Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is veszített el barátokat...

Más is veszített el barátokat az anyaság miatt?

Figyelt kérdés

Kb egyszerre lettünk terhesek 2 barátnőmmel, fél év eltéréssel születtek a babák, örültem, hogy majd tudunk együtt babakocsizni, együtt nőnek fel a gyerekek. Egyikük 15 éve volt már legjobb barátnőm.

Aztán elkezdődött a kákán is csomó keresés részükről:

- új babakocsit vettünk - minek az?

- adtam cumit a gyereknek - úristen szaranya

- külön szobába raktam a babát - tejóég

- nem tetszett nekik, hogy elutasítottam a használt ruha vásárlást, de rokonoktól elfogadtam a használtat, leárazásokon használt áron vásárolok inkább újat.

- 6 hónaposan kezdtem csak hozzátáplálni, ezen is kiakadtak hogy korábban kell kezdeni.

- elmegyek a gyerek nélkül bevásárolni amíg apuka vigyázott a babára - felelőtlen vagyok , minek nekem gyerek??

És még sorolhatnám, mennyi mindenen akadtak fent és volt nézeteltérés úgy hogy eközben ők jóba lettek, összenőttek és én lettem a kiközösített. Baromira fáj, persze tudom biztos én is hibás vagyok. Biztos szóltam vissza olyat, ami nem tetszett miközben próbáltam védeni anyai mivoltomat és a gyerekemet.


Miért ilyenek anyukák? Miért kell egymás torkának esni? Másnak is szakadt meg hasonló dolgok miatt kapcsolata?


2018. aug. 19. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Ilyen baromságok miatt nem. Időhiány miatt inkább. Vagy távolság miatt.
2018. aug. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Nekem inkább a nem babás barátok morzsolódtak le, de lettek újak pl. játszótérről, vagy a kórházi szobatársam, majd később bölcsis és ovis anyukák közül.
2018. aug. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapjàn sajnos szerintem nem is volt soha igazàn a barátod.. Ilyet egy baràt nem csinál csak mert anya lett nem indokolt, hogy így neked essen. Vannak dolgok amiket èn màshogy csinálnèk mint barátnőm, de mivel tènyleg a baràtom nem mondom el neki...ő gyereke , ő döntése. Főleg ilyen lènyegtelen kèrdèsekben amiket írtàl :/
2018. aug. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én sem értem ezeken a dolgokon miért akadtak fent, csak feltűnt hogy kerülik a társaságom, együtt látom őket többször :(
2018. aug. 19. 21:20
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Talàlt valakit akivel egyezik a nèzete ès együtt tudják kibeszèlni a többielet. Neki ez előnyösebb hogy talàlt maga mellè egy bólogatót... Vannak sajnos ilyen emberek.. De ezek nem igazi baràtsàgok


Biztos rossz lehet neked ezt làtni , sajnàllak miatta :( de ha tènyleg ilyen személyiség hosszabb tàvon jobb, hogy nincs melletted. Talàlsz helyette jobb igazabb barátot is

2018. aug. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
igen, de nem igy. idohiany (a reszukrol), tavolsag (ok koltoztek el messzebbre) miatt, nrm a nezeteink miatt. gyermektelen a korabbi barataim tobbsege (31 vagyok), ok neha-neha atjonnek vagy talalkozunk, de tobbnyire oket is elsodorta az elet. Bolcsibol joban lettem nehany szulovel, de valahogy meg nem jott fel a kozos bolcsin tuli program.
2018. aug. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem volt sohasem barátság..
2018. aug. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Van egy anyuka baratnom, nagyon sok dolgot teljesen mashogy csinalunk, de egy dolgot mindketten vallunk: semmi kozunk mas gyerekehez, es hogy ki mit hogyan csinal. Soha bele nem szolna abba, hogy az en gyerekem hogyan altatom, vagy hogyan kezdtuk a hozzatplalast.


Egy gyerekkori baratnom is nagyon sok mindent mashogy csinal, es vele is teljesen elfogadjuk egymas nezeteit, tiszteljuk a masikat, nem kerdojelezzuk meg a donteseit. Szoval nem, nem tapasztaltam szerencsere ilyet, csak az ellenkezojet. Ha fontosak neked, kulon-kulon leullnek veluk beszelgetni, ketton szokott allni avasar, es ha tenyleg baratok voltatok, akkor tudtok oszinten is beszelni, lehet, hogy te sem ugy reagaltal, ahogy szerintuk kellett volna, mi nem voltunk ott, nem latjuk a kapcsolatodat veluk.


Irod, hogy kulonalvas, babakocsi, meg cumiellenesek, akkor gondolom ok hordoznak, szoptatnak es egyuttalszanak, amire altalaban sokat ebredo, hasfajos, sirosabb babaknal szokott sor kerulni. Tuti, hogy a kornyezetuk cseszteti is oket eleget ezek miatt, es ok is nagyon ki vannak merulve erzelmileg es fizikailag is, tobbemberesgyerekkel a karjukon. Ez meg persze a bunkozasra nem ok, csak elmondom, hogy sokszor lehetnek bizonytalanok, sokszor kerdojelezhetik meg, hogy jo anyak-e, esbiztos nagyon faradtak is. Ha neked van egy joalvo, nyugis babad, az nekik is fajo pont lehet, hogy az ovek bezzeg meg mindig 6x ebred ejjel meg ordit a babakocsiban. Es megorultek biztos egymasnak, hogy nincsenek egyedul.


Nalunk legalabbis elegge ez volt/van, de soha eszembe nem jutna emiatt haragudni vagy piszkalni a baratnoimet, csak mert nekem ilyen kihivasokkal kell szembeneznem. De a bizonytalansag lehet, hogy naluk ide vezetett, es mivel te nem segited az onigazolasukat, esetlegeg jobban el is bizonytalanitod oket, ok jobban erzik magukat ugy, ha kevesebbet talalkoztok.


Szerintem ezen lehetne valtoztatni egy oszinte beszelgetessel, havaloban hianyoznak neked. Es egymastol is sokat lehet tanulni, megha nem is vallunk azonos nezeteket, csak kell hozza nemi nyitottsag.

2018. aug. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!