Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom hogy jó...

Honnan tudhatom hogy jó bébiszitter lennék-e?

Figyelt kérdés

Gondolkodtam az au pair munkán, mert szeretnék kimenni külföldre. Viszont még sohasem vigyáztam gyerekekre, testvérem sincsen.

22 éves vagyok.

Honnan tudhatom hogy jó bébiszitter lennék-e?

Milyenek a bébiszitter tanfolyamok? Rendesen iskolapadban tanulunk? Mit tanulunk? Lesz gyakorlat is? És ha mégsem lennék jó bébiszitter? Rám bíznak egy gyereket a gyakorlat alatt és mondjuk nem figyelek rá elég jól, akkor mi van? Kibsznak az iskolából?

Az interneten vannak fent tesztek amikben kérdések vannak és esetleg abból leszűrhető-e hogy mennyire vagyok alkalmas erre?



2018. aug. 17. 23:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
A leírásodból tuti nem... Mi az, hogy nem figyelsz rá elég jól? Egy kisgyerek 10 másodperc alatt ki tudja verni a saját szemét, ha hanyag vagy. Nem az iskolából fognak kib.szi ebben az esetben, hanem apuka fog úgy megverni, hogy nem állsz lábra...
2018. aug. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Juj de kedves ember lehetsz...:)
2018. aug. 18. 11:22
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Végtelen türelem kell hozzá, menj el egy játszótérre 2-3 órára és koncentrálj. Nem szabad pánikolni sem, hiszen baleset esetén azonnal cselekedni kell, ezeket nem tanítják, a gyakorlatban derül ki, elég rátermett vagy-e. Az is fontos, hogy szeresd, megértsd a gyerekeket, mert e nélkül sem lehetsz jó.
2018. aug. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Tesztekből nem derül ki, hogy a GYAKORLATban jó bébiszitter lenne-e valaki.


Vigyázz hetente néhány órát a szomszéd gyerekére, vagy inkább gyerekeire, és a gyerekek és a szülők visszajelzéséből látod, hogy mennyire elégedettek veled, és te is látod, mennyire tudsz bánni a gyerekekkel.

2018. aug. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

Előbb keress pár bébiszitter munkát, ha nagyvárosban vagy, hírdest jófogáson vagy valahol az átlag bébiszitter fizetés alatt és elég gyorsan lesz tapasztalatod akkor. :D


Az au pairkedés meg ha utána is ijesztő, akkor csak 3 hónapra menj először és meglátod mennyire tetszik, hogy és mit csinálsz, és hogy mire kell jobban odafigyelned.


Balesetek történnek és történni fognak, senki nem fog megverni, ha a tudásod szerint legjobbat nyújtod ilyen helyzetben. Csak ne pánikolj, ajánlott egy elsősegély tanfolyam elvégzése szerintem előtte.


Nekem eddig nagyobb balesetek nem voltak, egy 1 évesre meg egy 3 évesre figyelek au pairként. A 3 éves nemrég talált egy borotvát és megvágta az ujját miközben nézegette és próbálta kitalálni mi az, semmi baja nem lett de én akkor kicsit megijedtem. :D


Ezen kívül csak beverik a fejüket sokszor, elesnek, ilyesmi. Akkor pár percig sírnak, legtöbbször könnyek nélkül utána jól vannak. Semmitől sem kell félned, elég könnyű au pair munkát találni, ha EU-ban élsz.


Sok sikert, ne félj megtenni ezt a lépést és ha nem jössz ki jól a családdal mindig változtathatsz. :)

2018. aug. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem 22 évesen fel se kellene tenned ilyen kérdést! Ez az egyik legfelelősség teljesebb feladat!!!! Ha éhesek enni adni kell, ha kicsi tisztába rakni , teljes oda figyelést igényel ! Mit csinálnál ha a te felügyleted alatt lázas lenne , hányna, hasa menne? Egy kis gyermek egy perc alatt tíz helyen megfordul! Ne úgy képzeld el hogy le fog ülni melléd órákat és néz ki a fejéből!!! Egyszóval ha te 22 évesen nem tudod hogy kell gyerekre vigyázni és annyira nem tudod hogy képes vagy itt megkérdezni.... Kérlek ne vigyázz senkire
2018. aug. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

3-as, 4-es és 5-ös válaszolónak köszönöm!

Az elsőtől és a hatostól azért megkérdezném hogy mire fel ez a jó indulat?

Írtam hogy nincs testvérem, kisgyerek sincs a családban, a barátaimnak sincs még gyereke, szóval hol kellett volna megtanulnom hogy hogyan kell gyerekekre vigyázni? Valahol el kell kezdeni, és én ott kezdem el hogy mielőtt bárkire is vigyázok, kérdezősködök, pl. itt is, hogy mégis mit kell tudni erről a "szakmáról", mi alapján lehet azt mondani hogy valaki jó bébiszitter.

Fogyatékos nem vagyok, magamtól is tudom hogy nem fog egy gyerek ott ülni mellettem mint fsz a lakodalomban, és hogy felelősségteljes munka ez, hiszen bármikor történhet baleset. De azon felül fogalmam sincs mivel kell lekötni egy gyerek figyelmét, rá szabad-e szólni ha rosszat csinál, hova lehet elvinni (ovis társakhoz is, vagy csak játszótérre), mit szabad neki enni adni, hogyan kell tisztába tenni stb. Ezeket honnan tanultam volna meg?

Nem értem mire fel ez a rosszindulat de komolyan...

Mintha azt írtam volna hogy MOST vagyok au pair és hogy mit csináljak mert a gyerek fejre állt....Semmi eget rengető baromságot nem írtam, csak érdeklődöm. De úgy tűnik itt már nem lehet. -.-

2018. aug. 23. 13:40
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Amíg pici, lehet neki mondókázni, énekelni, csörgőzni. Ha nagyobb, nézhet mesét, sétálhat az udvaron, formabedobó, állatsimogatás. A 3-4 évessel meg már lehet labdázni, homokozni, csúszdázni, hintázni (ezt kicsivel is). Hány éves gyerekekre vigyáznál szívesen?
2018. aug. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Leginkább óvódás és kisiskolás korú gyerekekre (3 évestől a 8-10 évesig)
2018. aug. 23. 16:26
 10/12 anonim ***** válasza:
34%
Ez nem rosszindulat!Ez a valóság és ha ennyire nem vagy képben a dolgokkal ( sztem nem mentség hogy nincs tesód) nincs értelme ... mit írjak ? mondókázz vele, vidd a játszóra? nem ilyen egyszerű . attól mert nincs kisgyermek a környezetedben olyan alap dolgokat amiket te meg kérdeztél 22 évesen tudnod kellene!! GO PASSZ!!!!
2018. aug. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!