostani albérletárak mellett. Pár éve még mi is havi negyvenért béreltünk kétszobás lakást. Most veszünk sajátot, és nem is tudom, hogy élnénk meg, ha lakbért kéne fizetnünk. A törlesztőnk feleannyi lesz, mint amit egy ugyanakkora lakásért kérnek, ha bérli az ember.

De gondolom most nem vagy abban a helyzetben, hogy kifizesd a minimális önrészt egy lakásvásárláshoz, főleg, hogy venni is sokkal drágább mulatság lett most, mint akár 2 éve volt.

Esetleg önkormányzati lakással meg lehet próbálkozni, de sok helyen az se egyszerű, mert kevés van belőle és sok rá a jelentkező, általában sorrend van. Még jó pár éve egyszer megpróbálkoztam vele, nekem azt mondták, hogy van, akinek a kérvénye már hat éve bent van, szóval tuti, hogy én is éveket fogok várni. De ki tudja, egy próbát azért megér, lehet, hogy te nagyobb szerencsével jársz.

2018. aug. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!