Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit tennének? Megtartanátok...

Mit tennének? Megtartanátok az ötödik gyereket így?

Figyelt kérdés

Mindig nagy családot szerettünk volna a férjemmel. 5-7 gyereket. Családot is alapítottak, 4 gyermekünk van. A legkisebb 3 éves. Az ő születése után pár hónappal sokalltam be. Előtte könnyedén vettem, persze voltam kicsit nehezebb időszakok, de szerettem az életemet. Mikor négyen lettek, a legnagyobb iskolát kézdett, akkor állt a feje tetejére valami bennem. Depis lettem, sehogy sem volt jó. Az első év így ment el. Azóta helyre álltam, tényleg úgy érzem így hepi, kerek minden. Élvezem az anyaságot és csak örömöt lelek az anyaságban. Ami persze fárasztó de pont jó. Sajnálom azt az időszakot amit "elpocsékoltam" és a gyerektől is elvettem. Őket is megviselte, kizökkenteni, nehezebben kezelhetőekké váltak, ami nekik sem volt jó.

Most úgy alakult, hogy terhes lettem. "Hibáztunk" úgymond. És félek nagyon. Mi van ha megint olyan nehéz lesz. Már nem akartunk több gyereket. Úgy gondoltuk mégis elég a négy, leadunk a tervekből mert így jó. Dolgozok január óta úgymond főállásban ismét, bár rugalmas (családi) Nem emiatt nem férne bele.


2018. ápr. 3. 20:52
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
44%
Ilyen labilis, bizonytalan erzelmi allapot mellett vedekezni kell. En igy gondolom.
2018. ápr. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
49%

Szia!

Én megtartanám. Amolyan jelként fognám fel, hogy mégis az eredeti tervemnek kéne megvalósulnia. :) (Meg nem tudnék lelkileg feldolgozni egy abortuszt, főleg úgy nem, hogy négy ilyen kis életet már hordoztam magamban.)

Ugyanakkor nagy gondot fordítanék az érzéseimre a 9 hónap alatt, ami rendelkezésemre áll a felkészüléshez. Sokat beszélnék a dologról a családommal (férjemmel elsősorban) és talán egy pszichológust is felkeresnék. Illetve más nagycsaládos anyákkal beszélgetnék. De semmiképpen nem vetetném el, ha már megfogant.

2018. ápr. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
25%
Soha nem akartam ennyi gyereket, 4, vagy 5 már tök mindegy, tartsd meg, szerintem akinek 4 gyereke van, nem szívesen megy abortuszra.
2018. ápr. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
65%
Mivel már felmerült benned a kérdés is, és depressziós is voltál,így én nem tartanám meg
2018. ápr. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
30%
Hát ne haragudj meg, de nálatok 4 gyerek mellett már tökmindegy van-e 5 vagy 6.....így is káosz van :) Nem feltétlen a rossz értelemben, de tudod, ahol 4-nek van hely ott már van 5-nek is. Meg anyaként nem tudnál feldolgozni egy abortuszt.
2018. ápr. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
72%
2-es.Ez nem jel,csak annyi hogy két felnőtt ember, annak ellenére hogy nem akar gyereket pont peteéréskor szexelt.Ez már sokadik ilyen kérdés mostanában.Mig nem voltam anya erre kapásból írtam volna Vetesd el, anyaként már nem írok ilyet,de felfogni nem tudom miért teszi ki magát valaki 4gyerekes anyaként annak,hogy ilyenen kelljen gondolkodnia...
2018. ápr. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
76%

Ne itt döntsd ezt el. Bárkinél előfordulhat az életben bármilyen baki, de itt mindenki csak mutogatni tud, mert máshol beszari kiélni a frusztráltságát. Az életben mindenki csak lapít.

A férjeddel vitassátok ezt meg nagyon. Labilis idegekkel nem vállalnám be. Voltam olyan helyzetben és nem bántam meg. Tudom, hogy a családomat mentettem meg vele. Azt is tudom, hogy a kutyát nem érdekelte volna ha összeroppanak az idegeim. Akkor is csak mutogatna a sok megmondó meg álszent abortuszellenes. Néhányan esetleg sajnálnának, de semmit több. Segítséged nem lesz olyan esetben, azzal számolj. Amikor menni kell, tenni kell, hirtelen már senki sem "ér rá" úgy... Ez az élet. Felejtsd el a gyakorit. Gondold át párszor. TE bírsz a teherrel? Mert ha nem, felejtős a téma, a család érdekében. Ha anya komolyan megzuhan, azt mindenki érzi.

2018. ápr. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
32%
Én megtartanám, mert nem tudnék az abortusz tudatával élni és a gyerekeim szemébe nézni, főleg ha anyagilag nem lenne gond. Tudom, hogy nehéz, én is anya vagyok, de megéri a fáradtságot.
2018. ápr. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
21%
ÚGYMOND ezt elbaszcsiztátok, mostmár szüld meg és neveld fel az ötödiket is, lehet, hogy pont ő fogja feltalálni a rák ellenszerét.
2018. ápr. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező, semmi esetre sem.
2018. ápr. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!