Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ti megtartanátok vagy elvetetn...

Ti megtartanátok vagy elvetetnétek ebben a helyzetben a gyereket?

Figyelt kérdés

Adott egy 18 éves lány, nincs párja, egy ismerősétől esett teherbe, aki ha megtudná letagadná hogy tőle van a gyerek.

A lány szülei és nővérei nagyon szigorúak, soha többé nem állnának szóba a lánnyal ha megtartaná a gyereket.

Viszont a lány nagyszülei magukhoz fogadnák, segítenének neki, mindenképp azt akarják hogy tartsa meg. Ti mit tennétek a lány helyében?


2018. febr. 11. 12:56
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
78%

Én nem tartanám meg.

Egy lány-nő soha ne másnak szüljön, hanem saját magának. Egy gyereknek anyagi és érzelmi szinten mindent meg kell tudni adni ahhoz, hogy anyagi és érzelmi biztonságban nőjön fel. Erre egy 18 éves lány nem képes, illetve a nagyszülők sem. És ha a nagyszülőkkel lesz valami, mi lesz a gyerekkel?

De ez az én véleményem.

2018. febr. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
26%
Megtartanám. Ez nem az a helyzet,amiben én gyilkossá válnék.
2018. febr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
44%
Én megtartanám, bár én nem is vagyok könnyűvérű hogy bárki alá befeküdjek, főleg nem védekezés nélkül.
2018. febr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
35%

Az a legfontosabb hogy akarja-e a babát.

Én megtartanám

2018. febr. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
71%
18 évesen az akkori énem biztos lvetette volna a babát. Miért? Mert egyedül sok mindent nem tudott volna megoldani. Pl lakhatás, anyagiak. Gondold végig végig mi lesz veletek, ha a nagyszüleiddel történik valami. Megtudnád ldani egyedül az anyagiakat lakhatás?Másik egy gyereknek úgy gondolom kell az apja is.
2018. febr. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
25%
Semmilyen körülmények között nem ölném meg a gyermekem.
2018. febr. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
34%
Megtartanám
2018. febr. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
64%

Olyan nincs, hogy az apa letagadja, oszt' jóvan. Apasági per, DNS vizsgálat.

Egyébként nem tartanám meg. Eleve hogy lehet "ismerőstől" véletlenül teherbe esni? Nem hiszem, hogy egy felelősségteljes 18 éves, aki gondját tudja viselni egyedül egy gyereknek.

2018. febr. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
54%
Elvetetném. Nagyon kevés 18 éves (főleg ilyen körülmények között) képes határozottan fellépni, megvédeni az érdekeit, vállalni a döntései következményét és felnöttként gondolkodni, mivel élettapasztalata gyakorlatilag nulla, vagyis gyakorlatilag agyilag gyerekek, csak azt hiszik, h tudják, milyen a világ, és könnyebb 18 évesen gyerek nélkül szembenézni vele, felkészülni az életre, h aztán majd akkor vállaljon gyereket, amikor nem függ senkitől, semmitől, még az érzelmeitől sem.
2018. febr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
53%
Nem tartanám meg.
2018. febr. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!